Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można sprzedać rower? Są jakieś skupy, giełdy, gdzie dadzą normalny pieniądz? Pozbywam się swojej szosy Scotta, ale problem jest taki, że jest ona w rozmiarze XXL, więc mało popularny rozmiar. Zamontowałem też w niej przedłużoną sztycę, więc jest nawet dla chłopa gdzieś 205 cm. Póki co, wystawiłem na OLX, ale nie spodziewam się zbytniego odzewu.

 

Tak w ogóle, zdarza się, że sklepy rowerowe mają taką politykę jak dealerzy samochodowi, że biorą rowery w rozliczeniu przy zakupie nowego? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krupek napisał:

Gdzie można sprzedać rower? Są jakieś skupy, giełdy, gdzie dadzą normalny pieniądz? Pozbywam się swojej szosy Scotta, ale problem jest taki, że jest ona w rozmiarze XXL, więc mało popularny rozmiar. Zamontowałem też w niej przedłużoną sztycę, więc jest nawet dla chłopa gdzieś 205 cm. Póki co, wystawiłem na OLX, ale nie spodziewam się zbytniego odzewu.

 

Tak w ogóle, zdarza się, że sklepy rowerowe mają taką politykę jak dealerzy samochodowi, że biorą rowery w rozliczeniu przy zakupie nowego? 

miesiąc temu sprzedawałem swój praktycznie nowy rower, wystawiałem na tematycznych grupach rowerowych na fb, parę osób się odezwało ale częściej były to pytania o sam rower niż chęć zakupu. wystawiłem w końcu na olx - poszedł po kilku dniach. na dniach kolejny rower będę wystawiał (swoją starą szosę którą przerobiłem dla żony na prostą kierę itp, ale ona uparła się że nie będzie jeździć i chce miejską damkę) to już tylko na olx się skupię.

Edytowane przez gtfan
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, krupek said:

Gdzie można sprzedać rower? Są jakieś skupy, giełdy, gdzie dadzą normalny pieniądz? Pozbywam się swojej szosy Scotta, ale problem jest taki, że jest ona w rozmiarze XXL, więc mało popularny rozmiar. Zamontowałem też w niej przedłużoną sztycę, więc jest nawet dla chłopa gdzieś 205 cm. Póki co, wystawiłem na OLX, ale nie spodziewam się zbytniego odzewu.

 

Tak w ogóle, zdarza się, że sklepy rowerowe mają taką politykę jak dealerzy samochodowi, że biorą rowery w rozliczeniu przy zakupie nowego? 

 

Może buycycle.com lub nawet ebay.com. Obie witryny zapewnią wiekszy zasięg.

Odnośnik do komentarza

Jak wystawiłem na ebay swoje dwa rowery MTB 26 cali gdy moda na nie już przeminęła i nastała era 29, to jeden poleciał do Australii a drugi do Japonii :dunno: Tak więc jeśli chcesz naprawdę sprzedać to można przez olx ale warto też wystawić na świat. Wystarczy pojechać do sklepu rowerowego i poprosić o byle jaki karton, potem rozebrać, dobrze zapakować i zamówić kuriera. 

Oczywiście to kupujący płaci za przesyłkę :hi:

Odnośnik do komentarza

Trasy są leganckie, ale potrzeba gravela, albo mtb, bo często nawierzchnie zmieniają się na szutrowe i gruntowe, albo są z kostki. Szosą jeździ się dość uciążliwie. Spokojnie po Trójmieście można zrobić trasę 50 km. No i najlepiej po sezonie, albo przy mniej korzystnej pogodzie, bo tłok na drogach rowerowych jest ogromny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Typowo na szosę to auto zostawić w Gdyni i pojechać sobie do Władysławowa przez Puck, ale to poza sezonem oczywiście. Od Ciebie możesz sobie pojechać DK91 w stronę Gniewu, masz pas awaryjny wzdłuż trasy, więc śmigasz sobie w odstępie od aut.

 

A tak jakbyś chciał po Trójmieście pośmigać to podjechać autem do Głównego, tam zostawić auto i rowerem w stronę Opery, tam Hallera nad morze, podjechać pod latarnię w porcie, potem promenadą do Sopotu, dalej do Gdyni Centrum, Orłowa, spokojnie 40 km zrobisz.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

U mnie znów w ostatnim czasie mało jazdy po płaskim, ale w ostatni weekend wybrałem się do Czarnej Góry na MP w Enduro. Zazwyczaj jak tam jestem to pada lub padało, więc na trasach jest bagno, a tym razem pogoda miło zaskoczyła i człowiek miał przyjemność pojeździć po jednych z trudniejszych tras w PL w normalnych warunkach.

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Jakieś fajne gadżeciki, must-have'y, ciekawe, niszkowe upgrady do rowerów macie? Jednym słowem, pomysły w co można parę dolarów włożyć w nasze hobby? :)

 

Z mojej strony:

 

51vrgZhVw3L._AC_SL1476_.jpg

 

Sprzęcik do mierzenia łańcucha (tzn czy potrzeba już nowy). Kosztuje ~20zl albo i mniej a dobrze samemu móc sprawdzić.

 

71T+t1527mL._AC_SL1500_.jpg

 

 

Końcówki do wentylków. 40 sztuk kosztowało 7 euro a wyglądają spoko - teraz z synem mamy takie same ;)

 

https://m.media-amazon.com/images/I/61l6cXuerrL._AC_SL1500_.jpg

 

^ Folia do zaklejenia miejsc gdzie mogą powstać rysy itd. Szczególnie wszelkiego rodzaju torby, nieważne jak dobrze przymocowane, zawsze troszke beda ocierać i po paru kilometrach lakierek już uszkodzony...

 

 

 

EDIT:

 

Albo taki tani zakup - szczególnie fajnie pasuje jeśli się kupki 'korki' do handlebarsów w podobnym stylu :)

 

https://m.media-amazon.com/images/I/71dFp6ts0TL._AC_SL1500_.jpg

Edytowane przez Bishonen88
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bishonen88 napisał:

 

Zarzuć jakieś ciekawe przykłady jeśli już może używasz itd. Coprawda mam w nowym treku ISOFIX ale dwa cuby byćmoże warte przemyślenia (szczególnie gravel)

 

Nie używam, ale chętnie się zapoznam jak ktoś ma i poleci, bo szukałem jakiś czas temu, ale słyszałem o słabej trwałości.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Crazy Horse napisał:

 

Nie używam, ale chętnie się zapoznam jak ktoś ma i poleci, bo szukałem jakiś czas temu, ale słyszałem o słabej trwałości.

 

mam Redshift Seatpost (ich mostek też mam), poza tym że spełnia swoje zadanie bardo dobrze to niestety przy dynamicznej jeździe zaczyna się bujać, niezbyt przyjemne to jest. do spokojnej jazdy ok, do sportowej niestety nie. ale komfort poprawia znacznie.

 

myślę nad zmianą na rozwiązanie z elastomerami (np. Cane Creak) które ponoć trochę gorzej amortyzują ale są dużo stabilniejsze, do szosowej jazdy powinny być lepsze...

Edytowane przez gtfan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, shinian said:

 

Hej,

 

w czym edytujesz pliki gpx? Kilka godzin temu kupiłem garmin edge explorer 2 i edytowanie map w garmin connect, przez www to dramat xD

 

Czy przez edycję rozumiesz układanie tras? Bo do tego używam traseo.pl i google map. Prymitywne proste ale bardzo skuteczne narzędzia. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, w nowym treku siedzenie robiło jakies dzwieki. Wyjalem siodelko, zajrzalem do rury a tam takie cos [1].

 

Czy to normalne że są z boków dwie takie jakby stopery? Czy to po to żeby siedzenie nie weszło niżej niż ten punkt?

Obok jednego z nich, odlepiła się jakby 1 powłoka tego karbonu czy cotam to jest, i to chyba to robi dźwięki gdy siedzenie się rusza (tzn ociera o siedzenie i robi dźwięk). Co z tym zrobić?

 

https://i.imgur.com/ekq0AMK.jpeg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...