Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No niby tak ale o nadgorliwosci kierowcow tez trzeba czasem wspomniec. Nie mowie o jezdzie w peletonie ale jak ktos sam jedzie ale nie jedzie poboczem bo jest np piach czy szkla a ktos na niego trabi to tez jest cos na rzeczy. Racja jest mysle tak jak w wielu przypadkach, po srodku. Wystarczyloby po prostu starac sie nie przeszkadzac jeden drugiemu. Ja troche kilometrow zrobilem odkad kupilem szose a spin praktycznie nie mialem z kierowcami. A jak mialem to jeszcze w miescie oczywiscie przy pasach :yao:  Jak droga jest pusta, kolarz jedzie szosa to na chuj trabic? Tak samo moim zdaniem jak sie jedzie szosą, jest ruch z dwoch stron ze ciezko wyprzedzic to starac sie zjechac jak najbardziej do prawej zeby ulatwic kierowcom ruch. Wystarczy wspolpracowac na drodze a nie bawic sie w wojenki jak czesto bywa ostatnio na portalach.

 

 

Mnie osobiscie mega irytuje jak dwoch niby kolarzy jedzie obok siebie i sobie gadaja. Zwracam im uwage zawsze. No ale mogą. Akurat tamtedy zawsze wylatuje na trening z miasta i jest moze kilometr waskiej jezdni. Auta tam dosyc czesto jezdza. Ciezko wyprzedzic nawet jak jedzie jeden rowerzysta. Zawsze zjezdzam najblizej prawej no ale zdarzylo sie ze widze dwoch niby kolarzy jada obok siebie i se gadaja a za nimi ciag aut xd Jebane buraki.

 

 

Odnośnik do komentarza

IMG_20230612_145138.thumb.jpg.a7154368a11c2293fe1219c51e07a22d.jpg

 

Próbuje odblokowac Z1 rowerek w Zwift czyli tzn Tron rower

Multicolored Light Scheme for Zwift's Concept Z1 Tron Bike - how to get it,  plus a little hack... - YouTube

 

wspiąć się trzeba 50.000m w grze, mam już zrobione jakieś 22k, do końca wakacji powinno wpaść

 

No i zamówiłem rower na wakacje do Polski jak będę na miesiąc w lipcu, 999zl to nie najgorsza cena

 

image.thumb.png.d2f0ba7b2d1282ef6ed8667932487050.png

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, kanabis napisał:

A jak mam np zwykly trenazer nie directa ale pomiar mocy w korbie to moge sobie kupic zwifta i tez bede mial takie fajne challenge itd?

raczej tak, zwift łączy się z "power source" po bluetooth, pewnie ANT+ tez z jakimś czytnikiem na usb połączysz. ale nie będziesz miał sterowania obciążeniem a to jednak odpowiada za sporą część zabawy jak ci się trenażer dostosowuje do nachylenia.

 

jakie ftp ma lider opinii?  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 hours ago, gtfan said:

Zwift super, tylko jak się nie oszukuje z wagą to ciężko jako grubas mieć dobre czasy ;) 

 

@Labtec jakie masz tam FTP? tak z ciekawości chcę porównać jak wypadam wobec takiego napakowanego gościa ;) 

50km w górę sporo, ja na Zwift mam ledwo 13km po przejechaniu niecałych 1000km

 

Pamiętaj tylko żeby mieć włączane zadanie bo inaczej nie będzie naliczać,

 

FTP mocno spadło, 3 lata temu jak trenowałem cala zimę na Zwift to wyciągałem ftp 236 przy wadze 79kg
Teraz nawet nie mam co robić testu bo nogi nie maja czasu na odpoczynek, jak nie siłka to rower, a w pracy z 15k kroków tez potrafię zrobić, ale coś kolo 180-190 będzie przy wadze 83kg

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, kanabis said:

A jak mam np zwykly trenazer nie directa ale pomiar mocy w korbie to moge sobie kupic zwifta i tez bede mial takie fajne challenge itd?

 

Mam Zwift z DirectDrive gdzieś od pół roku. W mojej ocenie ta apka bez direct drive to strata 90% frajdy ALE ja jeżdżę tylko trasy solo i plany treningowe. Może jeżeli komuś największy fun sprawa jazda z znajomymi i wyścigi to brak DD nie boli tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, shinian napisał:

 

Mam Zwift z DirectDrive gdzieś od pół roku. W mojej ocenie ta apka bez direct drive to strata 90% frajdy ALE ja jeżdżę tylko trasy solo i plany treningowe. Może jeżeli komuś największy fun sprawa jazda z znajomymi i wyścigi to brak DD nie boli tak bardzo.

rozumiem co miałeś na myśli (i się zgadzam, sterowanie obciążeniem trenażera przez aplikację to podstawa), ale będąc precyzyjnym (lub jak kto woli - będąc czepialskim chujem) - direct drive nie jest konieczny, są trenażery pod tylne koło które też mają resistance control, np. Wahoo Kickr Snap czy Tacx Flow Smart. 

 

40 minut temu, Labtec napisał:

Pamiętaj tylko żeby mieć włączane zadanie bo inaczej nie będzie naliczać,

 

 

gdzie to się odpala?

 

39 minut temu, Labtec napisał:

FTP mocno spadło, 3 lata temu jak trenowałem cala zimę na Zwift to wyciągałem ftp 236 przy wadze 79kg
Teraz nawet nie mam co robić testu bo nogi nie maja czasu na odpoczynek, jak nie siłka to rower, a w pracy z 15k kroków tez potrafię zrobić, ale coś kolo 180-190 będzie przy wadze 83kg

 

dzięki :) u mnie widzę też spadło (227 pokazuje a było 240), ale waga to ponad 100kg, ale nie mięśnie ale nadwaga spora. z tym że też nie robiłem testu ale z samych przejazdów mi Zwift wyliczył, jak wyzdrowieję to postaram się zrobić w końcu czysty test ftp.

 

widziałem też po stravie że namiętnie nabijasz kilometry w górę na Alpe du Zwift, moja ulubiona trasa pod wyścigi F1 ;) niestety z wprowadzoną prawdziwą wagą to nawet robiąc w miarę sensowne waty to na takim podjeździe mam ponad 30 minut straty do Ciebie :D 

Screenshot2023-06-13at13_33_07.png.423fb54aeca54ec6e6c85aec7c5d3834.png

 

Edytowane przez gtfan
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

@gtfanpamiętasz jeszcze kawał gruza, co się nie zanurza, czyli kajak od kolegi prawie emeryta za 75e?

 

No to za tyle samo kupiłem od niego kawał grata, w którym przednie i tylne koło dalej się obraca:

 

Spoiler

spacer.png

 

Trochę jeszcze go wyczyszczę, a później oddam do serwisu na smarowanie i żeby wyregulowali przerzutki, hamulce itd. (35e) i na razie musi mi wystarczyć, dopóki nie nazbieram na nowy rower.

 

Będę miał więcej czasu na rozejrzenie się, podjęcie decyzji i zapełnienie skarbonki, bo teraz bym musiał wziąć z tego co zbieram na dach domu i wpakowałbym się w małe tarapaty. Poczekam cierpliwie i w końcu kupię sobie wymarzoną torpedę :banderas:

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, gtfan napisał:

łooo panie, mega interes zrobiłeś. co prawda z klasycznej szosowej ramy nic poza szosę nie wymodzisz, ale i tak za taką cenę to serio mega zakup.

 

co tam za napęd masz?

 

To jest Giant Rapid 2, nie znam się na osprzęcie itp., może jeszcze pedały wymienię, bo lekko przyrdzewiały po bokach, a tak to śmiga jak torpeda xD

 

Edit:

 

https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/road-bikes/giant-rapid-2-review/?image=2&type=gallery&gallery=1

 

Na początek w sam raz :)

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, zdrowywariat napisał:

 

To jest Giant Rapid 2, nie znam się na osprzęcie itp., może jeszcze pedały wymienię, bo lekko przyrdzewiały po bokach, a tak to śmiga jak torpeda xD

zaczynałem od podobnego - Scott Speedster 50 FB - bardzo podobna konstrukcja (szosowa rama i koła, płaska kierownica) i osprzęt. już 11 lat go mam, po drodze przerabiałem go na wszystkie strony, zamiast płaskiej kierownicy dawałem baranka, potem napęd 2x10, w tym roku ze względu na zmianę roweru przerobiłem go ponownie na płaską kierownicę i pozmieniałem parę komponentów żeby żona mogła go przejąć, ale jak na razie ciągle mam go wpiętego w trenażer ;) 

 

super sprzęt za taką cenę, oby okazał się początkiem fajnej przygody :) gratulacje i powodzenia :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, gtfan napisał:

zaczynałem od podobnego - Scott Speedster 50 FB - bardzo podobna konstrukcja (szosowa rama i koła, płaska kierownica) i osprzęt. już 11 lat go mam, po drodze przerabiałem go na wszystkie strony, zamiast płaskiej kierownicy dawałem baranka, potem napęd 2x10, w tym roku ze względu na zmianę roweru przerobiłem go ponownie na płaską kierownicę i pozmieniałem parę komponentów żeby żona mogła go przejąć, ale jak na razie ciągle mam go wpiętego w trenażer ;) 

 

super sprzęt za taką cenę, oby okazał się początkiem fajnej przygody :) gratulacje i powodzenia :) 

 

Dzięki, właśnie go czyściłem szmatką chyba z godzinę, bo leżał w garażu kilka lat. W ogóle zastanawiam się w przyszłości nad używanym rowerem, bo tu są do wyboru do koloru nawet za pół ceny i mniej od ludzi ze słomianym zapałem xD

Odnośnik do komentarza

Do dziś nie zapomnę, jak na komunię dostałem górala, ale odkryłem go przez przypadek, jak byłem u Babci - obrażona była na mnie przez tydzień :nosacz2:

 

A trzy lata później jechałem na piłkę i złapałem flaka, więc rower schowałem w pobliskim lesie, przykryłem krzakami i dzida na mecz, żeby się nie spóźnić. Jak się domyślacie, dwie godziny później roweru już nie było :leo:

 

Btw Fiziki dotarły. Do tego komplecik nowych pedałów R550. Jutro będzie testowane na 2 godzinnym rozjeździe :obama:

 

 

IMG20230617173203.jpg

Edytowane przez ginn
  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

po latach jazdy na sportowej szosie na 25mm oponach zmieniam w końcu rower :) miał być wygodny karbonowy road plus na większych oponach, nawet taki rower posiadałem parę miesięcy, ale okazało się że to nie jest sprzęt na moją hipochondrię. wybór więc padł na aluminiowego gravela :) nie wiem czy gravelowanie to moje klimaty, na ten moment raczej nie sądzę, ale zanim zmienię opony na szosowe to dam szutrom szansę i pośmigam trochę na fabrycznych oponkach 40mm, może akurat podpasuje mi to idealnie :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, ginn napisał:

Do dziś nie zapomnę, jak na komunię dostałem górala, ale odkryłem go przez przypadek, jak byłem u Babci - obrażona była na mnie przez tydzień :nosacz2:

 

A trzy lata później jechałem na piłkę i złapałem flaka, więc rower schowałem w pobliskim lesie, przykryłem krzakami i dzida na mecz, żeby się nie spóźnić. Jak się domyślacie, dwie godziny później roweru już nie było :leo:

 

Btw Fiziki dotarły. Do tego komplecik nowych pedałów R550. Jutro będzie testowane na 2 godzinnym rozjeździe :obama:

 

 

IMG20230617173203.jpg

Mam podobne tylko bez rzepy. Te sznurowania to jest bóg. Powinni to w butach do biegania wprowadzic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...