Skocz do zawartości

Crysis 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan i moze ktos mi odpowie:

 

1. framerate - na czy sa z tym problemy??

2. Czy po patchach gra dziala lepiej?

3. Czy gral ktos w wersje PC i moze porownac do wersji PS3. Mi na PC strasznie sie gra podoba, ale jak sie pracuje na kompie to za bardzo nie chce sie na kompie grac, dlatego zastanawiam sie nad kupnem gry na PS3.

Odnośnik do komentarza
najbardziej zirytował mnie fakt, że gra otarła się o świetną - naprawdę niewiele brakło, ale te braki na tyle spi.eprzyły roz(g)rywkę, że mam ochotę dokopać autorom.

 

Mam podobne odczucia, chociaż muszę przyznać, że i tak zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Oczytałem się tylu bzdur o nudnej i krótkiej kampanii i o braku fabuły, że praktycznie w to uwierzyłem :P

 

Fabuła może nie jest nie wiadomo jakich lotów, ale stanowi solidne tło i daje wystarczające podstawy, do parcia dalej. Jak na FPSa jest całkiem okej.

 

Z kolei do pierwszych godzin gry właśnie przyczepić się NIE potrafię. Takie powolne wprowadzanie w klimat i realia gry bardzo mi się podoba. Jak na ironię, o wiele bardziej podobały mi się mapy maksymalnie wyludnione oraz patrolowane tu i tam przez oddziały CELL. Mnogość opcji pokonania danego odcinka levelu jest głównym z czynników podbijających ocenę Crysisa 2. Dzięki takiej swobodzie to coś więcej, niż kolejny, ładny FPS. Co fajniejsze - gra sugeruje kilka możliwych punktów "zaczepienia" jeśli chodzi o użycie odmiennych taktyk, ale jednocześnie nie ujawnia wszystkiego. W dalszym ciągu można znaleźć inne alternatywne ścieżki, jeśli zdecydujemy się na eksplorację mapy.

 

Niewidzialność dosłownie ratuje tutaj życie, chociaż tryb skradania jest imo trochę przegięty w stosunku do reszty. Z drugiej strony przekradanie się za plecami dużego oddziału i paniczne wyglądanie jakiegoś miejsca, gdzie można się schować gdy energia kombinezonu spada do 0 jest bezcenne.

 

W dalszej części gry wpieniające było rozmieszczenie checkpointów - często po 30-40 min łażenia po kątach (tak już mam :P) ginąłem prze przypadek lub z głupoty (mojej lub AI) i dawaj od nowa. Nie muszę chyba mówić, że Obcy byli "odrobinę" bardziej wytrzymali od ludzkich przeciwników. Wytrzymalsi ale niekoniecznie mądrzejsi - "zacinanie" się w jednym miejscu i kręcenie w kółko było na porządku dziennym.

 

Mimo wszystko jeśli ktoś lubi czystą rozwałkę to może bez problemu przeć przed siebie z dymiącą lufą. Mnie bardziej odpowiadało to drugie podejście, wyszukiwanie miejsc do obserwacji mapy i planowanie najlepszej drogi do celu.

 

Pierwsze podejście do gry zajęło mi jakieś 10h (bez wszystkich znajdziek). Teraz gram drugi raz, przechodząc poszczególne mapy w inny sposób i gra nadal potrafi mnie zaskoczyć.

 

 

Ach, zapomniałbym o kwestiach technicznych. Soundtrack bdb, ale średnio mnie rusza. W grze brzmi ok, na sucho trochę gorzej. Grafika broni się głównie świetnymi efektami świetlnymi i miażdżącymi widokami. Silnik jest naprawdę solidny, ale jeszcze wymaga dopracowania. Spadki FPS zdarzyły mi się raptem kilka razy w ciągu całej kampanii i to jedynie w paru miejscach chwilowo.

 

Gdyby Killzone 3 mogło pochwalić się takim gameplayem jak C2, to byłoby idealne.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytan i moze ktos mi odpowie:

 

1. framerate - na czy sa z tym problemy??

2. Czy po patchach gra dziala lepiej?

3. Czy gral ktos w wersje PC i moze porownac do wersji PS3. Mi na PC strasznie sie gra podoba, ale jak sie pracuje na kompie to za bardzo nie chce sie na kompie grac, dlatego zastanawiam sie nad kupnem gry na PS3.

 

Ad. 1

Framerate w kilku miejscach spada, sporadycznie ale jednak

 

 

Ad. 2

Ja nie zauważyłem większej różnicy

 

 

Ad. 3

Grałem w wersję na PC i PS3 i gra prezentuje się nieco lepiej na blaszaku

Odnośnik do komentarza

Z kolei do pierwszych godzin gry właśnie przyczepić się NIE potrafię. Takie powolne wprowadzanie w klimat i realia gry bardzo mi się podoba. Jak na ironię, o wiele bardziej podobały mi się mapy maksymalnie wyludnione oraz patrolowane tu i tam przez oddziały CELL.

 

i właśnie dlatego lubię bardzo drugą część gry, bo....

 

pamiętasz ten moment, gdy już zakończyliśmy "pierwszą część" walki z obcymi i mamy zabić Lockharda i wtedy infiltrujemy po ciemku bazę (a właściwie punkt przesyłu napięcia)? rewelacja - dla zabawy wyciąłem wszystkich...

 

 

zdecydowanie to widzenie przez kilometry i kręcenie się w kółko zostaną u mnie znakiem tej gry hehe :whistling:

tak czy tak bardzo polecam, bo to naprawdę dobry szpil, a fabuła motywuje do pchania gry do przodu. i jeszcze chciałbym zwrócić uwagę, na świetny dubbing. bardzo dobre tłumaczenie i całkiem niezłe czytania spowodowało, że teksty idealnie wpasowywały się w klimat sytuacji. nie przegięto w żadną stronę - jest po prostu naturalnie.

 

teraz czas pobawić się chwilę w multi

Odnośnik do komentarza

Crysis 2 jest dla inteligentnego gracza. Skoro twórcy wymagają od nas inteligencji to my powinniśmy wymagać tego samego od wrogów a tak niestety nie jest. Gdyby nie te błędy z AI to nie wiem czy gra nie stanowiła jednego z najlepszych tytułów tej generacji. Mimo tego w to i tak trzeba zagrać bo warto ujrzeć niektóre akcje z walącym się w tle Nowym Jorkiem. Żadna gra FPS obecnie nie funduje takich wrażeń wizualnych jak Crysis 2. Jest jeszcze Killzone 3 ale to inny styl graficznny, w grze Crytek grafa jest bardzo realistyczna.

No tak zgadzam się, aby mógł czerpać w pełni i chłonąć mądrość S.I. A po jej ukończeniu odmieni zupełnie swoje życie.

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
czy jak chce przejsc gre na wyzszym poziomie,to czy moge dac powtorz misje i wybrac wyzszy poziom to mi zaliczy do trofea,czy trzeba wybrac nowa kampania ?

Można wybierać misje - gra ciągle sumuje statystki, a w ich podglądzie masz dokładnie rozpisane ile leveli i na jakim poziomie trudności przeszedłeś. Nie trzeba więc zaliczać całości od początku do końca na najwyższym poziomie, możesz przechodzić levele w dowolnej kolejności.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kupilem i odpalilem Crysis 2 - giera zapowiada sie swietnie. Co do grafiki - ogromne przestrzenie, doskonale oswietlenie, realistyczny styl i wybuchy - to zdecydowanie pierwsza liga. Tekstury jednak przy "obmacywaniu scian" pozostawiaja pewien niesmak, ale jak ktos gra szybko i ciagle prze przed siebie to nie zauwazy baboli. Poza tym widoczny aliasing. Co sie zas tyczy spadkow plynnosci animacji, o ktorych piali posiadacze konsol PS3 - nie wiem, ja mam model PS3 40 GB i zadnych spadkow plynnosci nie zauwazylem. Calosciowo grafa w C2 jest doskonala, jednak ulega U2 i GoW3 - tak, wiem, te tytuly maja korytarzowa strukture, ale liczy sie efekt, a zarowno GoW jak i Uncharted prezentuja sie kapitalnie i nieco lepiej niz C2. Zreszta...U3 i tak pozamiata w tym roku grafiką :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Nareszcie udało mi się ukończyć single player. Wszystko dzięki awarii PSN, bo oderwanie się od multi było cholernie ciężkim wyzwaniem ;). Grałem na hard i raczej nie było jakoś trudno. Częste ucieczki, korzystanie z kamuflażu i tak w kółko w sytuacjach kryzysowych. Początek gry jest dość nudny ale z czasem wszystko zaczyna się rozkręcać, ostatnie level to już niezły pokaz możliwości ludzi z Crytek. Grafika, chyba najładniejszy FPS na obecną generacje konsol, woda, cienie, oświetlenie, a raczej OŚWIETLENIE, do tego dochodzą spore tereny, jest ślicznie i nie wiem jak ktoś może narzekać na oprawę Crysis 2 na konsolach, śliczność. Jedyna rzecz do której można się przyczepić, to straszna głupota naszych wrogów. Dawno nie grałem w grę z tak tępymi przeciwnikami. Z jednej strony zachowują się głupią, ale przy okazji potrafią nas dotrzeć z drugiej strony planszy. Nie wiem jak innych, ale mnie to strasznie denerwowało. Ogólnie gdyby nie multiplayer, który osobiście bardzo mi przypasował, raczej wstrzymał bym się kupnem, aż cena spadnie do poziomu 100zł. Multi -9, single -8.

 

PS. Ciekawe ile kasy EA zapłaciło kolesiowi, który podłożył głos pod Proroka. ;)

Odnośnik do komentarza

Kontynuując dyskusję Crysis 2 vs. Killzone 3:

 

Tez tak sadze. Tak sie sklada, ze od pewnego czasu zagrywam sie w C2 i uczciwie stwierdzam, ze najladniejsza strzelanina na PS3 jest w tej chwili Killzone 3. Tak, wiem, C2 ma wielkie tereny, jednak KZ3 zamiata duzo ostrzejszymi teksturami, wieksza iloscia efektow i modelami postaci, chociaz nie kazda misja trzyma rowny poziom.

 

Jednak uważam, że Crysis 2 nieznacznie ma przewagę nad kapitalnym mimo wszystko Killzone 3. KZ3 ma niewielkie tereny, fakt że tekstury są ostre jak brzytwa, gra nie notuje żadnych spadek animacji a sekwencje z MAWRL-em po prostu rozpierd;lają. Ogrywam teraz oba tytuły i może porównam:

 

Crysis 2:

 

- kapitalna oprawa na każdej z platform przy w miarę rozległych obszarach

- takiego oświetlenia nie widziałem w żadnej innej grze (zwłaszcza pływając pod powierzchnią wody to widać przebijające się promienie nachodzące na ręce bohatera, wow)

- skrypty, których KZ3 może pozazdrościć

- czas rozgrywki (uwarunkowany także naszym sposobem prowadzenia akcji)

- pomimo całej oklepanej inwazji zafundowano całkiem zgrabny scenariusz

- model jazdy przypomina mi ten z PC, kompletnie nie nadaje się pod pada

- techniczne wpadki AI i glitche

 

 

Killzone 3:

 

- świetna oprawa, engine podrasowany chyba do maksimum

- wygląd i przeładowanie broni (musiałem o tym wspomnieć bo za to uwielbiam Killzone)

- żadnych dropów animacji

- sztuczna inteligencja Helhgastów, znacznie lepsza niż CELL i Cepidy w Crysis 2

- kapitalne ataki melee, kilka za(pipi)istych sekwencji

- scenariusz pomimo swojej prostoty nie jest taki zły (w Uncharted 2 też nie było niczego odkrywczego)

- korytarzowa struktura gry

- jedna platforma docelowa

 

Nie porównywałem multi bo to już trochę kwestia gustu. Crysis 2 nie jest pozbawiony wad, lecz jest to debiut tego uniwersum na konsolach i można Crytek wybaczyć wpadki z AI, niedopracowane ataki wręcz i kilka innych błędów. Stworzono go z myślą o kilku platofrmach docelowych i na każdej tak samo ryje beret. Dlatego myślę, że C2 jest troszkę lepszy. Choć Killzone 3 też mną pozamiatał.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał następujący problem?

Gra długo się instaluje, wybieram poziom trudności, odpalam, przechodzę ewakuację z łodzi podwodnej, potem odpala się intro gry, zaczyna się wczytywać pierwszy poziom i cały czas się wczytuje, wyświetlają się porady a sama gra się nie uruchamia, trwało to tak długo, że aż zdrzemnąłem się na fotelu :] po kilkudziesięciu minutach dalej się wczytywało.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś miał następujący problem?

Gra długo się instaluje, wybieram poziom trudności, odpalam, przechodzę ewakuację z łodzi podwodnej, potem odpala się intro gry, zaczyna się wczytywać pierwszy poziom i cały czas się wczytuje, wyświetlają się porady a sama gra się nie uruchamia, trwało to tak długo, że aż zdrzemnąłem się na fotelu :] po kilkudziesięciu minutach dalej się wczytywało.

 

Po tym co napisałeś widać, że Crysis 2 nie dość, że cierpi na niski poziom AI to jeszcze nie jest pozbawiona spontanicznych błędów. W multi też nie wszystko gra do końca. Crytek zaszalało wizualnie lecz z powodu ograniczenia możliwości konsol widać pewne uproszczenia. Co nie zmienia jednak faktu, że jest to wciąż solidna i wciągająca pozycja.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...