Skocz do zawartości

Pomoc w RPG


M2cl3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich po długiej przerwie.

 

Naszła mnie ochota na powrót do młodzieńczych lat i pomęczenie jakiegoś RPG, a jako, że nie śledziłam tego co się dzieje w światku RPG od bardzo dawna, nie mam pojęcia co kupić. Dlatego proszę o pomoc w dobraniu jakiegoś wybitnego tytułu, (nie musi to być nowość) bo otrzymany PS3 za przedłużenie umowy z PLAY uświadczył na razie tylko Uncharted 3.

 

Chciałabym jakiś dobry system walki, klimat, no i fabułę. Może być jakieś jRPG, wg mnie najlepsze tytuły to FFVII, Tactics, Chrono Chross, Vagrant Story, Legend of Mana. Grałam też w FF VIII, X, Dragon Quest VIII. Może ukazało się co w podobnym klimacie co wyżej wymienione? A może coś lepszego?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Skończyłem FF XIII i FF XIII-2 jako moje pierwsze w 15-sto letniej karierze Gracza RPG. Chce więcej. Ale musi być podobnie jak FF widowiskowe, z fajną fabułą i systemem walki. Napaliłem się na Resonance of Fate - polecacie? podpowiedzcie wyjadacze

Odnośnik do komentarza

Początek jest dosyć trudny jak na dzisiejsze standardy, ale im dalej tym łatwiej.

Jak sobie zrobisz odpowiednie usprawnienia broni to później masz z górki, grindu trochę jest, ale bez przesadyzmu, ja wbiłem 300lv każdą postacią i do zdobycia platynki walki ani trochę mi się nie znudziły, po zatym są bardzo efektowne.

Odnośnik do komentarza

Nie ma drugiego tak widowiskowego jak FFXIII, bo cały budżet poszedł właśnie w tą widowiskowość. W ogóle nie ma drugiego takiego (słabego) jRPGa jak XIII. To jest jedyny wyjątek odstający od reguły, nieudane dziecko, wypadek przy pracy, ofiara czarnobyla.

 

No i z jRPGami się spoźniłeś o generacje. Złota era tego gatunku minęła i tak naprawdę nie ma już świetnych gier z tego rodzaju na obecnych konsolach. Oprócz Talesów może i Lost Odyssey, ale to tylko na kloca.

 

EDIT. zanim enkidou mi wytknie - minęła na dużych konsolach, bo na handheldach dalej wychodzą ciekaw pozycje

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

A co jeśli mi się XIII bardzo podoba? :ph34r: Na RPG się nie znam, ale na grach ogólnie owszem. Może dlatego mi podszedł bo główne to co mnie zajarało to fajna fabuła, postacie i system walki. Na resztę tru-erpegowych elementów kładę H., więc zapewne dlatego również. W takim razie polecacie RoF? :) I drugie pytanko: Is Leanne as hot as Lightning? ;]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No i właśnie dlatego, że kładziesz lache na te elementy nie znajdzisz nic pod swoje gusta, bo nic takiego nie ma. Większosc jRPG na ps3 nie ma do zaoferowanie ani dobrej fabuły, ani fajnych postaci. Wszystko sztampa.

 

EDIT: chociaż skoro nigdy nie grałeś w jRPGi, to możesz próbować, w końcu nie jesteś przyzwyczajony do tych schematów. Ale szczerze wątpię, że cokolwiek ci podejdzie.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

fascynacje jRPGami przezywałem w czasach świetności PSXa, zagrywałem sie w finale, chrono cross, suikodeny i inne japońskie wynalazki - które z RPGów na ps3 mogą mi się spodobać? Nie sposób przewertować wszystkie tematy, o sprawdzaniu na necie gier z tagami "rpg" "ps3" nie wspomnę.

Są godni godni spadkobiercy jRPG, czy świat poszedł do przodu i to już nie wróci?

Odnośnik do komentarza

Mam problem w FF6 którędy się udać na chocobos z south figaro na pustynie gram na Wii? Obecnie biegne za shadow w jaskini ale to jest późniejszy chyba moment bo baty dostaje. To już nie ważne skasowałem save po tym jak ani w lewo z powrotem nie mogłem wyjść bo mnie bili ani bossa który załatwił mnie w 20 sek a dlatego tak długo bo czekałem na ruch u wszystkich 11lvl. Zagram od nowa i niech ktoś powie że stare gry były lepsze jak tu żadnej szybkiej ewakuacji z dungeonu a nawet brak możliwości skasowania save z poziomu gry jak kasuje to wszystko z menu konsoli <lol2>.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może temat nie do końca odpowiedni ale zapytam tutaj żeby nie zakładać nowego.

 

Mam ochotę na dobrego jRPGa na PS3.

Oczekuję przede wszystkim dobrej "wczuwalności" czyli dobra historia i postacie. Fajnie by było też, gdyby system nie był zbyt nudny i powtarzalny.

 

Podejrzewam, że nie znajdę niczego ocierającego się o poziom FF7, Xenogears, FF8 czy Persony 3/4...

Wiem, że jest Tales of Graces F ale nie miałem nigdy kontaktu z tą serią - grałem co prawda trochę na PC w Tales of the Abyss i zapowiadało się spoko - no i za parę miechów ma wyjść Xilia która ponoć jest dobra.

 

Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje, być może są inne interesujące tytuły, gdyż nie siedziałem w temacie od dłuższego czasu...

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...