Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Parkowała równolegle i byłoby dobrze, gdyby nie chciała "poprawić" 

Ogólnie mnie przy tym nie było, to chyba oczywista sprawa ;)

To zarysowanie jest na tylnym zderzaku.

 

Pewnie to trzeba będzie jakoś z AC załatwić ,a jeśli nie, to tak jak @krupek napisałeś.

 

Ciągle zabieram się do opisania wrazeń z użytkowania kijanki po tych paru tyś km przejechanych ,ale albo nie mam czasu, albo pogoda ujowa by zdjecia porobić.

Więc recenzji póki co nie będzie :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.10.2021 o 10:46, Banny napisał:

Parkowała równolegle i byłoby dobrze, gdyby nie chciała "poprawić" 

Ogólnie mnie przy tym nie było, to chyba oczywista sprawa ;)

To zarysowanie jest na tylnym zderzaku.

 

Pewnie to trzeba będzie jakoś z AC załatwić

 

Co?????? Przecież to za parę stówek zrobią ci w pierwszym lepszym warsztacie.:lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Jotrazydwa said:

 

Co?????? Przecież to za parę stówek zrobią ci w pierwszym lepszym warsztacie.:lapka:

AC jest tak naprawdę tylko dla kasacji, kradzieży ect. Cała resztę w większości opłaca się robić samemu, bo podwyżka ubezpieczenia będzie odczuwalna. Moja znajoma swego czasu wszystko robiła z AC i teraz za ubezpieczenie chcą chore pieniądze 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Sedrak napisał:

AC jest tak naprawdę tylko dla kasacji, kradzieży ect. Cała resztę w większości opłaca się robić samemu, bo podwyżka ubezpieczenia będzie odczuwalna. Moja znajoma swego czasu wszystko robiła z AC i teraz za ubezpieczenie chcą chore pieniądze 

Yyyyy no nie do końca polecam np zbić reflektor przedni w technologi led . W zależności od systemu i marki auta to od kilku do kilkunastu tysięcy zł :sapek:

 

Blacharka to jeszcze rozumiem, choć raczej przy mniejszych akcjach. Warto też odnotować, że z AC jak auto jest nowe/na gwarancji często wymieniany jest cały element na nowy, a to jest duży plus przy sprzedaży, bo żaden Mirek ci nie sapie, że auto po dzwonie bo trochę lakier na przednim zderzaku ci się nie zgadza. 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym położyc ceramikę na auto.

 

Ceny powłok wahają sie 2.600 za 3 lata oraz 3.300 na 4 lata.

Trochę to drogie, ale warto chyba? @balon @Mustang coś robiliscie w tym kierunku? 

Wydaje mi się, że lepiej na 4 lata wziąć, praktycznie cały okres leasingu będzie więc z głowy pielęgnacja, a auto potem do odsprzedaży będzie ładniejsze? 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Banny napisał:

Chciałbym położyc ceramikę na auto.

 

Ceny powłok wahają sie 2.600 za 3 lata oraz 3.300 na 4 lata.

Trochę to drogie, ale warto chyba? @balon @Mustang coś robiliscie w tym kierunku? 

Wydaje mi się, że lepiej na 4 lata wziąć, praktycznie cały okres leasingu będzie więc z głowy pielęgnacja, a auto potem do odsprzedaży będzie ładniejsze? 

Nigdy nie robię takich tematów. Nawet jak biorę prywatnie (nie na firmę), auto na kilka lat. Ja raczej z tych co auto traktują jak rzecz codziennego użytku, a nie coś specjalnego. 
Jak wzięliśmy tego q5 to myślałem o foliach (jednak wartość auta dość wysoka), jednak się nie zdecydowałem.

Co do ceramiki to słyszałem, że ma też minusy np nie można myć na myjni automatycznej (bardzo często tak myjemy auta) i jakieś taki inne ograniczenia. Chociaż podkreślam, że nie jestem fachowcem w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza

Jasne, rozumiem. 

Pewnie Twoje auto nie jest całe czarne? :)

 

Strasznie żałuje, że wybrałem czarne. Wyglada tragicznie jak jest brudne, no po prostu wstyd. Dlatego ten temat ceramiki mnie interesuje.

 

Głupi jestme, bo wcześniej 2 auta też całe czarne.. Nic się człowiek nie uczy, a kupuje oczami (w salonie takie wypucowane.. ach)

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Banny napisał:

Jasne, rozumiem. 

Pewnie Twoje auto nie jest całe czarne? :)

 

Strasznie żałuje, że wybrałem czarne. Wyglada tragicznie jak jest brudne, no po prostu wstyd. Dlatego ten temat ceramiki mnie interesuje.

 

Głupi jestme, bo wcześniej 2 auta też całe czarne.. Nic się człowiek nie uczy, a kupuje oczami (w salonie takie wypucowane.. ach)

 

Żona miała czarne, i nigdy więcej. 

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie jak balon, nie zabezpieczam samochodu w leasingu w ten sposób. Staram się jeździć uważnie, zostawiać odstęp do auta z przodu i przede wszystkim, jeśli tylko mogę, parkować z dala od innych. Ale to by było na tyle, nie bawiłem się w ceramiki i myję samochód w myjni automatycznej.

W A3 po 4 latach jazdy, przed oddaniem, poprawiałem u lakiernika na własny rachunek jeden element uszkodzony na parkingu oraz zapaćkałem oryginalnym pędzelkiem ubytki po kamieniach, a innym drobne uszkodzenia felg. Dzięki temu przy odbiorze dostałem pochwałę za ogólny stan przy przebiegu przekraczającym 100k i tyle.

Ale czy gdybym prywatnie kupił coś na dłużej interesowałaby mnie ceramika albo folie - nie zastanawiałem się, nie wykluczam, chociaż nie jestem pewien czy miałoby to duży sens na daily na góra kilka lat przy moich przebiegach.

Odnośnik do komentarza

Ja pierdole od rana biało i skrobanie szyby. Pocieszające, że jest sucho od rana i nie ma transferu do rowu - moja droga dojazdowa z wichury na normalną drogę to serpentyna przez pole. Jak zasypie rano śniegiem leci telefon, że będę dużo później w zakładzie pracy. Raz się wybrałem o 4:40 przecierać szlaki jak najebało śniegu to dobrze, że łopatę miałem w bagażniku. Survival w chuj. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...