Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym na blogasku niegdyś. Drugi sezon jest bardzo inny w sensie dramaturgii, o ile pierwszy to generalnie zbiór odcinków typu "sprawa tygodnia", tak drugi to już bardziej całościowa historia, ale inaczej niż w trzecim jeszcze można powiedzieć, że "coś się dzieje", moim zdaniem raczej lepiej się to ogląda. Ogólnie serial się zmienia, tak, chociaż główne założenia tematyki i stylu raczej nie.

Odnośnik do komentarza

właśnie zaliczyłem ostatni odcinek Parks and Recreation i tak smuteczek w serduszku. jest coś w podobnym stylu oprócz The Office?

 

Jeśli chodzi o samą formułę mockumentary, to sprawdź Modern Family, jest dobra beka. Ja po The Office sięgnąłem właśnie po P&R, z którym pożegnałem się po bodajże trzech odcinkach, za to MF siadło mi idealnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Uwielbiam wręcz The Last Man on Earth - dopiero co skończył się trzeci sezon, a ja już bym chciał więcej.

Rozumiem doskonale, jak komuś to dosyć stonowane, niezbyt oczywiste poczucie humoru nie podejdzie, ale dla mnie to strzał w dziesiątkę. Zresztą jeszcze nie było chyba produkcji Jasona Wolinera, która by mi się nie spodobała i mam nadzieję, że doczekam się przynajmniej jeszcze jednego sezonu tego cudeńka. 

 

Odnośnik do komentarza

Propsy Hela, również oglądam na bieżąco i bawię się wspaniale. Co wydarłem ryja na głos to moje.

Polecałem już kiedyś na forum, nawet ze dwa razy ale zero odzewu było :smutas:

Połączenie świata 'post-apo' z pojebanym poczuciem humoru Willa Forte było strzałem w dziesiątkę.

Dobry jest motyw, że jak się

pojawia jakiś znany aktor to przeważnie gra w jednym odcinku i ginie xD

Tak też obstawiam z Kristen Wiig na początku czwartego sezonu.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Finał TLMOE dobry, ogólnie cały czas ten serial jest dobry. Forte czasami za bardzo przeciąga pewne dow(nene)y

męczenie buły z Philem przy porodzie

, to jednak zazwyczaj trafia w punkt. 

Masorz- to już będzie trzeci ep z nią, więc już wyszła po za ten schemat ( o ile można o czymś takim pisać, bo tak naprawdę to były "aż" dwa takie przypadki)

Odnośnik do komentarza

Garth Marenghi's Darkplace

 

o maj gad, jakie to jest zabawne. OD IT Crowd nie śmiałem się na głos do telewizora

 

Garth Marenghi, "author, dream weaver, visionary, plus actor," who plays Dr. Rick Dagless, M.D.: 'Dag' is a Vietnam and Falklands War veteran and former warlock :sorcerer:

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Nadrobiłem w końcu Penny Dreadful bo jakoś tak zauważyłem że ostatni sezon dotarł do netflixa. Trzeci sezon usilnie stara się zachować bardzo dobry poziom ale niestety beznadziejny finał zaprzepaścił tą walke. Nie wiem co się dokładnie stało ale dwa ostatnie odcinki śmierdziały robotą na kolanach. Każdy wątek był przyśpieszony, niespójny a najgłówniejsza postać serialu nagle z dupy znikneła i była w tych dwóch ostatnich godzinach raptem 5 minut na ekranie. Fajnie że serial pokusił się o wprowadzenie i spełnienie wątku armagedonu ale gorzej, że nic z tym nie zrobił a większość postaci/pozostałych wątków wydawały się od tego wydarzenia kompletnie odizolowane.

 

Wielka szkoda, bo cały serial był naprawde genialny i nietypowy ale ten finał pozostawił mi spory niesmak.

Odnośnik do komentarza

oglądał ktoś Sleepy Hollow?

 

warto dodać do backloga czy zaorać?

 

Pierwszy sezon był jak najbardziej na plus, ale w drugim już niezbyt wiedzieli co mają wymyślić i pewnie wątki poprowadzili źle.

Nawet John Noble był zniesmaczony tym jak scenarzyści pisali historię jego oraz innych postaci.

I na tym skończyłem, a podobno sezony numer 3 oraz 4 jeszcze gorsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy ktos w ogole oglada nowe Twin Peaks? Wstyd sie przyznac ale nigdy nie widzialem oryginalu... wzialem sie za nadrabianie i wczoraj skonczylem 1 sezon. Jeszcze 2, Ogniu krocz ze mna i dopiero za nowa serie sie wezme. O co w ogole chodzi w nim? To jest kontynuacja wydarzen sprzed 20- paru lat czy 1 sezon zrobiony na nowo?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...