Skocz do zawartości

co cię cieszy, a co złości?


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

@Suavek: może to ci pomoże w sprawie fov w HL2:

http://steamcommunity.com/app/220/discussions/0/828925849242758441/?l=polish

 

Ja zawsze ustawiam suwak na 90 ale na przykład jak grałem po sieci w W:ET to po jakimś czasie miałem ustawione go na wartość wyższą niż 100. Imo na pc to opcja zmiany fov powinna być standardem.

Odnośnik do komentarza

Są. Chyba można nawet z poziomu komendy konsoli zwiększyć FoV (pamiętam działało w Portal 2), ale afaik gra postrzega to jako cheaty i wyłącza wtedy wszelkie achievementy itp. Nie wiem czy są alternatywy, ani czy coś się zmieniło od tego czasu, gdyż się w to nie zagłębiałem. Zresztą, może i herezja, ale i tak mnie ten HL2 nie porwał, prawdę mówiąc. W ogóle nie czułem tam ducha oryginału.

Odnośnik do komentarza

HL1 jest bardzo dobrą grą, dwójka już tak nie zachwyca. Ile tam jest sekcji? 5?

 

 

podnieś puszkę -> samochodzik -> spooky town -> łódka -> więzienie -> wieżowiec

 

 

No i przez całą grę towarzyszyło mi uczucie, że wszystko co robię nie ma większego sensu dla fabuły w grze, wiele razy w trakcie gry napotykamy na sekwencje, które nazwałbym "wpadnięciem do studni". Czyli fabuła idzie do przodu i żeby ją posunąć do przodu wystarczyłoby przekroczyć studnie, gra zmusza nas do wpadnięcia do tej studni i teraz czeka nas trzygodzinna sekwencja wychodzenia z niej by znaleźć się w zasadzie w punkcie wyjścia w aspekcie fabuły.

 

Napotykamy w tej grze jakąś dystopijną rzeczywistość, ale w ogóle nie mam pojęcia jak fabuła tej gry ma być związana z tą z pierwszej części. Myślę, że w przypadku hl2 trzeba po prostu nie myśleć o tej nierównej fabule i po prostu cieszyć się gameplayem, problem w tym, że ten jest w HL2 momentami nudny.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Pociesza mnie fakt, że nadal spora ilość gier wydanych lub zapowiadanych na nową generację ma swoje odpowiedniki na past-geny. Dla osób takich jak ja, których nieco gorsza oprawa nie odstrasza, jest to wystarczająco dobry argument, by nadal pozostać przy starej konsoli...

 

Z drugiej strony ciągle mam świadomość i wcale mi się nie uśmiecha, że za jakiś czas, gdy wsparcie starych platform się zakończy trzeba będzie w końcu zacząć odkładać zaskórniaki i zdecydować się na kupno nowego sprzętu...

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam kiedy ostatnio tyloma ku*wami i innymi niecenzuralnymi słowami rzucałem jak podczas gry w KOFXIII, ale nienawidzę tanich bossów w bijatykach. Mają tacy zwykle raptem kilka ciosów, ale wszystkie są albo nieblokowalne, albo ciężkie do przewidzenia. Plus obowiązkowo muszą tacy mieć jakiś przegięty chwyt, z którego nie można się wyrwać.

 

Patrzę na ciebie, Saiki...

 

 

W dodatku w Story mode nie można wziąć Continue...

Odnośnik do komentarza

W dodatku w Story mode nie można wziąć Continue...

Heh, grałem ostatnio w Soul Calibura 3 i czytając FAQ do odblokowywania rzeczy (przeszedłem już story postaciami, które lubię, wiec chyba nie wstyd :P) dowiedziałem się o Night Terror, o którym w samej grze nic chyba nie ma i żeby do niego w ogóle dojść trzeba w nieliniowym Tales Of The Swords wybrać odpowiednią ścieżkę i przejść ją bez Continue właśnie. A sama ścieżka chyba trudniejsza niż inne i do tego przed tym walczymy z Olcadanem, który mi osobiście sprawił więcej problemów niż ten cały tajemny, ultimejt boss. Nie licząc już tego, że po pokonaniu go dostajemy... tryb, w którym można walczyć z nim poza story i jego profil.

Niby fajnie, że mam go za sobą, ale mimo wszystko zawód...

Odnośnik do komentarza

Cieszy mnie ilość interesujących gier, które wyjdą do końca tego roku.

 

-Fantasy Life

-Pokemon Omega Ruby

-Persona Q

-Shin Megami Tensei IV

-Super Smash Bros 3DS

-Bayonetta 2

-Fifa 15 na pc

-The Crew na PC

 

Trzeba lecieć z backlogiem na ostro, bo będzie w co grać.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Na plus:

1. Liczba nadchodzących survival horrorów: The Evil Within, Alien Isoaltion, Resident Evil Revelations 2, SOMA, czyli gatunków, które były moim #2 na V i VI generacji. 

2. Zapowiedzi ambitnych produkcji na next geny w postaci MGS V, Bloodborne, Rime.

3. Godne odnowienia klasyków z lat 90' w postaci ostatniego Oddworld, czy nadchodzącego Grim Fandango.

 

Na minus:

1. To że nie starczy na to wszystko kasy oraz czasu, a wspieranie finansowo tych produkcji w ich pierwszych tygodniach od premiery, to najlepsza forma supportu i gwarancji dla powstawania w przyszłości ich kontynuacji, oraz podobnych projektów. 

2. Obawy że wspomniane Rime, czy The Evil Within mogą podzielić los finansowych fiask w rodzaju Beyond Good & Evil, PoP Sands Of Time, ICO i Okami.

Odnośnik do komentarza

Cieszy mnie, że jeśli nic nie pójdzie źle, to już w tym roku przejdę Hotline Miami 2 ~50 razy. Jedynka dalej mi się nie znudziła, gram raz po raz, czasem przechodzę pod rząd 3 razy i mimo, że spędziłem przy tej grze już pewnie ze 150-200h to ciągle odnajduję nowe ścieżki do przechodzenia kolejnych pięter. 

 

No i cieszy mnie, że dwójka wyjdzie na ps3.

Odnośnik do komentarza

  • + Cieszy mnie że wymieniłem wywalczoną premierową PS4 na biały model. Ona faktycznie ciszej chodzi. 

- Smuci trochę że jednak sentyment miałem, stałem, czekałem, biegłem walczyłem i na po premierze gdy czytałem o niedostępności w sklepach miałem mega radoche grając w ResoGun i AC i killzona. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...