Skocz do zawartości

Rammstein


Raziel81

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niezla ta nowa plyta. Oczywiscie Niemcy juz nigdy poziomu Mutter nie osiagna ale slucham 5y raz i o wiele lepiej mi siedzi niz Liebe ist... Znow mamy typowy dla Rammstein zestaw i temat piosenek. Sa spoleczne "Deutchland" i "Auslander", glupkowate i o niczym "Sex" oraz "Tattoo", melancholijne i filozoficzne "Diamant", rozrywkowe "Radio", "Zeig dich" oraz poruszajce mocne tematy "Puppe" (prostytucja ale z ciekawej perspektywy) oraz "Hallomann" (pedofilia). O zadnym utowrze nie moge powiedziec, ze siadl mi od a do z ale w kazdym potrafie wskazac cos co mi sie bardzo podoba, czy to melodia, mostek lub tekst. Muzycznie tez jakby lzejsza plyta, moze ze dwa ciezko brzmiace utwory, jednak za sprawa duzej ilosc elektroniki znacznie stonowane. No nie brzmi to jak typisch Rammstein. I dobrze. 8/10.

Odnośnik do komentarza

Ja drugi raz juz nie popelnie tego bledu kiedy przy Rosenrot i Benzin na singlu stwierdzilem, ze co to za go.wno (a wczesniej bylo genialne Mutter) i nic nie przesluchalem a pozniej, po latach, odkrylem takie perly jak Spring i Hilf mir.

 

e: oczywiscie poyebalem, przed Rosenrot bylo Reise reise ale efekt byl ten sam.

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

Puppe? Polecam, przesłuchany cały album i nic tak nie zostawiło po sobie piętna z tej płyty jak ten track. Najpierw odsłuch na luzie w pociągu, no spoko. Potem znalazłem tłumaczenie tekstu i nagle refren nabrał znaczenia, no kuwa ciary same wskoczyły na plecy.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Masorz napisał:

Chwilka, odgryzanie lalki to są ciarkowe tematy?

Bez złośliwości, pytam.

Za drugim razem to nie jest lalka, tylko typ co zabił siostrzyczkę podczas stosunku. Dziecięca prostytucja, idące za tym dwa trupy i podsumowanie "teraz czuję się dobrze" na sam koniec trochę niepokoju we mnie wywołało, szczególnie z tym emocjonalnie wykrzyczanym zdaniem. Sztosik. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...