Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze teraz spojrzec na zrodla na ktorych znajduja sie "badania" Litwina xD

Litwin ja nie watpie, ze na sfd, na ktorym trzepia kase wszelakie sklepy z odzywkami, kreatyna jest lansowana jako zayebista :potter:

Sa tam jakies pseudo referencje, ale nie jest to niestety niezalezna strona - mozna je sobie dobierac jak sie chce. Zapewne znajda sie badania o pozytywnym wplywie papierosow jak sie poszuka. Mysl, to nie boli.

Szkoda, ze z kaczora donalda "badan" nie zapodales :potter:

Odnośnik do komentarza

Prosze teraz spojrzec na zrodla na ktorych znajduja sie "badania" Litwina xDLitwin ja nie watpie, ze na sfd, na ktorym trzepia kase wszelakie sklepy z odzywkami, kreatyna jest lansowana jako zayebista :potter:Sa tam jakies pseudo referencje, ale nie jest to niestety niezalezna strona - mozna je sobie dobierac jak sie chce. Zapewne znajda sie badania o pozytywnym wplywie papierosow jak sie poszuka. Mysl, to nie boli.Szkoda, ze z kaczora donalda "badan" nie zapodales :potter:

Szkoda że jak to masz w zwyczaju odniosłeś się tylko do jednego linku,całkowicie pomijając 3 pozostałe źródła.To o leczeniu fosfokreatyną mięsnia sercowego po zawale mam ze źródła medycznego,jak pisałem mogę podać link.Poza tym pomimo iż na SFD jest zalew noobów,to często publikują tam wyniki badań klinicznych,a to chyba wiarygodne źródło.Jeżeli tak poddajesz pod wątpienie te linki,to wstaw swoje o szkodliwości kreatyny.

Odnośnik do komentarza

To tak, jak byś powiedział, że FPE i inne portale gamingowe nie są wiarygodnym źródłem na temat gier. Trafiłem na artykuł o kreatynie na jakimś forum medycznym i opisane były takie same właściwości jak wszędzie. Trafiłem tylko na jeden przypadek (tylko jeden), gdzie kreatyna poważnie komuś zaszkodziła, ale to głównie dlatego, że brał po 20g dziennie i nie pił wody, do tego się wcześniej nie przebadał, rozwaliło mu nerki i wylądował w szpitalu. A było to opisane, uwaga, uwaga....... na SFD.

 

Panowie, jecie krewtki? Jestem na redukcji i strasznie mnie ssie, musze urozmaicic diete. Z czym je zrec zeby posilek byl pyszny i z niskim IG?

Ja uwielbiam krewetki, ale nie jem ich często bo są cholernie drogie, zwłaszcza tygrysie (te duże), które są najlepsze. Generalnie krewetki funkcjonują w kuchni azjatyckiej podobnie jak kurczak, czyli możesz robić je z ryżem albo makaronem (ewentualnie sojowym - białko), doprawiając i kładąc obok albo mieszając bezpośrednio z sosem. Z sosów do krewetek to żądzą tajski i teryiaki, można je dość łatwo zrobić samemu ale też sporo to kosztuje, bo w grę wchodzą miód, sos sojowy (najlepiej oryginalny nie bełt),chili, sezam itp. Ja ostatnio robiłem krewetki duszone w pomidorach z chilii i wyszło fajnie. I plusem krewetek jest fakt, że się je bardzo szybko przyrządza, nawet szybciej niż pierś z kurczaka, no i białko :)

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz powtorze, ze sfd i inne kulturystyczne portale to nie jest wiarygodne zrodlo.Panowie, jecie krewtki? Jestem na redukcji i strasznie mnie ssie, musze urozmaicic diete. Z czym je zrec zeby posilek byl pyszny i z niskim IG?

Przecież masz tam 2 linki ze źródeł medycznych(są podane nazwiska lekarzy i sposób w jaki badali wpływ kreatyny na mięsień sercowy po ZAWALE!!!),czemu się ciągle upierasz przy swoim,czy po prostu nie masz odwagi napisać byłem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Przy tworzeniu tego tekstu korzystałem z artykułu Sławomira Ambrozaiaka „Kreatyna 2006” zamieszczona w SDW, jak również z licznych numerów MD i pewnych informacji znalezionych w internecie.

 

Nie osmieszaj sie Litwin ;) Ty wiesz, ze on ma sklep z suplami? xD No, a poza tym - no sa to troche takie "badania naukowe" xD

Zrozumcie, ze na tych portalach podchodzi sie do tych zagadnien z przekonaniem, ze sa super zdrowe, a nie z neutralnym podejsciem (a juz nigdy ze sceptycznym).

Kazub musze Ci jak dziecku tlumaczyc? Forum sfd jest kontrolowane i oplacane przez sklepy z odzywkami, czy to takie ciezkie do ogarniecia? Czy na forum PE (na ktore sie bezsensownie powolujesz) pisze sie, ze gry sa niedobre dla zdrowia w porownaniu z np. pilka nozna i lepiej dla zdrowia bedzie rzucic gry i grac w noge? Nie, nie pisze sie, bo to forum o grach (facepalm). Poza tym chyba juz zapomnieliscie, ze w wielu krajach kreatyna jest nielegalna.

Pewnie dlatego, ze jest zdrowa i ma zbawienny wplyw na nerki i serce :potter:

Odnośnik do komentarza
Przy tworzeniu tego tekstu korzystałem z artykułu Sławomira Ambrozaiaka „Kreatyna 2006” zamieszczona w SDW, jak również z licznych numerów MD i pewnych informacji znalezionych w internecie.
Nie osmieszaj sie Litwin ;) Ty wiesz, ze on ma sklep z suplami? xD No, a poza tym - no sa to troche takie "badania naukowe" xDZrozumcie, ze na tych portalach podchodzi sie do tych zagadnien z przekonaniem, ze sa super zdrowe, a nie z neutralnym podejsciem (a juz nigdy ze sceptycznym).Kazub musze Ci jak dziecku tlumaczyc? Forum sfd jest kontrolowane i oplacane przez sklepy z odzywkami, czy to takie ciezkie do ogarniecia? Czy na forum PE (na ktore sie bezsensownie powolujesz) pisze sie, ze gry sa niedobre dla zdrowia w porownaniu z np. pilka nozna i lepiej dla zdrowia bedzie rzucic gry i grac w noge? Nie, nie pisze sie, bo to forum o grach (facepalm). Poza tym chyba juz zapomnieliscie, ze w wielu krajach kreatyna jest nielegalna.Pewnie dlatego, ze jest zdrowa i ma zbawienny wplyw na nerki i serce :potter:

A co ty cytujesz?Ja tego nie napisałem.Co do Amroziaka to jest on na usługach Olimpa,a nie ze ma swój sklep,co nie zmienia zdania ze wiedzę chłop ma,tylko czasami ją wykorzystuje pod reklamę Olimpa.Żebyś mógł dokładnie zapoznać się to wklejam jeszcze raz opinie z forum medycznego:

 

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=5Q3aCQSA

 

 

Szczególnie warto poczytać o wieloośrodkowym badaniu koordynowanym przez Zochowskiego, oceniano efekty podawanej dożylnie FK jako dodatku do standardowej terapii świeżego zawału mięśnia sercowego.

 

 

A ty skoro tak jesteś na nie,to podaj jakieś źródła potwierdzające twoją wypowiedź,no chyba że masz problem ze znalezieniem ich?

 

 

Jeżeli faktycznie tak kreatyna niszczy serce i nerki to czemu ja po 7 cyklach na niej nadal mam wzorcowe wyniki(również mogę wkleić)

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Pewnego dnia stanie i sie skonczy cwaniakowanie ;> Niektorzy pala 70 lat i umieraja ze starosci, roznie to bywa.

Litwin ziomusiuuu, powrocmy do ontopicu. Nigdy nie dojdziemy do konsensusu, nikt nikogo do niczego tutaj nie zmusza, niech kazdy wyrobi sobie swoje zdanie i tyle.

Odnośnik do komentarza

Pewnego dnia stanie i sie skonczy cwaniakowanie ;> Niektorzy pala 70 lat i umieraja ze starosci, roznie to bywa. Litwin ziomusiuuu, powrocmy do ontopicu. Nigdy nie dojdziemy do konsensusu, nikt nikogo do niczego tutaj nie zmusza, niech kazdy wyrobi sobie swoje zdanie i tyle.

Pewnie ze stanie i się skończy,chyba nie chcesz żyć wiecznie?Co do palaczy,to mają z czasem coraz gorsze wyniki,tak w krwi jak i na prześwietleniach,więc jak ja mam ok,to znaczy ze mimo wszystko stoję nad grobem?Nikogo nie zmuszam,tylko jak ktoś ma wyrobić sobie zdanie np. na twoje argumenty,skoro sprowadzają się one tylko do"nie bo nie"?

Odnośnik do komentarza

Skoro SFD jest pod kontrolą sklepów z odżywkami, to jakim cudem można tam przeczytać o wielu suplementach które nie przynoszą efektów ? Mimo tego, że chociażby w ich sklepie można je kupić ? Nikt tam nie ukrywa przecież, że forum jest związane ze sklepem, ale to nie oznacza że wszystko jest podporządkowane maksymalnej sprzedaży suplementów i odżywek.

Odnośnik do komentarza

Skoro SFD jest pod kontrolą sklepów z odżywkami, to jakim cudem można tam przeczytać o wielu suplementach które nie przynoszą efektów ? Mimo tego, że chociażby w ich sklepie można je kupić ? Nikt tam nie ukrywa przecież, że forum jest związane ze sklepem, ale to nie oznacza że wszystko jest podporządkowane maksymalnej sprzedaży suplementów i odżywek.

moze chodzi o lansowanie tych drozszych odzywek, co by ludzie kupili cos dobrego i drogiego a nie cos dobrego i taniego ;p

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Bo koniec koncow to jest to samo - i tyle, po co przeplacac?Wezmy krealkalyn, ktore nawet na chlopski rozum nie moze dzialac tak jak marketingowcy probuja wmowic:)

Ale działa,tylko ze trzeba dawkować tak jak mono,czyli 5 gram dziennie,tyle ze wody nie ciągnie.Ale nei odnosimy się do obiecanek na opakowaniach,bo tam każdy producent zachwala swoje,tylko do faktów i nawet w badaniach klinicznych potwierdzono że kreatyna jako nośnik energii w organizmie człowieka wzmacnia mięsień sercowy,a dzięki temu ze uszczelnia błony komórkowe(przez to możemy robić dłuższy i cięższy trening,gdyż kwas mlekowy wolniej się dostaje do mięśni)zmniejsza martwice w mięśniu sercowym.Wg. badań najlepiej kreatynę łączyć ze wszystkimi związkami energotwórczymi,takimi jak Q10,L-karnityna i magnez.Nie wiem po co ja to wklejam skoro nikt tego nie czyta.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Nie lubię myć garów - nie przykleja się taki? nie mazi się po garze? nie mam czasu na taki ryż.

 

Kura, ryż, sos oraz brokuły.

 

A prochy (jeśli ktoś bierze) to z naturalnych składników lecą :]gdybym miał na wszystko patrzeć w ten sposób to najlepiej położyć się do trumny oczekując na rychłą śmierć. Dajcie spokój. Samo powietrze zabija. Nie róbcie się panienki. ;)

Edytowane przez I VIN DIESEL I
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...