Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnym pomysłem na szybkie przekąski lub 2 śniadanie itp jest też:

 

- Wspomniany wcześniej HUMMUS (pasta z niego) z pieczywem żytnim + warzywa np. Ogórek konserwowy czy papryka ewentualnie kiełki

 

- Pasta z makreli . Do obranej z ości makreli dodajemy posiekane drobno jajko na twardo (lub dwa) oraz piesiekanego ogórka konserwowego. To wszystko mieszamy i dodajemy łyżkę stołową oleju lnianego. Możemy tez dodać szczypiorku. Do pieczywa żytniego pysznie smakuje! Polecam raz zrobiona pasta starcza nam na 2-3 posiłki.

 

- Twarożek 150 G + szczypiorek

 

- Tosty. Ja uwielbiam wsadzić do tosta plaster wędzonego łososia. I nic więcej, czasami jem z Keczupem.

 

- Jajecznica. Czasami zabieram do pracy i podgrzewam. Jajecznica z kilku jajek + wspomniany wcześniej posiekany łosoś (100 g).

 

- Dla kobiet pasta z Avocado + pieczywo

 

 

To takie moje drobne przekąski  o których może nie słyszeliście a robi się to szybko i super smakuje.

 

Jeśli macie swoje pomysły na takie szybkie posiłki dajcie znać może ktoś coś ciekawego wymyślił :)

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, maciucha napisał:

ale dlaczego avocado z pieczywem tylko dla kobiet? xd

 

Doprecyzuje...  Nie tylko dla kobiet bo avocado jest bardzo zdrowe i mężczyźni też powinni je jeść zwłaszcza Ci co chcą redukować tkankę tłuszczową.

Z Chlebem pomidorem i z kiełkami smakuje naprawde fajnie. A Czemu zalecane dla kobiet ? Ponieważ zawiera dużo kwasu foliowego oraz związki fitochemiczne, które przyczyniają się do niszczenia głownie komórek rakowych kobiecych nowotworów.

Tak na szybko o Avocado :

https://dziecisawazne.pl/10-powodow-dlaczego-warto-jesc-awokado/

Odnośnik do komentarza

A na imprezę z % jako przekąskę polecam.

 

1. Kupujemy opakowanie Białej Kiełbasy + Oregano + Zioła Prowansalskie + Majeranek.

 

2. Gotujemy Białą Kiełbasek z 10 minut. We wrzątku przebijamy widelcem kiełbasę. Tworzymy mnóstwo dziur przez które wycieka tłuszcz z kiełbasy.

 

3. Po odcedzeniu z wody, kroimy kiełbasę na talarki.

 

4. Talarki wrzucamy na patelnie grillową i smażymy.  (nie dodajemy niczego do smażenia. żadnego masła kalorawanego itp. nie ma takiej potrzeby)

 

5. Przewracamy talarki kiełbasy aby dobrze ją obsmażyć z każdej strony i wysypujemy na nie wcześniej podane przyprawy.

 

Tak zrobione kiełbaski super smakują zwłaszcza z musztarda !!! Na męskie spotkanie idealnie się nada pod piwko itp .

 

Polecam! Smaczne i szybkie !

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

 Fajne te tipy. Z avocado to trzeba umiejętnie, mdłe to to, i odbiłem się... jedno zmęczyłem, a dwa już za długo leżały i poszły do kosza. Koniecznie muszę jeszcze dać szansę.:)

 

 Apropo batoników, to w kąciku smakosza @Boomcio wrzucał prosty i legancki przepis na domowy sposób na nie. 

Spoiler

Screenshot_20210602-111608_Chrome.jpg

 Ja podbijam zawartość białka, tym smakowym z proszku + masło orzechowe, czy inne nasiona itp. Szukam też sposobu, żeby zastąpić mleko skondensowane na inny bardziej fit "klej".

 

&btw

 

może by Pana Jana zapytać o odżywianie?

72 lata :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak Avocado trzeba umieć zrobić, czasami  trzeba dodać pieprz czasami inne przyprawy każdego kupki smakowe lubią co innego.

Ale naprawdę warto wprowadzić do swojego menu, na internecie są liczne pomysły na dania z avocado oraz na to jakie avocado kupować.

 

Batony robione samemu są najlepsze ale pracochłonne. A może po prostu nie mam aż takiej wprawy.

 

Co do Pana 72 letniego... wiek to tylko liczby zawsze to powtarzam.  Nigdy nie jest za późno aby zacząć w życiu robić nowe rzeczy. Tyczy się to i sposobu odżywiania jak i nowych aktywności fizycznych itp. Wielkie brawa dla powyższego mężczyzny !

 

 

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, kufir said:

(...)

Batony robione samemu są najlepsze ale pracochłonne. A może po prostu nie mam aż takiej wprawy.

(...)

 

 No właśnie powyższy przepis jest tak posty, że upieczenie takiej blachy (tu więcej na ten temat) wcale nie jest takie pracochłonne i dokładnie znamy skład itp. Poza tym koszt takiej blachy, to prawdopodobnie 2/3 fit batoniki ze stacji benzynowej. No polecam spróbować zrobić, dobrze przechowywane (wiadomo suche miejsce) jeszcze szóstego dnia jadłem i nie miałem żadnych gastro przydód.

Edytowane przez alb84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, kufir said:

No tak zgadza się, do nie słodzonej kawy to polecam na śniadanie np., 250 Gram twarogu posypanego cynamonem (cynamon dla osób które mają problem ze słodyczami, bardzo  łagodzi łaknienie na słodkie, można też cynamonu dodać nie na twaróg ale do kawy) + banan. To moje 1 śniadanie od poniedziałku do piątku w pracy ;)

 

 

od poniedzialku do piatku codziennie to samo :nvmnd:

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Hela napisał:

od poniedzialku do piatku codziennie to samo :nvmnd:

 

Owszem bo bardzo mi to smakuje, jest niesamowicie syte i zawsze mam w lodówce, jednocześnie dostarczam około 40-50 g białka z dziennego zapotrzebowania.

Jeśli komuś trąca to monotonią to co za problem zmienić posiłek.

Odnośnik do komentarza

Kufir ma to sens co piszesz, ale też już trąci trochę takim fit terroryzmem, bo żreć twaróg z cynamonem do kawy brzmi jak piekło(ogólnie twaróg w smaku to gówno obesrane i nawet zajebiste makrosy mnie do niego nie zmuszą). Formę to można i na piccy donatello z biedry zrobić jeśli tak jak chłopaki pisali makrosy się zgadzają. Wciskanie znajomym jak wpadną talarków z kiełbasy zamiast prawilnych cziperków czy innych dobroci to też niehumanitarne.

Wiadomo trzeba mieć umiar, ale też nie ma co popadać w drugą skrajność. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figaro napisał:

A czy czasem jedzenie zdrowych rzeczy w towarzystwie kawy nie jest bezsensu? 

Co to za pomysł? Kawa to jakiś reduktor wartości pożywienia, czy co? xd

 

Jak jeszcze jadłem nabiał to twaróg był grany prawie codziennie. Jego zaletą na pewno jest to, że można go zrobić na milion, smacznych sposobów.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, kanabis napisał:

Chodzi o żelazo. Rich Roll w swojej ksiazce pisze tak. 

 

Screenshot_20210831-205725.jpg


Jest mnóstwo publikacji na ten temat. Kawa działa pobudzająco, pita regularnie rano podrażnia ścianki jelit ułatwiając regularne opróżnianie. Co do żelaza nawet jeśli wyżej wymienione jest prawdziwe to przecież żelazo dostarczamy w różnych porach dniach przy innych posiłkach wiec i tak to żelazo przyswoimy.  
 

I nikogo nie zmuszam do zmiany pizzy czy chipsów na alternatywne inne formy bardziej zdrowych przekąsek. To były tylko smaczne  i proste przepisy…

 

Wszystko jest dla ludzi, ja będąc kolarzem ze świetna sylwetka pozwalam sobie na pizzę i inne tego typu jedzenie częściej niż moglibyście się spodziewać.


Jesli rozumiemy nasz organizm , prowadzimy regularny aktywny tryb życia oraz mamy zdrowe nawyki żywieniowe jakiekolwiek odstępstwa od powyższego nie zepsuje nam rzeźby i sylwetki z dnia na dzień.

 

 

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...