Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się, bo chyba warto.

 

Od dłuższego czasu, bolała mnie myśl, że nie mam czasu na jedzenie, a po powrocie do domu, moja lodówka dostawała solidny wpierdol. Jednak dwa tygodnie temu powiedziałem dość.

Nie wiem, czy słyszeliście, ale od jakiegoś czasu (dokładnie od dwóch tygodni) korzystam sobie z jadłospisów od Lelcia (niezła dupa nawiasem mówiąc). 

 

Zasada jest prosta: jedziesz do sklepu, robisz zakupy na cały tydzień z pięknie posegregowaną listą, szybki taniec w kuchni i gotowe. Przy jadłospisie dla zabieganych na 4 posiłki dziennie nie poświęcasz więcej niż 1h. Niby takie proste, ale zarazem genialnie bo: w jadłospisie mam wszystkie makroskładniki, dzienne zapotrzebowanie, listę wszystkich produktów z jednego konkretnego sklepu (biedra). W dodatku jadłospis jest skonstruowany w taki sposób, że nie marnujesz grama jedzenia. Jeżeli np. we wtorek otwierasz jogurt i zostaje Ci go pół, to wiesz, że do jutrzejszego przepisu wykorzystasz kolejną połowę. Co jednak najważniejsze - JAKIE TO KURŁA DOBRE.

 

Aha, jak cuś to jestem wygetarian od 3 lat, ale spokojnie - dla mięsożerców jest też sporo treści.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.11.2021 o 09:24, kanabis napisał:

No albo gainery, albo smieciowe zarcie albo dorzucanie fatu do posilkow. Tluste ryby zamiast kury. Chociaz z takimi makro to pewnie by trzeba kredyt wziac. 

 

 

Obecnie robię minicut do stycznia (waga stoi na 97.5-99) i zapodałem od momentu wrzucenia postu probiotyki i enzymy trawienie . Obecnie jest nareszcie dobrze , widzę że albo tabsy pomogły albo trzeba spokojniej robić te mase bo jednak bebechy nie wyrabiały z taką ilością jedzenia . Ciągłe zgagi , napuchnięty bebech po posiłku i ciągłe uczucie pełności i bycia wzdętym nie są tego warte . 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.12.2021 o 09:12, ginn napisał:

Nie wiem, czy słyszeliście, ale od jakiegoś czasu (dokładnie od dwóch tygodni) korzystam sobie z jadłospisów od Lelcia (niezła dupa nawiasem mówiąc). 

 

Zasada jest prosta: jedziesz do sklepu, robisz zakupy na cały tydzień z pięknie posegregowaną listą, szybki taniec w kuchni i gotowe. Przy jadłospisie dla zabieganych na 4 posiłki dziennie nie poświęcasz więcej niż 1h. Niby takie proste, ale zarazem genialnie bo: w jadłospisie mam wszystkie makroskładniki, dzienne zapotrzebowanie, listę wszystkich produktów z jednego konkretnego sklepu (biedra). W dodatku jadłospis jest skonstruowany w taki sposób, że nie marnujesz grama jedzenia.

 

Ile taki jadłospis dla mięsożercy 2,5 k kalorii może kosztować? I czy wszystlo serio jest zjadliwe i szybko się ogarnia? :>

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, MaZZeo napisał:

ile węgli i białka na 100g?

91w 1b 2,5g soli w tych słonych. Czyli w sumie pod względem białka gorsze od ziemnioków, ale no by nabić tyle węgli to łatwiej to zjeść niż pół kilo kartofli gotowanych xd
Jak na przekąskę to sztos. Skład to skrobia ziemniaczana, suszone ziemniaki i przyprawy jedynie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
11 godzin temu, maciucha napisał:

Chłopaki zarzućcie jakieś fajne pomysły obiadowe na dania z ziemniakami. Ryże i makarony to się do tarcia siusiaka nadaja na redukcji, ssanie 40min po obiedzie, a ziemniory to jednak klasa ale już sztampowy schabowy i kotlet z kurczaka ostro się przejadły i szukam inspiracji.

frytki? robilem w piekarniku, zeby nie dobijac kcal olejem

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

ale fajny kanał. Ja zawsze gotuję płatki w mleku (z dodatkiem kakałka), wsadzam je do miski i dodaję gorzką czekoladę (dużo gorzkiej czekolady), masło orzechowe, cynamon, banan, gruszka, siemie lniane (lub chia) i przeróżne, pokruszone orzechy. A na wierzch borówki. Pewnie overkill, ale trudno.  

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figaro napisał:

ale fajny kanał. Ja zawsze gotuję płatki w mleku (z dodatkiem kakałka), wsadzam je do miski i dodaję gorzką czekoladę (dużo gorzkiej czekolady), masło orzechowe, cynamon, banan, gruszka, siemie lniane (lub chia) i przeróżne, pokruszone orzechy. A na wierzch borówki. Pewnie overkill, ale trudno.  

Wariacto , ja wrzucam płatki z odżywką do blendera i to wypijam z lenistwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...