Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

a na redukcje cos dlugoterminowego? od siedzenia w domu masa wzrosla mi do 85kg, a to gdzies o 10kg za duzo.

probowalem z wylacznie gotowanymi warzywami 3 tyg + cwiczenia fizyczne i nic nie spadlo, a pod koniec nie moglem sie na to zarcie patrzec.

chu.jowka bo nigdy nie mialem nadwagi i nie wiem jak sie z tym uporac.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, tehrokc napisał:

a na redukcje cos dlugoterminowego? od siedzenia w domu masa wzrosla mi do 85kg, a to gdzies o 10kg za duzo.

probowalem z wylacznie gotowanymi warzywami 3 tyg + cwiczenia fizyczne i nic nie spadlo, a pod koniec nie moglem sie na to zarcie patrzec.

chu.jowka bo nigdy nie mialem nadwagi i nie wiem jak sie z tym uporac.

 

 

 

Nie jeść słodyczy, nie używać cukru. Jak siedzisz na dupie to możesz w niektóre dni w tyg. nie jeść kolacji. Ja dzięki tym prostym trikom straciłem ponad 15 kg w ok. rok. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Prosta droga do porzucenia każdej diety w tydzień IMO

Zależy od osoby. Ja np. prawie nie jadłem słodyczy ale piłem tak. z 10 herbat dziennie i każdą słodziłem tak 1,5 łyżeczki. W sumie moja waga to było ok. 90 kg +- 2 kg. Ale jak zauważyłem, że zacząłem tyć (chyba z 96 kg, nic dziwnego, po 30 metabolizm zaczyna kuleć) to myślałem co tam można wyeliminować. I jak się zastanowiłem ile tego cukru tam z tą herbatką sobie aplikuje to przestałem używać (btw bez cukru smakuje jak gówno). Zamiast tego jak jem np. kanapki z twarogiem to smaruje miodem w niedużych ilościach. Poza tym w przetworzonych produktach masz od chuja soli i cukru więc raczej o tak nigdy tego nie wyeliminujesz w 100%. Moja waga obecnie to ok. 80 kg. 

Odnośnik do komentarza

Od 6 tygodni jestem na diecie w apce Vitalia Start (coś koło 80 zł na start za dwa miesiące) - 6 kg w dół. Przy czym nie jestem w stanie zjadać tych porcji obiadowych które często są w okolicy 1 kg. Dlatego schudłem więcej niż moje założenia 0,3 kg tygodniowo (zalezy mi bardziej na docięciu i wyrobienia zdrowych nawyków plus urozmaiceniu diety nowymi pomysłami na posiłki). 

 

Dieta marzenie bo nie jestem w stanie przejeść a chudnę xd

 

Jestem mega zadowolony i polecam na jakiś czas żeby wyrobić sobie zdrowe nawyki i zobaczyć jak dieta może być urozmajcona. Największą wygoda dla mnie jest lista zakupów, chodzę na zakupy dwa razy w tygodniu a w apce mam listę na zakupy. Od 6 tygodni nic z żarcia mi się nie zepsuło więc jest to nawet pewnego rodzaju oszczedność. 

Odnośnik do komentarza

Podaj jakiś przykład co jest w tej diecie. 

 

Podejście "wszystko, albo nic" dla niektórych działa, natomiast może prowadzić do bardzo szybkiego powrotu złych nawyków, jeśli zacznie ci tego słodkiego, tłustego, fast foodów, itd. wielce brakować i jest moim zdaniem pójściem na łatwizne. Znacznie łatwiej jest nie jeść w ogóle słodyczy niż odmówić sobie więcej po zjedzeniu jednego kawałka ciasta raz na jakiś czas.

 

Najlepiej wypracować sobie samodyscyplinę, umiar i umieć sobie dozować te mniej zdrowe rzeczy. Trzeba to sobie ułożyć w głowie i jest to znacznie trudniejsze w wykonaniu ale przy takiej twardej bani wiesz, że dieta okaże się sukcesem, a ty się nie zalejesz na sam widok burgera.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Mozesz sprobowac intermittent fasting z okienkiem 8/16. Wybierasz sobie czas na jedzenie i nie jedzenie. Przykladowo, kalorie dostarczas tylko miedzy 10 a 18, poza tymi godzinami nie przyjmujesz zadnych kalorii. Dopuszczalne jest picie samej wody, herbaty albo kawy bez zadnych dodatkow. Oczywiscie nie znaczy to ze w okienku jedzenia mozna szamac same pizze i popijac browarami. Tez trzeba w miare trzymac sie mniej kalorycznego jedzenia ale stosujac taki tymczasowy post mozna sobie czesciej pozwolic na jakies ustepstwa

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krupek napisał:

Można też szukać zamienników cukru, albo słodkiego - gorzka czekolada, coś na słodzikach, albo fit produkty, czy przepisy. No i ruszać się też, wtedy zapotrzebowanie będzie większe.

Pamiętam te cole 0% bez cukru, jakie to gówno było niedobre. Nie no jebać te słodziki. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...