Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszarpaliśmy ten remis, ale ja od nich w tym meczu właśnie szarpania oczekiwałem. Nie spodziewałem się dominacji, bo to nie San Marino, a mimo to długimi fragmentami po prostu dobrze się grę naszych oglądało. Tak, jestem niedzielnym kibicem i w meczach ze znacznie silniejszymi przeciwnikami oczekuję od naszych jedynie zaangażowania i sportowej agresji, a reszta zawsze może przyjść w efekcie.

 

Wynik nie robi raczej wielkiej różnicy w tabeli, bo i tak musimy powalczyć z bezpośrednimi rywalami, ale z takim nastawieniem drużyny to jestem dobrej myśli.

 

No, ale przyjdzie jeden z drugim taktyczny-znawca-malkontent i zacznie narzekać, że jak mogliśmy spuchnąć i przestać cisnąć Anglików, a fragmentami się najzwyczajniej pogubić. No jak.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To tylko stwierdzenie faktu, że z lepszym rywalem jakoś zawsze, no praktycznie zawsze, są teksty o stylu, walce, pomyśle, zaangażowaniu, nadziei że ten mecz poprawi morale i będzie nowym początkiem itd., a z gorszym rywalem - dokładnie o ich wszystkich braku. Nie wiem, może to po prostu lepiej wygląda jak "nasi" biegają za piłką, bo jak nie mają piłki to co im zostaje, a jak grają z kimś, kto się broni, to tak ładnie nie wygląda. Po Albanii nagłówki to było "wygrana 4-1 po bardzo słabej grze" (gdzie Albania jest teraz druga w grupie), po San Marino nagłówki "jak można było stracić gola z San Marino, prawie nie wygrać drugiej połowy? Żenada". Dzisiaj nagłówki o świetnym meczu, kto był bohaterem spotkania itd. 

 

To wszystko zrozumiałe, ale no widać, że z klasowym rywalem jakoś łatwiej jest zadowolić kibiców.

 

Angielscy fani na pewno teraz radością, ani chęcia zatrzymania Southgate'a jako trenera, nie tryskają w komentarzach. Oni mówią o bardzo słabym meczu, też trochę zrozumiałe, no ale mocno przesadzają. 

Odnośnik do komentarza

Jak Lewandowski skończy reprezentacyjna karierę to coś czuje ze zaczną się ciemne czasy dla kadry. Koleś praktycznie sam wygrywa nam większość meczy. Gole, asysty, branie się czasami za rogrywanie, ustawianie się, dyrygowanie innymi. No piłkarz kompletny. Dzisiaj asysta, ale jakby zamiast niego grał Milik albo Piątek, to pewnie remisu by nie było:reggie:. Następcy na takim poziomie, a nawet klasę niższym nie widac.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, ogqozo napisał:

Angielscy fani na pewno teraz radością, ani chęcia zatrzymania Southgate'a jako trenera, nie tryskają w komentarzach. Oni mówią o bardzo słabym meczu, też trochę zrozumiałe, no ale mocno przesadzają. 

 

Nie można mu odmówić sukcesów w ostatnich latach jak na angielskie standardy. Z drugiej strony preferuje bezjajeczny futbol, boi się ryzyka i widać, że satysfakcjonuje go wynik, bez względu na to co prezentują na boisku. W tej ekipie jest potencjał na coś więcej niż murarkę po 1-0.

Odnośnik do komentarza

No tak, perspektywa i oczekiwania sprawiają, że albo dobrze się oglądało ten mecz (nasza perspektywa), albo źle i żal było patrzeć (perspektywa angielska). Ale szukanie po naszej stronie minusów w tym występie sugeruje, że oczekiwało się JESZCZE LEPSZEJ gry, a przecież z grubsza było wiadomo jak będzie wyglądał obraz gry, bo różnica piłkarskiej klasy jest nie do przeskoczenia i ostatecznie zagraliśmy obiektywnie dobrze. Jestem za tym, by po prostu docenić występ, wynik i nie kręcić nosem. Nie być smutasem i marudą.

 

@Ludwes tak to odebrałem, moze wynika to z tego, ze użyłem określenia "ładny mecz z naszej strony" (bo ładny to on był tylko przy pojedynczych zagraniach) zamiast "dobry mecz z naszej strony". Sorry ;]

Odnośnik do komentarza

No wśród Anglików to głównie widzę komentarze, że Polska to praktycznie gra jak Estonia plus Lewandowski. I tak patrząc z boku, to jakby ktoś inny tak grał, to ile by zebrał szacunku wśród neutrali za styl? No jakby to była faktycznie Estonia, to by mówiono o ładnej walce. To żadne czepianie, tylko jednak mówi o pozycji naszej kadry w europejskiej hierarchii.

 

Na razie grupa jest blisko, "automatyczne 6 pkt." z San Marino i Andorą brzmi dobrze, ale też wyjazd do Albanii może jeszcze nie być zbyt wesoły, patrząc na to, że faktycznie Albania wyglądała po bramce na 1-0 co najmniej jak równy rywal na Narodowym.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Luqat napisał:

 

Chyba tak, że za kartkę można pauzować w następnym meczu, a to raczej jest osłabienie :dunno:

Ale Szymański żółtej kartki nie miał, więc nie sądzę, żeby w przypadku jej posiadania, wykonał taką cieszynkę.

Odnośnik do komentarza

Patrze na powtórkę bramki Kane'a i to taki typowy Szczęsny w kadrze, niby strza trudny, rotacja, zasłonięty, no ale gdzies z tylu glowy ma sie najlepsze mecze np Boruca w kadrze, gdzie wyciągał takie piłki. Oby tylko powrót rekonwalescentów na następne mecze nie zjebał całkiem dobrze działającej drużyny.

241659361_890691408513482_266655798309028016_n.jpg

Odnośnik do komentarza

7 punktow w 3 meczach eliminacji w tym z dwoma najtrudniejszymi rywalami. Bramki 12-3

 

Wezcie juz zamknijcie mordy, wam chyba nigdy nie dogodzi. Patrzac z perspektywy niedawnego euro rownie dobrze moglismy miec 4 albo 3. W sumie bylo to bardziej prawdopodobne niz 7.  W pierwszej polowie na tle takiego rywala zagralismy swietnie, szczegolnie jesli chodzi o ustawienie. W drugiej polowie do straty bramki nie istnielismy a i tak anglia strzelila bramke z kopniecia z 50m z dupy a to my w ostatnich minutach po skladnej akcji wyrownalismy. No fajnie ze pizdlish i sterling krecili sie w kolko na linii naszego pola karnego przebierajac szybko nozkami. Szkoda ze nic to nie wnioslo. Ten grealish to zawodnik ligi angielskiej? Twardej ligi angielskiej? Chodzi o lige kobiet oczywiscie? 

 

Przeciez my nawet polowy potencjalu nie mamy z euro 2016. Nie wiem na co wy liczycie. Ze bedziemy grac caly mecz jak rowny z rownym z anglia? Ok.

Niedawno wlosi grali z nami jak z pionkami z b klasy majac 80% posiadania pilki a teraz byl i remis z hiszpania i remis z anglia. No chyba jednak jest lepiej niz bylo.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Takie myślenie będzie zawsze, bo u nas media wykreowały mentalność u kibiców, że jesteśmy solidną europejską ekipą z ambicjami na sukcesy. 

Nikt nawet się nie zastanowi, że jesteśmy po prostu najlepsi z przeciętniaków to max. Bez Lewego to już w ogóle przyjdą suche lata, nawet na dostanie się do turnieju.

Tu sam charakter i jaja nie pomoże, bo kto oprócz Glika i Lewego ma te iskre? Nikt, grzeczni chłopcy po 55 kilo. Dopóki szkolenie w naszym kraju będzie jakie jest to nic się nie zmieni, ale media będą wiecznie nakręcali kibiców, a kibice samych siebie, no bo jak to przecież w 2016 już prawie byliśmy ME! Nom, prawie. XD 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, krupek napisał:

No z tą składną akcją na koniec to bym nie przesadzał, bo tam się zrobił turbo młyn. Dobrze, że piłka wpadła pod nogi Lewego to zachował zimną głowę i dośrodkował to jak profesor.

I tak bardziej skladna niz kopniecie na przypal Kane w srodek bramki :reggie:

 

I nie interesuje mnie ze Szczesny byl zasloniety. To bramkarz juventusu nie kurpika kadzidło. Ma byc ustawiony tak zeby widziec pilke zawsze , nawet jak jest rozgrywana na polowie. Strasznie mnie ten gosc wkur.wia bo naprawde on chyba razem z krychowiakiem najbardziej lamia w naszej reprezentacji. Za duzo tych bramek tracimy po ich indywidualnych bledach. I jak od jakis szymanskich czy buksow z ligi nhl mozemy miec troche mniejsze oczekiwania tak jednak mamy tez zawodnikow naprawde topowych druzyn. Zielinski, Lewy, wlasnie Szczesny. No a niestety procz pana pilkarza reszta nie ciagnie do gpry reprezentacji. Ba wrecz na odwrot.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grzesiu wczoraj top grał akurat, wyłączył Phillipsa i Rice'a w środku, dużo ważnych odbiorów na 30-40 metrze od bramki. Co do Szczęsnego to nie jest też tak, że Bednarek stał 3 metry od niego, zresztą wyglądał w tej akcji z lewej na Kane'a i mógł się spodziewać strzału w tą stronę. Jaki by zajebisty strzał nie był to każdy strzał z 30 metrów nie lecący tuż przy słupku idzie na konto bramkarza. Pomijam jak koncertowo źle w tej sytuacji ustawiony był Moder z Linettym.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym uprawia sport i stadion

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...