Skocz do zawartości

winner

Rekomendowane odpowiedzi

Ohooo jest największy fachowiec Mazzeo koniec dyskusji :P

 

Wiesz w czym tekwi za(pipi)isość GT5? W modelu jazdy, w zmiennych porach dnia, w zmiennej pogodzie. To że np z okazji Le Mans możesz zebrać ekipę 16 chłopa i zrobić sobie wyścig kilku godzinny ze zmienną porą.

 

Ogólnie w feelingu wyścigów. W ciągłym darmowym wspieraniu gry, a nie dojeniu na paczkach samochodów.

 

Forza i GT mają swoje ułomności jednak ta pierwsza ma ich znaaaacznie wiecej. Z brakiem wsparcia normalnych kierownic na czele i na braku (nawet w FM5) zmiennych warunków/pory dnia kończąc.

 

Uwielbiam grać w Forze ale to kompletnie nie ta liga.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ohooo jest największy fachowiec Mazzeo koniec dyskusji :P

 

Wiesz w czym tekwi za(pipi)isość GT5? W modelu jazdy, w zmiennych porach dnia, w zmiennej pogodzie. To że np z okazji Le Mans możesz zebrać ekipę 16 chłopa i zrobić sobie wyścig kilku godzinny ze zmienną porą.

 

Ogólnie w feelingu wyścigów. W ciągłym darmowym wspieraniu gry, a nie dojeniu na paczkach samochodów.

 

Forza i GT mają swoje ułomności jednak ta pierwsza ma ich znaaaacznie wiecej. Z brakiem wsparcia normalnych kierownic na czele i na braku (nawet w FM5) zmiennych warunków/pory dnia kończąc.

 

Uwielbiam grać w Forze ale to kompletnie nie ta liga.

wg zapowiedzi Kaza to się zmieni to co miesiąc mamy dostać pełno płatnych paczek z autami i trasami, mam jednak nadzieje, że od czasu do czasu wyjdzie patch darmowy poprawiający to i owo i nawet coś dodający jak miało w zwyczaju GT5 bo wsparcie po premierze miało przez baaardzo długi czas wzorcowe

Odnośnik do komentarza

Ohooo jest największy fachowiec Mazzeo koniec dyskusji :P

 

Wiesz w czym tekwi za(pipi)isość GT5? W modelu jazdy, w zmiennych porach dnia, w zmiennej pogodzie. To że np z okazji Le Mans możesz zebrać ekipę 16 chłopa i zrobić sobie wyścig kilku godzinny ze zmienną porą.

 

Ogólnie w feelingu wyścigów. W ciągłym darmowym wspieraniu gry, a nie dojeniu na paczkach samochodów.

 

Forza i GT mają swoje ułomności jednak ta pierwsza ma ich znaaaacznie wiecej. Z brakiem wsparcia normalnych kierownic na czele i na braku (nawet w FM5) zmiennych warunków/pory dnia kończąc.

 

Uwielbiam grać w Forze ale to kompletnie nie ta liga.

 

Aż się prosi napisać model jazdy jest jak du.pa każdy ma swój :D No ale z fanatykami GT jak z kazdymi merytorycznej dyskusji nie bedzie. Nie ma jak zjechać Forze, ze Microsoft ma gdzies support kierownic Logitecha :support:

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A czy z Toba Bartq fanatyku Forzy jest jakaś merytoryczna dyskusja skoro posiadając Mazde 323? Twierdzisz że GT to dno i nie używasz w sumie żadnych sensownych argumentów?

Emet przynajmniej napisał co go boli i ja to szanuje,jedni wolą stać w miejscu i kręcić kołami lub stawać na wzniesieniach a ja preferuje hardcore w czystej postaci na Nurbie, w sumie ten tor i prowadzenie samochodów jest na nim tak świetne że w zasadzie tylko dla tego toru i 10 samochodów mogę nabyć w dniu premiery kolejne GT.

I tak pewnie GT 6 nie kupię bo będzie już PS4 i BF4 razem z Watch Dogiem ale będę z jęzorem oczekiwał GT nowej generacji.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

co ma wspolnego kto to jaki posiada samochod z gt? Ja wychowalem sie na gt, ciagle gram w gt1 i 2 na tablecie, ale ta seria za wolno sie rozwija. Do tej pory widac nalecialosci z poprzedniej generacji, a wykazujac jakis taki chory fanatyzm dajesz ciche przyzwolenie na to, zeby kaz wydawal kolejne produkty z kosmetycznymi poprawkami. Forza 1 i 2 w ogole mi sie nie podobaly, ale trzeba przyznac, ze amerykanie jednak dynamiczniej sie rozwijaja. Swojego czasu codemasters z toca mieli szanse na swoje 5 minut, jednak dirty i gridy pokazaly, ze ta firma ma tyle wspolnego z pasją do motoryzacji co kaczor z brazzers

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

co ma wspolnego kto to jaki posiada samochod z gt? Ja wychowalem sie na gt, ciagle gram w gt1 i 2 na tablecie, ale ta seria za wolno sie rozwija. Do tej pory widac nalecialosci z poprzedniej generacji, a wykazujac jakis taki chory fanatyzm dajesz ciche przyzwolenie na to, zeby kaz wydawal kolejne produkty z kosmetycznymi poprawkami. Forza 1 i 2 w ogole mi sie nie podobaly, ale trzeba przyznac, ze amerykanie jednak dynamiczniej sie rozwijaja. Swojego czasu codemasters z toca mieli szanse na swoje 5 minut, jednak dirty i gridy pokazaly, ze ta firma ma tyle wspolnego z pasją do motoryzacji co kaczor z brazzers

Mam głównie na myśli samą jazdę i frajdę z niej płynącą.

Owszem pod kątem technicznym GT5 jest kiepskie i już widać że GT6 również, samochody Standard są absurdem i nie wiem jak mógł ktoś to zaakceptować i wydać w takiej formie jakiej widzieliśmy w GT5,dźwięki również są beznadziejne i o ligę za Forzą ale i Forza jest lige w udźwiękowieniu za najnowszym Most Wanted,ale jeśli ktoś mówi że poduszkowce w Forzie są realistyczniejsze od tego co mamy w GT to mnie krew zalewa

Odnośnik do komentarza

A czy z Toba Bartq fanatyku Forzy jest jakaś merytoryczna dyskusja skoro posiadając Mazde 323? Twierdzisz że GT to dno i nie używasz w sumie żadnych sensownych argumentów?

Emet przynajmniej napisał co go boli i ja to szanuje,jedni wolą stać w miejscu i kręcić kołami lub stawać na wzniesieniach a ja preferuje hardcore w czystej postaci na Nurbie, w sumie ten tor i prowadzenie samochodów jest na nim tak świetne że w zasadzie tylko dla tego toru i 10 samochodów mogę nabyć w dniu premiery kolejne GT.

I tak pewnie GT 6 nie kupię bo będzie już PS4 i BF4 razem z Watch Dogiem ale będę z jęzorem oczekiwał GT nowej generacji.

Huehue śmieszny jesteś, ale dzięki takim ludziom PD może dymać klientów równo autami standard, kartonowymi kolizjami i dźwiękiem odkurzaczamówiąc, że na tej generacji inaczej się nie da albo zabrakło im czasu robiąc gre 5 lat :D Grałem we wszystkie GT i Forzy, przedstawiałem tutaj argumenty ale widać lepiej jest cisnąć, bo ktoś śmiał zagrać w Forze i skrytykować moją gre ! 

ohne-titel.jpg

 

Też jarałem się Nurbem w 4 i jeździłem jak głupi, tak samo jarałem się nocą i deszczem w GT5 bo tego na tej generacji nie było i nie ma, ale wole oceniać grę jako całość. A w mojej skali po ograniu kilkuset godzin zarówno w Forze 3/4 jak i GT4/5, daje GT5 8 za te wszystkie debilne momenty, gdzie fizyka glupieje, kartony się od siebie odbijają a gra daje mi w prezencie kolejne bezużyteczne auto standard wyglądające jak na emulatorze PSX'a z wygładzaniem tekstur. Po prostu to cholernie nierówna gra, gdzie elementy genialne dokładnie takie jak piszesz przeplatają się z momentami gdzie ręce opadają do samej ziemi.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ten pół sim-arkejd w forzie nazywasz realistyczniejszym od tego co jest w GT? idź dalej grać w nfs'y

Nie gram w nfsy. Gram teraz za to troche w GT5 bo zadnej innej scigalki niestety nie ma na PS3 i odblokowalem sobie moja ulubiona furke narazie czyli Mazde Furai. Pierwsze co to biore ją na Nurb i niestety smiech po raz kolejny.Oczywiascie auto wyglada jak z PS2 i oczywiscie dwiek odkurzacza Rumba. W forzie, klank tego auta ci wybijal zęby. Model jazdy - Latające dywany Trzy. W ogole nie czulem, ze moje ulubione auto to na ekranie jakis wyodrębniony obiekt, tylko jakies bezplciowe cialo narysowane na asfalcie. Moje ulubione auto automatycznie zamienilo sie w jedną z wielu bryl 3d w tej grze.  Wszystkie pozostale wyscigi jakie przejechalem w A-specu, zeby sie do tej gry zmusic to byla niezla bieda, a momentami pojawial sie usmiech zenady. Takze skoro GT5 jest takie realistyczne, to wypada sobie strzelic w leb, ze jezdzenie samochodami w realu to taka beznadziejna zabawa. Z mojej strony EOT, a wy sobie tam czekajcie na czwarte z rzędu dlc do GT4

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Bo Twoje argumenty eX4cT sa rownie madre :D Gra jest ewidentnie korzeniami w poprzedniej generacji i nic tego nie zamaskuje, piekna noc z deszczem na nurburgringu tym bardziej, dopiero pełna wersja o ile wprowadzą wszyskie zapowiadane zmiany i obejdzie się bez absurdów (w co wątpie patrząc na czas dzielący 5 i 6) to może będzie coś bliższego real driving simulator niż tylko nazwa ;) Nowy model zawieszenia na pewno jest duzo lepszy w stosunku do piąteki (co jak dla mnie tylko podkreśla zacofanie tej części w tym aspekcie, ale dla Ciebie to był ideał realizmu :D) oby reszta zmian w pełnej wersji była równie udana. Licze na to głownie dlatego, że w Forzie mimo technicznego poziomu całej gry, dopracowania itd brakuje tej nutki fanatyzmu motoryzacji, dopieszczenia absurdalnych szczegółów (chociażby lokacji w photomode), tu czuć że Ci goście na codzień jarają się na maksa motoryzacją, co zreszta charakterystyczne dla japończyków, chociaż na speedhunters to widać, każdy kto przyjeżdża tam z zewnątrz i ma okazję poznać jakąs część kultury motoryzacyjnej jest oszołomiony tymi ludźmi, podejściem itd - a to coś czego T10 nigdy mieć nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza

Jak to jest ,że jak ktoś skrytykuje GT to od razu ktoś wyjezdza z tekstem o Youtubie?

Ta gra nie jest az wspaniał, że każdy kto zagrał, nie powie złego słowa, a kto powie coś żle to znaczy,że widział gę na Youtubie.

Zmieniając temat-czy mi się wydaje, czy demo chodzi w pełnym 1080p a nie lekko oszukanym jak gt5?

Odnośnik do komentarza

Jeśli idzie o framerate to tak, jak wspominałem w 720p jest bardzo ok, w 1080p jest tragedia.

Kilka screenów prosto z gry (znalezione na GAFie, gdzie jest tego więcej):

gtacademy2013_11sssyu.png

gtacademy2013_6fws33.png

gtacademy2013_15dms2a.png

 

Teraz w real-timie sa efekty z photo mode z GT5 (rozmyte cienie, wysokiej jakości motion-blur, bloomy itp).

Dla porównania motion-blur podczas replayów w GT5:

Gran_Turismo_5_Test_Bilder_Screenshots_p

Gran_Turismo_5_Test_Bilder_Screenshots_p

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Piszecie, że ludzie pracujący przy GT to fanatycy motoryzacji... no chyba jednak nie wszyscy:)

Koleś, który zrobił dźwięk Hondowskiego VTEC'a już chyba dawno popełnił sepuku :D

 

W ogóle, to ja nie wiem jak można w takiej grze zrobić tak fatalne dźwięki. Raz, że silniki chodzą jak maszynki do golenia, to dwa, zmiana biegów też brzmi do bólu sztucznie.

 

Po GT6 spodziewałem się poprawy w tych aspektach, no ale chyba jednak nic z tego :(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam jestem zadowolony z dema?

Czemu?

Bo GT i Forza zawsze były grami, które jedynie symulują symulator -od potu i łez mam zmodowanego RFactora ;) Dlatego śmieszą mnie wpisy typu "...ale to GT jest prawdziwym symulatorem jazdy..."

Serię,z którą jestem od początku traktuję jako fajną zabawę, która czasem fajnie "poudaje" prawdziwą jazdę.

Za to sam feeling GT jest boski i dlatego na pewne kwestie przymykam oko.

Grafika na plus (framerate kładę na karb wczesnej wersji-mam nadzieję),model jazdy na plus-auta nabrały nieco wagi,chociaż wydaje mi się,że jest nieco łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Aż sprawdziłem w GT5 bo nie wiedziałem czy mi się dobrze wydawało (sprawdziłem Impreze, Mustanga, C63 AMG) - dźwięki silników brzmią realnie i basowo jak trzeba gdzieś do 3 maks 4k obrotów, powyżej dźwięk się drastycznie zmienia nie wiedzieć czemu, wystarczy wziąć dowolną impreze i rozpedzić się na 6 od jakiś 40 km/h, w pewnym momencie bulgot boksera przejdzie w bliżej niezidentyfikowane coś, może na tym będzie polegać upgrade w 6, że dźwięk dalej będzie głośniejszy oczywiście itd, ale jak trzeba.

Odnośnik do komentarza

Trafił ktoś przy początkowym treningu na zachmurzoną pogodę? Ja próbowałem 2 razy (drugi raz odpalałem grę na innym koncie bo nie da się chyba powrócić do treningu bez usuwania save'a) i 2x była całkowicie czysta i słoneczna pogoda.

Tutaj z kolei są 2 screeny z tego ttreningu z częściowo zachmurzonym Silverstonem...

82wl.jpg

vxtb.th.jpg

Jutro spróbuję jeszcze raz, bo przy tej pogodzie gra zdaje się wyglądać jeszcze bardziej naturalnie.

Odnośnik do komentarza

Ja swoją przygodę z GT skończyłem na części trzeciej i.. z tego co widzę to wiele mnie nie ominęło  :teehee:.

Szkoda, że LFS umarło (PC) to była (i jeszcze jest) całkiem porządna gierka (realistyczna fizyka), gdyby tylko "zaktualizowali" grafikę i pozwolili modować grę w większym zakresie (nowe trasy, samochody, itp.) to grałbym w nią pewnie cały czas.
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...