Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Większość ludzi chyba używa Firefox albo Chrome. Sam używam to drugie. Zapisuje i trzyma moje hasła do stron a jeżeli dojdzie do leaku to informuje o tym. Z antywirusów nie znam się na darmowych, płacę za Eset Internet Security. Dla mnie must havowym programem na pewno jest Ccleaner - Czyści automatycznie kompa z wszelkich śmieci z dysku i w rejestrze. Speccy od tej samej firmy powie ci wszelkie informacje nt temperatur poszczególnych podzespołów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja z moim trzecim (już) laptopem dałem sobie spokój z podkładkami. Zainwestowałem w taka tackę jak chce go kłaść na kolana i grać w gry.

https://m.ceneo.pl/14709407 

Super sprawa bo nie ciąży na nas tylko spoczywa na niej. Można coś podłożyć żeby wiatraki pod spodem miały więcej miejsca, ogarnąłem takie gumowe nóżki.

w5WsB8Y.jpg

Co do myszki jak siedzę na kanapie pod podkładką stawiam metalową blachę, którą dostałem gratisowo do preordera Daemon x Machina i sprawdza się jako twarde podłoże xd

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie pierwszą gierkę na PC od lat - Celtic Kings i naturalnie milion problemów. Gry nie da się ograć w Full Screenie, nic nie widać i ogólnie jest to niegrywalne. Na Steamie w społeczności wszyscy mają te same problemy. 

Już zaczynam tęsknić za konsolami :geek:

Odnośnik do komentarza
On 7/24/2021 at 6:16 PM, Figaro said:

ELO. Kupiłem se lapka z Ryzenem 7 i 16 GB RAMu więc jak dla mnie spoko. Niestety od dawna nie umiem komputerów, internetów więc kilka pytań.

 

Jaką teraz przeglądarkę się używa? Która jest najwydajniejsza, najbezpieczniejsza? 

Antywirus - zostawić tylko Windowego defendera i tyle? 

Jakieś musthave'owe programy do posiadania na dysku? Oprócz Steam :gabe: 

 

 

Bezapelacyjnie Epic Games Launcher :sir:

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.08.2021 o 14:34, Redmitsu napisał:

Zmieniam grafe na rtx 3080ti i mam dylemat czy wybrać msi suprim x czy gigabyte aorus extreme. Jakby ktoś miał podobny już dylemat to niech mi podpowie, za kilka dni chyba zrobię test dwóch graf bo nie wiem xd

 

Mam suprima i w gaming mode ma takie temperatury jak podane  w tabelce powyżej i jest przy tym naprawdę cicho. Mimo, że producent podaje zegary 1830MHZ (tak jak w Gigabajcie) to kręci się podczas grania do ponad 1900 MHZ (sam z siebie :) , bez grzebania w afterburnerze).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siedzę teraz na laptopie do grania i o wiele lepiej to działa niż moja stacjonarka z AMD 3600/2060S xd. Mam tam 5800H i 3060 130W, największy przeskok jest z włączonym RT, bardzo mały spadek FPS jeśli się porówna do 2060S. Wiem ,że dwa lata różnicy no ale i tak robi wrażenie. Do tego stacjonarkę sprzedałem za 4500 zł i dołożyłem tylko 1000 do laptopa. Dodając całej sytuacji patologii to komputer sprzedałem dokładnie za tyle ile wyniosło mnie złożenie budy dwa lata temu. Mam jeszcze dostęp do stacjonarki z 3080 ale to jest komp dziewczyny do pracy więc gram jak nie pracuje xd 

 

Teraz czekam na już serię 40XX odpuszczając ulepszone wersje obecnych kart. Zieloni ładny progres mają z RT, ciekawe co jeszcze wymyślą jeśli chodzi o DLSS. Może do tego czasu sytuacja się poprawi i ceny wrócą do normy.  

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...