Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Na screenie wyżej w tabelce są też dane od zasilacza (PSU), temp i RPM.

Mocniejszy zasilacz będzie może oczywiście pracować ciszej i chłodniej przy takim samym obciążeniu, ale coś za coś - będzie miał niższą sprawność energetyczną (zasilacz musi być odpowiednio obciążony żeby uzyskać deklarowaną sprawność, tak to spada < 90%) no i będzie droższy :D 

648RPM przy takim wentylu nie jest jednak jakoś mocno słyszalne, ale wiadomo wszystko trzeba dobrać pod siebie. Jeśli ktoś ma złożone wszystko na dedykowanym LC i składa wszystko pod mega ciszę, to wtedy nawet i taka wartość może mu przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza

ja brałem większy psu właśnie dlatego ze mniej niż 30% to wiatrak wcale nie włącza się wiec jak nie gram to jest ciszej i nie wciaga mi kurzu

 

s3fc.gif

 

 

m2 dyski zainstalowane, zasilacz wymieniony, czekam tylko na karte

 

6GB7QWR.jpg

Edytowane przez Labtec
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Ma ktoś z was podłączony soundbar do komputera? 

 

Aby wykorzystać w pełni jego możliwości muszę kupić kartę dźwiękową? Jedyny port jaki mam w pc to jack.

 

Soundbar nie ma wejścia HDMI? Wtedy można wypuścić dźwięk w cyfrowej formie z PC przez kartę graficzną, nigdzie nie straci na jakości (dźwięk będzie w całości obrobiony przez soundbar, jeśli obsługuje 5.1/7.1 w LPCM lub Dolby Atmos to też da radę przesłać w tym formacie).

 

Przez jack pójdzie tylko stereo, a jakość zależy wtedy od jakości DAC i reszty elektroniki w karcie dźwiękowej i samego kabla.

Edytowane przez jar3czek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Ma ktoś z was podłączony soundbar do komputera? 

 

Aby wykorzystać w pełni jego możliwości muszę kupić kartę dźwiękową? Jedyny port jaki mam w pc to jack.

powinno wystarczyć zachować dobry sygnał z wyjścia:

 

https://allegro.pl/oferta/creative-sound-blaster-omni-surround-5-1-8777386134

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, jar3czek napisał:

 

Soundbar nie ma wejścia HDMI? Wtedy można wypuścić dźwięk w cyfrowej formie z PC przez kartę graficzną, nigdzie nie straci na jakości (dźwięk będzie w całości obrobiony przez soundbar, jeśli obsługuje 5.1/7.1 w LPCM lub Dolby Atmos to też da radę przesłać w tym formacie).

 

Przez jack pójdzie tylko stereo, a jakość zależy wtedy od jakości DAC i reszty elektroniki w karcie dźwiękowej i samego kabla.

 

 

O dzięki wielkie za taką informację. Nie wiedziałem ,że można puścić dźwięk przez kartę graficzną. Mam nadzieję ,że będzie to dzialać, obraz mam przez display port. 

Odnośnik do komentarza

Jakby miała to bym wiedział co robić :p mam MSI B450 tą mniejszą wersję. 

 

Z tego co widzę po przeciekach karty od AMD mają nawiązać równą walkę z 3080. Nieźle, surowej mocy ma być więcej za to pod względem RT dużo gorzej. 

 

Ciekaw jestem cen i ilości pamięci. Jak czerwoni dadzą więcej pamięci to się przeskoczy do ich obozu. Suche liczy też robią wrażenie, taki 3070 ma ponad 20 TFLOPS a przecieki o 3060Ti mówią o ponad 16. Do tego wsparcie RT i DLSS. Nowe konsole się jeszcze nie pokazały a zapowiadane karty z średniej półki na papierze oferują sporo większą moc.

Odnośnik do komentarza

No można ale niestety czasy gdy pisało się gierki pod mocne konfiguracje minely. Teraz gra na PC nie może być dużo ładniejsza pod względem detali. Różnice będą tylko w płynności, rozdzielczości i bajerach jak RT i ewentualnie zasięg rysowania obiektów.

Nowe konsole mają mieć odpowiednik DLSS? To może ratować sytuację.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Ukukuki napisał:

Nowe konsole mają mieć odpowiednik DLSS? To może ratować sytuację.

 

Nie wiem jak Sony, ale Microsoft ma coś co się nazywa DirectML i to ma za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji podbijać rozdzielczość i szczegółowość obrazu niższej jakości.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, Ukukuki said:

No można ale niestety czasy gdy pisało się gierki pod mocne konfiguracje minely. Teraz gra na PC nie może być dużo ładniejsza pod względem detali.

W mijającej generacji różnica przy wielu grach była spora. 

I nie chodzi o rozdziałkę i fpsy, ale wysokiej jakości tekstury. Suwaki na ultra i gra w 1080p wygląda cudnie. 

 

Konsolowcy tego mogą nie rozumieć jeszcze. Widzą RDR2 na ps4 i OneX i kolosalną różnicę w grafice przypisują 4K. One x ma wersję gry z lepszymi teksturami i nawet w 720p będzie wyglądać lepiej od wersji na ps4. 

Odnośnik do komentarza

Sam monitor mam do pracy i do Tekkena (niski input lag), ale do filmów i gier mam 4k tv. 

 

Osobiście lubię grać konsolowo na dużym ekranie i z dual shockiem w ręku. 

 

 

PC jednak świetnie obrazuje, że sama rozdziałka to za mało. 

Series X może sobie strzelić w stopę, jeśli skupi się tylko na 4k120fps, a ps5 po swojemu zrobi 1080p/30fps cinematic expierience z grafą jak animacja CGI.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał:

Mało kto będzie się skupiał na 4k i 60 klatkach w gierkach nastawionych na singiel. Będą ładować w graficzkę i maksować możliwości tych sprzętów. Jak co generację pod koniec będziemy mieli sztosy graficzne w 30 klatkach. 

 

No ja mam cichą nadzieje, że nowy Xbox/PS już są w produkcji z opcją pro i lepszym prockiem graficznym, bo na premiere to bardzo źle wygląda w porównaniu z PC i podobnym przedziałem cenowym.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, oFi said:

bo na premiere to bardzo źle wygląda w porównaniu z PC i podobnym przedziałem cenowym.

 

Może robić złe wrażenie, ale jednak żadna nowa generacja konsol nie była tak wydajna względem PC, jak ta nadchodząca. 

 

Poprzednie generacje konsol drastycznie odstawały od dobrych PC. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, oFi napisał:

 

No ja mam cichą nadzieje, że nowy Xbox/PS już są w produkcji z opcją pro i lepszym prockiem graficznym, bo na premiere to bardzo źle wygląda w porównaniu z PC i podobnym przedziałem cenowym.

 

 

 

 

No w cenie konsoli to możesz kupić co najwyżej kartę graficzną ze średniej półki. Cenowo to nie ma co porównywać, konsole gniotą pod względem stosunku cena/jakość. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...