Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, SpacierShark123 said:

No osobiście wolałbym anulować preorder i kupić XSX ale go jeszcze ciężej dostać...

Jakoś mam przeczucie, że będzie OK. Każda z firm na głowie stanie, by zdążyć przed świętami. Teraz obie konsole i obie karty graficzne walczą o tego samego klienta. Data premiery raczej nie jest przypadkowa. 

 

Oczywiście to tylko moja teoria i nie założyłbym się o kasę. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Ukukuki napisał:

Zawsze mnie bawiły komentarze przy składaniu PC ,że lepiej poczekać.

 

Akurat na przełomie generacji to naprawdę lepiej poczekać. Wyobraź sobie, że składasz PC-ta za gruby hajs na moment przed premierą RTX 3000. No ja czułbym się wy,ruchany.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Jednak faktycznie to czekanie na dobry moment jest słabą stroną PC. Zawsze trochę kłuje, że się albo przepłaciło, albo nie ma się najlepszej wersji, albo trzeba czekać jak kolega tutaj. 

 

 

Dobrze jednak sobie przypominać, że nawet mid tier jest przeważnie mocniejszy od konsol i tego, co ma 95% graczy. 

Odnośnik do komentarza

Kurcze, mógłbym się założyć, że takiego RE Village spokojnie odpalę na swoim 3600, 1660Ti i HDD w godnej jakości, a oni (developerzy) tam pierdzielą, że PS4 za słabe i tylko nowa generacja da radę xd Tak będzie. Zresztą, już zmienili gadkę, jak się okazało, że Sony też zmieniło nastawienie i na wzór Xboksa zrobiło ze swoich "PS5 only" gier crossegeny. No Ameryki nie odkryłem, ale to takie jawne robienie debila z klienta, które i tak rozeszło się po kościach, jak zawsze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Na pewno odpalisz w dobrej jakości, ale co do hdd to nie byłbym pewien, gierki PCtowe już też zaczynają mieć w wymaganiach dysk ssd, czyli biorą pod uwagę pewnie najwolniejsze sata III ale i tak są o wiele szybsze niż talerzowce. Pora na zmiany, czas również na blaszakach gry optymalizować pod szybkie magazyny danych.

Odnośnik do komentarza

Skoro zamierzają już wydać grę na stare konsole (bo Sony wydaje nowe exy), to na pewno da się grać na HDD i te deklaracje, że gra jest zaprojektowana tylko pod nowe konsole i może działać tylko z next genowymi dyskami brzmi jak marketingowy bełkot.

 

Swoją drogą, taki Battlefield 4 na PC z HDD wczytywał mapę w multi bardzo długo, w porównaniu z Battlefield V, gdzie dzieje się to bardzo szybko. Ciekawe jak to rozwiązali.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, krzysiekp392 napisał:

Kurcze, mógłbym się założyć, że takiego RE Village spokojnie odpalę na swoim 3600, 1660Ti i HDD w godnej jakości, a oni (developerzy) tam pierdzielą, że PS4 za słabe i tylko nowa generacja da radę xd Tak będzie. Zresztą, już zmienili gadkę, jak się okazało, że Sony też zmieniło nastawienie i na wzór Xboksa zrobiło ze swoich "PS5 only" gier crossegeny. No Ameryki nie odkryłem, ale to takie jawne robienie debila z klienta, które i tak rozeszło się po kościach, jak zawsze.

 

Dla swojego komfortu zainwestował bym w dysk SSD. 

 

Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Akurat na przełomie generacji to naprawdę lepiej poczekać. Wyobraź sobie, że składasz PC-ta za gruby hajs na moment przed premierą RTX 3000. No ja czułbym się wy,ruchany.

 

To samo napisałem w drugim zdaniu:lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wchodzę sobie dzisiaj na forum PC lokalne (Islandia) jak wiadomo ciężko dostać 3080 karty, szczególnie tutaj, nie wiadomo kiedy będzie jakaś dostawa, kilka sztuk kart tylko do tej pory dotarło tu na wyspę, a tutaj jakiś polaczek ma do sprzedania 3x Asus 3080 Rog Strix OC i chce ponad 8 tys zl za sztukę :lol: (karta w sklepie ma kosztować jakieś 4700zl) wiec pewnie będziecie musieli czekać trochę na karty w Polsce bo polaczki wywożą za granice :D

 

 

Odnośnik do komentarza

Nvidia przestała też sprzedawać karty z serii 3000 na swojej stronie. 

To odnośnie plotek, że to z założenia miała być papierowa premiera dla PR przed premierą kart AMD.

 

https://uk.pcmag.com/graphics-cards/129260/nvidia-no-longer-selling-rtx-3080-and-3090-founders-edition-directly-from-store

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

WxSHKQV.jpeg

 

Dzisiaj mały upgrade, szykowania do Cyberpunk trwają dobrze, tylko pewnie nowy gpu nie przyjdzie na czas ale nie jest źle

mam kilka zwykłych SSD ale dobrze się pozbyć okablowania, choć później może kupie 2-4TB 2.5" SSD jak spadną w cenie

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
55 minutes ago, oFi said:

na testach podobno te 970 evo plus sie grzeją i trzeba dokupywać dodatkowe chłodzenie by zegary trzymały poziom

 

odpalanie Windowsa i przeglądanie gorącego tematu CW w graczpospolitej mam nadzieje ze da rade :)

 

chciałem tez brać 970 Evo jako 1TB, ale po oglądaniu youtube i loadingi w grach to różnica tylko 2-3 sekund (chyba tylko w Flight Simulator 2020 była większa) to zdecydowałem się na 860

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Labtec napisał:

 

odpalanie Windowsa i przeglądanie gorącego tematu CW w graczpospolitej mam nadzieje ze da rade :)

 

chciałem tez brać 970 Evo jako 1TB, ale po oglądaniu youtube i loadingi w grach to różnica tylko 2-3 sekund (chyba tylko w Flight Simulator 2020 była większa) to zdecydowałem się na 860

Gdzieś widzialem test, że one się grzeją tylko przy pełnym benchamrku (czyli nota bene zapisywanie plików), takze mysle ze przy gierkach chyba daly by rade bez aktywnego chłodzenia.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzam sobie na https://outervision.com/power-supply-calculator ile potrzebuje tak na około mocy bo teraz mam 750w zasilacz ale już ma kilka lat (pewnie z 8-9 lat) i brak modularnego okablowania, według kalkulatora to do zasilania komputera z R5 3600 i RTX 3080 potrzeba tylko 560w, oszczędny naprawdę jest ten Ryzen.

Wezmę 1000w modularny żeby był na przyszłość, zasilacz to ostatnia rzecz tak naprawdę do wymiany i jak przyjdzie 3080 karta to komputer jest gotowy na parę dobrych lat (projekt który zacząłem rok temu i nadal cieszy)

Odnośnik do komentarza

U mnie 750W platinum (Corsair HX750i) ogarnia R7 3700X i RTX3080 bez problemu, myślę ze jeszcze ze sporym zapasem. W weekend z ciekawości sprawdzę jaki jest pobór mocy w peaku, zasilacz ma wystawiony interfejs po USB, więc mogę w łatwy sposób wyciągnąć z niego bezpośrednio dane.

Odnośnik do komentarza

Z temperaturami jak na takie TDP jest ok, zwykle pod obciążeniem jest to 60-65 stopni, raz przez chwilę udało mi się dobić do 67, zamknięta buda.

Co do głośności, to według mnie jest ok, ale nie jestem zbyt najlepszym wyznacznikiem - komp stoi cały czas w kącie pod ścianą podpięty pod TV i podczas grania jest odpalone kino domowe. W takich warunkach w cichych scenach nie hałasuje zbyt mocno :P
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeśli kogoś interesuje pobór mocy, to sama karta całościowo wciąga mi do max 360W.
 

Dla całego PC(Ryzen 7 3700X, X570, 32GB RAM, dysk nvme + SSD na SATA) wygląda to tak (4 kolumna to max zanotowany pobór mocy w zasilaczu, linia 12V to większość sprzętu w tym CPU i GPU):

Rmb0Rj2.png

Więc jak widać do 750W(no dla linii 12V będzie tego oczywiście dostępne delikatnie mniej w zależności od modelu zasilacza) pozostaje jeszcze spory zapas :) Obciążone na maxa było jednocześnie i CPU i GPU.

Edytowane przez jar3czek
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...