Skocz do zawartości

NEO + upada? (EDIT 12.03.13 - UPADŁO [*] )


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą kupiłem, przeczytałem wstępniak Gulasha i znów jestem smutny :( Gul zapowiada kolejną przerwę, tym razem zimową. A sam numer bardzo ciekawy, recki hiciorów, ciekawy tekst Teppera o Catherine i wielki wywiad z Chmielarzem.

Znowu przerwa? ja(pipi)ie

a jak test wiiu? ile stron?

Odnośnik do komentarza

Znowu przerwa? ja(pipi)ie

a jak test wiiu? ile stron?

 

Test Wii U na cztery strony. Piszą że na szybko robiony nocą, ale jest spoko. Konkretne wrażenia redakcji i tradycyjne fotki porównujące wielkość pada i zasilacza względem urządzeń konkurencji.

 

I jeszcze ciekawostka - we wstępie do wywiadu z Chmielarzem można przeczytać: "Rozumiemy warunki pracy małych firm, sami tworzymy ostatnie indie czasopismo o grach w Polsce, za którym nie stoi duży wydawca" :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio w Empiku przegladalem grudniowy numer "Neo +" i przyznaje, ze maja jakis dziwny, cienki papier, do tego jakosc screenow jest slaba - zle to wyglada. Nie sprawdzalem nawet ile kosztuje (napiszcie prosze), ale jesli dyszke to troche jada po bandzie bo za taka jakosc nie powinno sie tyle placic.

Zastanawiam sie czy wczesniej tez tak bylo czy moze to kwestia oszczednosci, mam stare numery magazynu chyba jeszcze z 2003 roku, ale nie sprawdze bo nie mam ich na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to złośliwe, ale ilekroć wchodzę do tego tematu bo ktoś coś napisał, mam takie przeczucie: "No wreszcie N+ upadło", a tu tylko ktoś jakieś opinie nt. upadającego pisma prezentuje...

 

Mimo wszystko w mojej pamięci pozostaną dobre wspomnienia z Neo+ , ale ze starszymi numerami. Zawsze je kupowałem, by poczuć bardziej poważne klimaty na tle głupawkowego PE, ot taka odtrutka. Niemniej czasy się zmieniły, PE spoważniało i zmieniło się w coś, dla czego kupowałem Neo+ i wtedy też przestałem kupować Neo+ , które w obecnej formie IMO powinno zaprzestać tekstów wspominkowych ("kiedyś było tak... " ), i przejść taką solidną metamorfozę w pismo a la obecne PE. Inaczej po prostu odpłynie, jak wszyscy przedstawiciele starej szkoły, która dziś się już tak nie sprawdza w dobie internetu.

Odnośnik do komentarza

IMO powinno zaprzestać tekstów wspominkowych ("kiedyś było tak... " ), i przejść taką solidną metamorfozę w pismo a la obecne PE. Inaczej po prostu odpłynie, jak wszyscy przedstawiciele starej szkoły, która dziś się już tak nie sprawdza w dobie internetu.

To lepiej niech odejdą zamiast zamieniać się w drugiego szmatławca jakim jest PSX Extreme.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dla mnie PE zmieniło się na dobre (celowo dwuznaczne brzmienie). Był okres kiedy redaktorzy starali się nawet na siłę być jak dawniej, a jednocześnie trafiać do nowego odbiorcy. I tkwiło w przeciągu. Bo zmieniły się czasy - PE było produktem tamtych lat, dosyć zwariowanych, dzikich, spontanicznych i niepowtarzalnych. Mieliśmy szczęście żyć wtedy, tak jak i PE mogło istnieć. Ale czasy się zmodernizowały, ustabilizowały, weszliśmy w nowoczesność. W tych czasach nie da się być jak dawniej. Kiedy PE przejął Butcher, miałem pewne obawy. Z PE odchodziły lub ograniczały swe pisanie stałe twarze. I Butcher dopiero zaczął to ogarniać. Niemniej z biegiem czasu sytuacja się wyklarowała, PE wyprodukowało nowy styl, bardziej systematyczny (w sensie Butcher widać że trzyma za mordę). Te nowe PE to dla mnie jak nowe pismo, które zacząłem kupować. Gdy zacząłem w ten sposób na PE patrzeć, od razu odeszły jakieś porównania do dawnych lat i wspominki typu: "Dawne PE było lepsze".

Neo+ też życzę takiej metamorfozy, bo fajnie jakby była jednak konkurencja dla PE i zatrzymałby się efekt domina upadania polskiej prasy growej.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak ze sprzedażą. Nie znam znam skali zjawiska "upadku eN PLUSa". Wiem tylko, że N+ czyta mi się bardzo dobrze. W moich oczach magazyn nadal spełnia swoją podstawową funkcję - stanowi alternatywę dla PE i za to go cenię.

 

Wiem, że to złośliwe, ale ilekroć wchodzę do tego tematu bo ktoś coś napisał, mam takie przeczucie: "No wreszcie N+ upadło", a tu tylko ktoś jakieś opinie nt. upadającego pisma prezentuje...

 

Neo+ też życzę takiej metamorfozy, bo fajnie jakby była jednak konkurencja dla PE i zatrzymałby się efekt domina upadania polskiej prasy growej.

 

Diagnoza: zaawansowana schizofrenia...

Odnośnik do komentarza

Pierdu pierdu Mendrek, totalny bullshit i nic więcej. Piszesz o konkurencji dla PSXE i jednocześnie chcesz by Neo się zmieniło. Tylko po co skoro wtedy stałoby się takim samym bravo-style magazynem skierowanym do współczesnego mainstreamu i gimbusów. I tak kiedyś było lepiej i nikt mnie nie przekona, że dzisiejsza zdziczała branża i te pseudo dziennikarstwo growe serwowane przez większość molochów jest lepsze od może troszkę amatorskich ale przynajmniej rzetelniejszych i pisanych bardziej z pasją starych lat.

Dobra czekam na minusy, keep it coming! 8)

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Nie no, te z tym upadkiem Neo+ to taki złośliwy żarcik, bez urazy :) Co jest raczej spowodowane tą atmosferą - upadnie, czy nie upadnie? Zaczyna trochę męczyć.

 

Obecne Neo+ jak upadnie, to dla mnie żadna strata. Jednak gdyby przeszło stosowną przemianę, to nawet nie poskąpiłbym grosza.

Odnośnik do komentarza

Pierdu pierdu Mendrek, totalny bullshit i nic więcej. Piszesz o konkurencji dla PSXE i jednocześnie chcesz by Neo się zmieniło. Tylko po co skoro wtedy stałoby się takim samym bravo-style magazynem skierowanym do współczesnego mainstreamu i gimbusów. I tak kiedyś było lepiej i nikt mnie nie przekona, że dzisiejsza zdziczała branża i te pseudo dziennikarstwo growe serwowane przez większość molochów jest lepsze od może troszkę amatorskich ale przynajmniej rzetelniejszych i pisanych bardziej z pasją starych lat.

Dobra czekam na minusy, keep it coming! 8)

Spokojnie, Mendrol jak zwykle trolluje. Stawianie jednak obecnego Neo+ powyżej PE jest ciut na wyrost. Neo raczej od lat uchodzi, za mało rzetelne w czymkolwiek oprócz felietonów Grabarza (które są akurat świetne, ale facet ma dobre pióro jak mało kto i mógłby pisać o bierkach w ciekawy sposób). Kupiłem w geście solidarności przedostatni numer i ciężko mi przyznać, że się przyjemnie rozczarowałem. Który z recenzentów NEO+ wyrasta ponad poziom najlepszych z PE? Pisanie fanbojskich felietonów ma o tym świadczyć? Powtarzanie po 10 razy zapowiedzi tej samej gry (jak np. w czasach, kiedy jeszcze zdarzało mi się kupować regularnie/czytać u kumpla- kilkustronicowa zapowiedź co numer Batman AA)? Ciągłe rotacje w składzie, tak jakby niektórym tej pasji nie wystarczało na regularność? Wracając do tych felietonów, które niszczą te z PE... Przyznaje, że Extremowcy mają często problem z zainteresowaniem mnie podejmowanym tematem na tyle, żebym dotrwał do końca tej jednej strony (lanie wody do kwadratu plus obowiązkowa złota myśl na koniec), ale NEO to jest to samo, tylko na 5X więcej miejsca. Bez szans. Niestety górnolotne rozważania na temat branży, która lata nisko, jest z góry skazane na porażkę. W każdym bądź razie, ja tego nie kupuję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mielu, czyli czołowy autor w N+ właśnie zastąpił na gamezilli Koso.

 

http://gamezilla.kom...lny-gamezillapl

od kiedy to podaje się lewą ręke?

 

To zdjęcie jest symboliczne, nawiązuje do podobnego zdarzenia, gdzie redaktorzy Top Secret i New S Service podali sobie właśnie lewe... prawice.

 

Swoją drogą kicha.

 

Userzy forum Nełoplusgoł właśnie planują, gdzie by tu się podziać...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...