Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Brak HDR? Dobra łatka krwa... Mogli sobie darować w takim razie.

140mb xD Przecież to nawet nie zawiera żadnych tekstur w wyższej rozdzielczości.

 

Z tego co mi wiadomo to tekstury w najwyższej jakości (czyli takie jak na PC) były już dostępne na płycie a potem skalowane z pliku konfiguracyjnego, dlatego też nie potrzebne były w łatce.

 

To wygląda jak nowy plik eboot.bin + plik konfiguracyjny z zoptymalizowanymi pod PRO ustawieniami.

 

Innymi słowy w uproszeniu - jest sobie plik konfiguracyjny gdzie mamy np.

 

JAKOŚĆ MODELI = i na PS4 standard będzie to powiedzmy 2 a na PRO = 4. 

 

I tyle. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zacząłem grać w Wieśka. Początkówo z premedytacją opuszczałem ten tytuł bo Fantasy to nie moja broszka. Jednak po peanach na temat fabularnej strony zwykłych questów stwierdziłem, ze dam grze szansę. Na razie jestem w Novigradzie po odnalezieniu barda i niczym odkurzacz czyszczę po drodze wszystkie questy które są na moim poziomie. Wczoraj zaczęło mnie irytować, że przez to, że przykoksiłem to questy fabularne dają mi po 1 (słownie "jeden") doświadczenia. żaden to zarzut, jednak gdzieś tam w głowie siedzi myśl, ze możnaby było zamiast obniżać doświadczenie za questa, podnosić pulę między poziomami. Nic nie znaczacy szczegół.

 

Nie będę owijał w bawełnę. To co CDPR zrobili z Wiedźminem zapracuje im bez wątpienia na miano gry generacji. Duża w tym zasługa, moim zdaniem, wiatru, który z każdej sceny robi epicką panoramę średniowiecznej Polski. Mimo to najmocniejszą stroną pozycji sa dialogi i cała otoczka fabularno dialogowa. Faktycznie nawet najmniejszy quest/zadanie poboczne ma swoją historię. Pomagając chłopu przyprowadzić kobyłe z lasu czujemy się jak wtedy gdy odkrywaliśmy Yuffie lub Vincenta wFF7 a nie jako pozbawione emocji przynieś-podaj-pozamiataj. Przyszłość RPGowych questów zaczeła się z W3. Koniec kropka.

 

Co mi się nie podoba to sama mechanika dialogów. Niczym w Mass Effect (ale jednak lepiej) połowę gry spędzimy na oglądaniu popiersi rozmawiających ze sobą. Dialogów są setki więc nie da się od tego uciec. JEdnak boli to w co urokliwszych lokacjach. Brakuje reżyserii z prawdziwego zdarzenia, Najazdów/odjazdów, panoram itp. Serce mi się krajało gdy jechałem do jakiegoś "pytajnika" na wschodnim wybrzeżu mapy z Novigradem. Przemierzałem zalesioną kotlinkę zchodzącą wprost do rzeki. Na brzegu czekało mnie jakiś 3 randomowych piratów. Jedna z najpiękniejszych lokacji jakie w grze widziałem a skończyło się na tym, że przyjechałem tam, wybiłem co miałem wybić i pojechałem nazad. Oczywiście chwile się porozglądałem ale taki moment mocno dał mi do zrozumienia, ze Wiedzminowi brakuje filmowości rozumianej jako reżyserii ujęć. Pojawiają się one, ale jest ich moim zdaniem zdecydowanie za mało. Ta gra jest zbyt piękna wizualnie aby 95% ujęć było albo z zza naszych pleców lub "gadających popiersi". Jeśli ktoś ma smykałkę, i kręci sobie kamerą podczas eksploracji to może pierwsze mu nie dokucza. 

 

Szkoda, że momenty "idź za kimś" nie są wyrezyserowane. Że np przechadzka z Triss po Novigradzie nie jest scenką na silniku gry, gdzie postacie idą i ze sobą rozmawiają a gracz mógłby pooglądać w ciekawych ujęciach samo miasto. Podobnie irytują mnie "grywale" sekwencje z Cirri. Wolałbym usiąść w fotelu, odłożyć pad i popodziwiać świat we flashbacku.

 

Liczę, że następna gra CDPR wzniesie reżyserkę na ten poziom na który W3 wzniósł questy.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...