Skocz do zawartości

Lords of the Fallen


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2019 o 16:27, Kazub napisał:

BO NIE.

 

Konkretny argument poparty znajomością tematu zawsze wzbudzi szacunek w dyskusji. Niestety nie w tym wypadku. NiOh jest souls like i mówię to jako osoba która skończyła tę grę w 100% na poziomie NG+++ i z wszystkimi misjami również z DLC.

 

Natomiast o zawracaniu kijem Wisły udowadniającym pełną oryginalność NiOh czytałem. I się z tym nie zgadzam. Przede wszystkim nie widzę powodów do wstydu z korzystania z dobrych wzorców i dla mnie przynależność do grupy gier w typie soulsów jest zaletą, a nie wadą.

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie osoba która sciemnia tylko osoba która uparla się że zrobi wszystkie zadania w grze, a niestety arena z dwoma bossami w drugim DLC na tyle mnie przerosła że pakowalem postać robiąc fabułę. Plus oczywiście wizyty w zaswiatach. Trzy miesiące grałem tylko po to by przejść w końcu te jedną, ostatnią, walkę. :)Efektem ubocznym jest nabyte obrzydzenie do "starojaponszczyzny" i (chwilowe mam nadzieję) odpuszczenie sobie w związku z tym Sekiro.

 

Dziwne, że na forum ktoś czasem powie prawdę? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, friedrich napisał:

Nie osoba która sciemnia tylko osoba która uparla się że zrobi wszystkie zadania w grze, a niestety arena z dwoma bossami w drugim DLC na tyle mnie przerosła że pakowalem postać robiąc fabułę. Plus oczywiście wizyty w zaswiatach. Trzy miesiące grałem tylko po to by przejść w końcu te jedną, ostatnią, walkę. :)Efektem ubocznym jest nabyte obrzydzenie do "starojaponszczyzny" i (chwilowe mam nadzieję) odpuszczenie sobie w związku z tym Sekiro.

 

Dziwne, że na forum ktoś czasem powie prawdę? 

 

Nie, twoja prawda to durny sofizmat mielony przez portale gejmingowe juz z przed premiery Nioh z powodu kilku zapozyczen, co nijak ma sie do caloksztaltu. 

 

Walka inspirowana slasherami nie jest souls like. Zamkniete poziomy z wymuszanymi starciami nie sa souls like. Storytelling z narracja w czasie rzeczywistym, bogaty w cutscenki w settingu historyczno-fantastycznym nie jest souls like. Diablo-podobny system lootu i konfigurowania sprzetu z taka iloscia RNG  nie jest souls like. Nioh nie zaporzycza z gier from soft wiecej, niz z innych gier. Ma duzo wiecej wspolnego z grami Koei Tecmo z serii Warriors - story, design, postacie, bron biala. To wyswiechtane pojecie "souls like" przedawnilo sie juz kilka sezonow temu. Akurat do Nioh wyjatkowo nie pasuje. 

 

Odnośnik do komentarza

NiOh zapozycza mnóstwo z soulsow i dlatego określenie souls like jest w wypadku tej gry prawidłowe. "Souls like" nie oznacza czystego kopiuj-wklej ale połączenia typowej dla soulsow mechaniki gry z budową poziomów i aren. Szukanie różnic jest dzieleniem włosa na czworo bo w oczy podczas gry biją podobieństwa do gier From Software. 

 

No ale jeśli komuś lepiej z myślą że NiOh nie ma jest grą typu soul like to w sumie mi to wisi i powiewa. I tak największym rozczarowaniem roku jest dla mnie Sekiro zamiast Bloodborne 2. :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Kurde, frustrujące to jest. Nie wiem ile wymagałoby to dodatkowej pracy, ale lekkie przyspieszenie paru animacji dosłownie podwyższyłoby ocenę tej gry. Poprawka tego i dostalibyśmy nawet miły, przeciętny tytuł z generycznym, ale komfortowym klimatem fantasy. Graficzka nawet fajna.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ta gra jest spoko, gdy ktoś w ogóle nie miał styczności z Dark Souls, Bloodborne czy tam Nioh. A tak jak ktoś ograł gry FS to wiadomo jaka to jest słaba gra te cale LOFT, w ramach PS Plus zainstalowałem, pograłem i po godzinie to wywaliłem z dysku, bo to w ogóle nie stało koło gier FS.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, devilbot napisał:

@Figaro nie marudź graj dalej, dałeś tylko 14,50 ludzie to kupili na premierę za 200

Kupowałem na premiere za 164,99 zł.

Wtedy to taki sobie średniak, ja tam raczej dobrze wspominam. No ale to bylo przed premiera Bloodborne, Nioh i innych tego typu gier. Teraz to pewnie bym sie za to nie bral.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Faka napisał:

Ta gra jest spoko, gdy ktoś w ogóle nie miał styczności z Dark Souls, Bloodborne czy tam Nioh. A tak jak ktoś ograł gry FS to wiadomo jaka to jest słaba gra te cale LOFT, w ramach PS Plus zainstalowałem, pograłem i po godzinie to wywaliłem z dysku, bo to w ogóle nie stało koło gier FS.

Dokładnie. Ja zaliczałem LotF przed grami From i dało radę grając pierwszy raz. Ale gra zdążyła mnie zmęczyć i porzuciłem ją na ostatnim bossie. Kiedyś wrócę i to skończę, ale po grach From czy Niohach gra się w to ciężko. Co więcej, odpaliłem dzisiaj Demon's Souls i szybkość gry i flow są nieporównywalnie lepsze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.