Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa mapka do multi - wygląda ładnie, ale jest za duża... tak jak Nju Devon - śmiało mogli by z tego zrobić 2 mapki. A nie, że więcej szukania niż strzelania...

Ogólnie mapka na plus. Największym minusem póki co jest jej stylizacja. Zbyt mocno przypomina New Devon właśnie (mix kamieni i zieleni) choć główny plac z biblioteką ładny i może dać spore pole do popisu.

Spokojnie mogliby na nowe mapki wykorzystać ruiny z Madagaskaru, sierociniec albo willę, a tak już trzecia mapka w takich kompozycjach. Jak nie mają pomysłu to remaster starych mapek z U3 i U2

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończone. Świetna część, z najbardziej rozbudowanym wątkiem fabularnym. Fajnie, że więcej jest eksploracji niż strzelania. Epilog pięknie wszystko zamknął i na tym powinna się skończyć chyba przygoda ND z Nathanem.

Z jednej strony techniczny majstersztyk, ale z drugiej wydaje się że ta formuła też już jest trochę przeciągana, widać to w niektórych rozdziałach gdzie pewne rzeczy się powtarzają ( typu skrzynia, zjazdy ze stoków itp ). Tak samo czy jest to gra na pełne sprawiedliwe 10? Czy poza grafiką i sprawami technicznymi seria się rozwinęła jakoś mocno? Linka i czekan to chyba nie rewolucja.

Ale z drugiej strony gdyby nawalili dużo nowych elementów, to czy dalej byłby to Uncharted? Może trochę przesadzam ale tak mnie jakoś naszły przemyślenia. Dlatego wydaje mi się że ND powinno robić jakieś nowe IP. Bo to że zrobią zayebistą grę to jestem pewnien.

A U4 to wizytówka współczesnych konsol i świetna przygoda który każdy powinien ukończyć

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na "dziesięć" to jest Uncharted 2, ale tutaj mocne 9 jak najbardziej się należy, mimo że gierka miała swoje dłużyzny i już lekko ziewałem na tej zielonej wyspie - stanowczo za długo tam się było.

W każdym razie cudowny epilog wynagrodził mi wszelkie niedociągnięcia - godne podsumowanie serii i udany powrót w moje łaski po U3, którego oceniam dość krytycznie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zdecydowanie 4 jest lepsza od 2. W dwójce było zbyt mało zagadek, eksploracji i spokojnych momentów (już w 3 lepsze były proporcje), a za dużo strzelania.

Dla mnie taka jest hierarchia:

U4 10-

U2 9

U3 9

U1 9- (oczywiście jest to ocena jak ogrywałem w 2008 czy tam 07)

U GA 8

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Jak kiedyś już pisałem, U2 na zawsze w moim serduszku i pozostaje numerem jeden w serii, ale U4 stawiam na drugim miejscu. Oczywiście, ze dzisiaj te gry dzieli wiele, ale należy je oceniać przez pryzmat czasów w których wychodziły. Po U2 nadeszła era w grach, która pamietam idealnie podsumował jeden z komiksów z Dolanem, który wchodzi na hale expo E3 po czym z nich wychodzi z hasłem "everything was Uncharted". Kamień kilowy w branży pod względem opowiadania historii, gry aktorskiej, nagrywania sesji mo-cap.

 

Uncharted 2 to była przygoda niespotykana, wyjątkowa, wspaniała. Jedno z większych moich przeżyć jako gracza w życiu. I była to cześć, w której Chloe miała największa role. <3

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

nadrobiłem :obama:

co te noughty dog wycisnęli z ps4 to wooow. musiały jakieś demoniczne rytuały pójść by tak ta gra tak wyglądała. Chyba najfajniejsze uncharted w serii, końcówka jak to w serii uncharted bez szału ale to juz chyba tradycja. "Szczelanie" najlepsze w serii, ale nadal mają nad czym popracować, gra ociera się o ideał w swoim gatunku. Czas na multik.

Odnośnik do komentarza

Ok, więc zachciało mi się sklecić coś na modłę filmików od Game Sprout i przy okazji sprawdzić możliwości sharefactory, a że zebrało się trochę wszystkiego i niczego to macie.

Sharefactory to ciekawy wynalazek do obróbki wideo jeżeli przyjąć, że służy dla nadkonsoli. System jest dość intuicyjny ale sporo jeszcze trzeba poprawić. Do prostych rzeczy jak znalazł ale jak zechce nam się ładować byle co (jak w filmiku powyżej) to jest bieda. 

Po pierwsze przycinanie. Jako, że wszystkie doklejane elementy (w tym teksty) trzymają się całych scen trzeba wszystko ciąć. Podobnie rzecz ma się z ścieżką dźwiękową. Jest tylko jedna. A nie można nakładać dźwięków na siebie. Więc trzeba ciąć. Cięcia są niestety ograniczone więc szybko braknie wam wolnego miejsca. Co dziwne można dodać drugą ścieżkę ale tylko z komentarzem. Nie wiem czemu nie można dokładać ścieżek.

Ja swój materiał tylko połowicznie zmontowałem na sharefactory. Resztę już w odpowiednim programie na laptopie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Broni za 200 chyba nie kupisz, nawet w obecnej promocji 50%. Posprawdzaj sobie skórki do postaci, jak jakaś Ci się spodoba to bierz, bo do wypadnięcia ze skrzyni potrzeba sporo szczęścia. Ewentualnie jakiś taunt, albo któryś z dodatkowych perków (tych dostępnych tylko ze skrzyni za 2,5k), Silent Assassin jest fajny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pohrałem w multi i dostałem 200 "anczarted pojnts". Co najlepiej kupić za to? Jakąś broń czy perk?

Perki.

Polecam Ci Weapon Expert - jeśli grasz bronią automatyczną.

Pozwala Ci podczas skakania od razu celować. Świetna sprawa jak już się trochę pogra na tym i załapie o co chodzi.

 

Druga opcja Hardened (niestety na 2gim levelu zabiera aż 5pkt) - genialny dopalacz na którym gra wiele osób, daje znacznie więcej niż recoil na broniach automatycznych.

Hardened + Weapon Expert + Strafe Speed na broni (np: na HS'ie) jak się dobrze ogrania to nie ma bata żeby przegrać 1 vs 1.

Edytowane przez michu86-
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...