Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając kwestie techniczne ten remaster pokazał mi jakim gamechanger-em jest dualsense , strzelanie daje teraz dużo więcej radości niż na ps4. Osobiście odpaliłem grę w trybie 60fps/4k? I po prostu wygląda to tak jak pamiętałem a jedyna różnica w kwestii technicznej to jednak ten klatkarz co też zmienia odbiór gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Reszty znaczy się jakiej? Bo połowa trofików to te z LL, więc chyba trzeba dwa sejwy wgrać.

Reszty z U4, na PS4 wbiłem wszystkie trofiki w U4 z platyna włącznie z data 30.04.2022. Importuje sejva z data ta sama co wbita platyna i nie wbija mi wszystkich trophy z zestawu z U4. Te które mam wbite w sesji U4 na PS4 nie wpadają mi w wersji na PS5 U4
Odnośnik do komentarza

Jest jakiś problem z transferem zapisów

https://forum.psnprofiles.com/topic/121332-be-careful-with-save-transferring/

 

Cytat

Hey everyone. I was lucky enough to play the game early and wanted to give some warnings and whatnot about the save transfer stuff and auto popping trophies.

 

First of all, save transferring works so smoothly. It's just in the main menu as you load your game and it will bring up all of your PS4 saves. Trophies will start automatically popping as you load into that save, which only takes like two seconds thanks to the PS5's SSD.

 

However, as you might note from my trophies, not all of them automatically popped. I would imagine that many of you, like me, used chapter or encounter select for these trophies and probably didn't keep those saves. That means you will have to do those again, which shouldn't be too hard.

 

I also originally used the infamous 1.00 glitch to do the Crushing and speed run trophies on PS4 and it appears as though I didn't keep those saves either. I couldn't get the Crushing trophy to pop on PS5 using different methods, but I was able to use this video to get the speed run one to pop. But there is a twist since you can't delete specific saves on the PS5. So I went on PS4, did this glitch, saved at that point right after you start playing as young Drake and then transferred that save to PS5 and it automatically popped. This logic implies that people with the 1.00 version of Uncharted 4 on PS4 should be able to do the glitch again and transfer that save to PS5 to auto pop the Crushing trophy (you may have to wait until the credits finish if you want to be safe).

 

Thankfully, I had most of my Lost Legacy saves and it all worked relatively well, outside of a few. I got all of my difficulty and collectible trophies and the one where you can't shoot until chapter 5. All I have left are easy trophies (but sadly there is no platinum here for Lost Legacy this time around).

 

My advice would be to just load in all of your saves one by one to see what ones they trigger. Just be sure to overwrite them so you don't have a bunch of saves sitting on your PS5.

 

Also it would also be a good idea to back up your completed PS4 save or PS4 saves in general to a USB stick or something, just in case.

 

Odnośnik do komentarza

Square. Mam platynę w obu w U4 i w LL na PS4

Save z platyna w U4 z data 30.04.2017

Save z platyna w LL z data 04.09.2017

Importuje w wersji PS5 - save z U4(PS4) i z niego nie zalicza mi wszystkich tych, które zdobyłem już na PS4 i nie zalicza platyny np.

Na PS4 mam wbite trophy:

„Ruletka”.
A po imporcie save do ver na PS5 nie dobija mi tego trophy w wersji na PS5

I tak kilka innych trophy nie dobiło mi na ver PS5 pomimo importu save ps4 z platyna.

To samo mam w LL mam nadzieje, ze już jaśniej napisałem

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Square napisał:

Po prostu miejscami mocno widać, że to poprzednia generacja, np rozdziały drugi czy trzeci.

Dokładnie, do cytryn jeszcze nie dotarłem.

 

Jest to zwykły port z podbitą rozdziałką, co się wybija to to że cutscenki renderowane w real time nic się nie zastarzały. Ciekaw jestem jak wypadnie port na PC czy będzie tam coś ekstra.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem od LL. To koncepcyjnie najlepsze Uncharted bo mocno przypomina Fortunę Drake'a. Z zachowaniem jedności miejsca, czasu i akcji. Plus eksploracja na zasadzie orientacji w terenie. I te widokówki...

 

Fajnie to śmiga na PS5. Jak za 50 zł to mimo wszystko dwie, nie tak krótkie przygody. Warto w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...