Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, tjery napisał:

Z tego co znalazłem Spiderman Remastered na PS5 waży ponad 70 GB, na PC 67 GB. Więc jeśli to z wagą na PS5 to prawda, a nie jakiś błąd (bo tylko w jednym artykule o tym było) to by było dziwne, bo Spider też z HDD musi współpracować.

No współpracuje i dla tego na HDD jest o wiele większy stuttering. Z resztą powielanie plików w open worldzie gdzie nie da się przewidzieć gdzie gracz pójdzie i co zobaczy jest trudniejsze niż w liniowej grze.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, łom napisał:

No współpracuje i dla tego na HDD jest o wiele większy stuttering. Z resztą powielanie plików w open worldzie gdzie nie da się przewidzieć gdzie gracz pójdzie i co zobaczy jest trudniejsze niż w liniowej grze.

 

Poza niższymi klatkami żadnego stutteringu tu nie widzę na HDD. Chyba, że chodziło Ci o niższy FPS ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, łom napisał:

No jak nie widzisz? Zobacz na wykresie liniowym (czy jak to tam się nazywa) ile jest mikro-przycięć które w średnich czy nawet 0.1% FPS nie będą odnotowane ale które widać na wykresie.

 

Na wykresie ok, w rozgrywce tego nie odczujesz. No ale spoko, ja tu przecież nie bronię HDD, chodzi mi tylko o te rozmiary. Okaże się jak DF porówna czy są tam jakieś lepsze tekstury i też to miało jakiś wpływ na wagę czy jest tak jak mówisz ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Witam, Spotkał się ktoś może z problemem z ilością klatek na sekundę w Uncharted kolekcja dziedzictwo złodziei w trybie wydajności? Podejrzewam, że to może być wina telewizora LG. (Jeśli dokładny model będzie istotny, mogę podać jakoś po południu bo nie pamiętam teraz) Pierwszy raz mam taki problem, że na trybie "gra" dzieje się coś takiego. Po przełączeniu na standardowy działa lepiej jednak imput lag jest bardziej wyczuwalny.  Jeśli źle wybrałem temat to przepraszam. Ten wydał mi się najbardziej odpowiedni :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W zeszłym roku ponownie skończyłem i chyba jeszcze bardziej doceniłem niż ogrywając premierowo. Aż mam dylemat czy jednak dla mnie to nie najlepsza część serii bo dotychczas wytrwale byłem #teamdwójka. Pewnie co rok będę zmieniac zdanie. W każdym bądź razie sztos, a technicznie dalej chyba nic lepszego korytarzykowego nie powstało 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
On 2/18/2023 at 7:53 AM, Daffy said:

W zeszłym roku ponownie skończyłem i chyba jeszcze bardziej doceniłem niż ogrywając premierowo. Aż mam dylemat czy jednak dla mnie to nie najlepsza część serii bo dotychczas wytrwale byłem #teamdwójka. Pewnie co rok będę zmieniac zdanie. W każdym bądź razie sztos, a technicznie dalej chyba nic lepszego korytarzykowego nie powstało 

 

Uncharted na Playstation i Gears of War na Xboxa. Esencja konsolowej zabawy i czystej radości grania

Odnośnik do komentarza

Cholera, dzisiaj odpaliłem The Lost Legacy i akurat pojawił się post w temacie. :kekw: Nie powiem, symulator chodzenia przez pierwsze 20 minut nie zachęca zbytnio, ale gra jest krótka i mam dobre wspomnienia po Uncharted 4, więc dam szansę. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Lost Legacy jest spooooooro słabsze niż Uncharted 4. Marny główny antagonista (nie żeby byli wybitni we wcześniejszych częściach, ale nawet w porównaniu do nich), otwarta miejscówka nudna, a panie nie maja nawet cienia charyzmy Nathana i Sullego. Ogólnie takie se na tle całej serii. Chyba nawet Golden Abyss wolę od tego

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Lost Legacy jest lepsze od Uncharted 4. 
 

Lost Legacy naprawia kilka bledow Uncharted 4. Nie rozkreca sie az tak dlugo, sa fajne sceny akcji, ktorych brakowalo w Uncharted 4 i ogólnie tempo nie jest tak ślamazarne jak w wielu chapterach Uncharted 4. Ta otwarta miejscówka mi się podobała. Nie jest specjalnie duża i wolałem tę miejscówkę niż nudne łażenie w Szkocji w Uncharted 4.

 

i chyba do gry wrócę z racji, że ląduje w plusie. Do Uncharted 4 nie wrócę, chyba że do wybranych chapterów.

  • Plusik 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Uncharted 4 mam już od ponad roku, ale dopiero zakup Steam Decka sprawił że mogłem się wciągnąć. Pięknie się gra to wieczorami pod kołderką. 

 

Co do samej gry to pomimo bardzo nieśpiesznego początku, to moim zdaniem najlepszy Uncharted w serii. Znakomicie wyważone sekcje platformowe, zagadki i zdecydowanie najlepsze strzelanie w serii, na świetnie zaprojektowanych arenach, dających sporo jak na taką grę swobody. Ogromny skok gameplayowy względem poprzednich odsłon i czuć sporo pozytywnych zapożyczeń z TLoU. 

 

Do tego super klimat pirackiej awanturniczej opowieści o poszukiwaniu skarbów, no i świetna oprawa audiowizualna nawet na Steam Decku. 

 

Jestem pod wrażeniem, jestem dopiero na 18 rozdziale, ale nie sądzę by mogło się wydarzyć coś co zmieni moje zdaniem. 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Myślę, że epilog jeszcze bardziej ugruntuje Twoje odczucia.

Fabularnie, pod względem kreacji postaci, cut-scenek czy ogólnego domknięcia historii to zdecydowanie najlepsza część serii.

Czy najbardziej wyważona? Mi momentami się dłużyła, bo te zapożyczenia z TLoU czasem wydawały się niezbyt dopasowane do tej serii.

Wydaje mi się, że w temacie ogólnego wyważenia nadal wygrywa u mnie U2, ale może patrzę przez różowe okulary nostalgii, bo dawno nie grałem.

The Lost Legacy też ma lepiej wyważone proporcje, ale fabularnie słabiej.

Więc w sumie tak - U4 to pewnie jest magnum opus serii, a zakończenie to jeden z najbardziej satysfakcjonujących endingów w historii gierek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.