Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety panowie - historia z The Last of Us to już ostatnia platyna o tak głębokim lore. Zostało ich już tylko kilka i żadnej nie zdarzyło się mieć drugiego dna.

Rocket League(#62) - W moich najbardziej zdziwaczałych marzeniach do głowy by mi nie przyszło, że moja pierwsza platyna na PS4 będzie o szczelaniu goli samochodami... To po części zasługa 9 latka, który kiedyś chciał sobie pograć na dwóch i potrzebował drugiego konta, którego pożyczył od wujka i wbił mu(mi) kilka dzbanków. Wtedy nie byłem jeszcze dumnym posiadaczem najmocniejszej konsoli na świecie, ale ciekawiło mnie skąd ten hype na piłkarzy na czterech kołach. Sprawdziłem dopiero rok później i przyznaję, że ta gierka to kozak. Jedyne za czym nie przepadam w tej produkcji to muzyka, ale ten gameplay :banderas:, klimacik :banderas:multi:banderas:9/10 dla tego wielce rajcownego tytułu. Jak już się wciągnąłem to pomyślałem: "Dzięki za rekomendację Janek" i rozpoczęliśmy wbijańsko.
 



88 dzbanków wraz z 9 dlc wydaje się górą do zdobycia ale po trudach i znojach w komplecie. Nic bardziej mylnego. Połowę z nich to możesz na szybkensa w dzionek ogarnąć jak się uprzesz. Drugą połowę w drugi lub trzeci dzionek. Do jednego dlc wypada się ustawić (dzbanki drużynowe), reszta do wbicia nawet z randomami online lub w treningu. Zapomniałbym, po przejściu na model free to play, zdobywanie przedmiotów i samochodów jest bardziej czasochłonne niż wcześniej, a ten drugi dzbanek nawet zgliczowany, więc z tym mogą być pewne problemy. Ja ich nie miałem bo wspomniany wcześniej Janek przypadkowo wbił mi zgliczowany z samochodami rok wcześniej - dzięki bro! Pomimo dość ekspresowego czasu wbicia tych HH dzbanków, set pozwala doświadczyć esencji gierki, która jest tak grywalniutka, że co jakiś czas powracam (raczej rekreacyjnie) wbić level albo dwa - polecam! (Bez tego) trudność platyny? 3/10.

P.S. W materiale video podaję ukryty kod na pobranie skórki Doktora Petera Venckmana w ramach Halloween.

Edytowane przez ciwa22
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Platyna nr 11: Hellblade Senua's Sacrifice

 

Gra momentami z dobrą fabułą i ciekawym pomysłem. Mechanika walki jest średnia i męcząca. Dobrze że samej walki nie ma za dużo. Grafika jest nie równa. Głowna postać bardzo dobrze zaprojektowana, ale same lokacje są już trochę biedniejsze. Sam klimat lokacji jednak daje radę. Duży plus za zakończenie i za główny głos podłożony. Gra dostała chyba za to nagrodę TGA.  Platyna jest łatwa, wszystkie pucharki wpadają same, poza jednym, gdzie trzeba odnaleźć tzw. lorestone. Nie podoba mi się ten pomysł z gadającym kamieniem, mało ciekawy. Miałem z jednym kamieniem problem. Okazało się że na YT w video poradniku w rozdziale czwartym oznaczenie kamienia było inne niż u mnie. Na szczęście receptą okazało się przeczesanie jeszcze raz wszystkich kamieni  w tym rozdziale. Gra 7+/10, trudność platyny: 2/10.

 

Spoiler

17e5d8b886771-5624A89EC4195F10412.53F393EDFE2B59B6_message_420415182035109_1642246804824.thumb.jpg.ea181006e24608369d8a1d42716aaba3.jpg17e5d8bac881-5624A89EC4195F10412.53F393EDFE2B59B6_message_420415192883121_1642246847199.thumb.jpg.5c9881b3b38f3eb1a2e11ca063f3f89e.jpg17e5d8658c13-5624A89EC4195F10412.53F393EDFE2B59B6_message_420415115294395_1642246544118.thumb.jpg.ee6560f935995e661b230995ae9059ff.jpg

 

Platyna nr 12: Far Cry 4

 

Mój pierwszy Far Cry. Muszę przyznać że dobrze bawiłem się, mimo że gra ma trochę wad. Często słyszę Ubigame to Ubigame tamto, a ja tam czasami właśnie lubię pograć se w taką Ubigame. Odhaczanie wszystkich znaczników akurat w tej grze ma pewien swój urok. Mi nie przeszkadza, że w grze jest 1000 znaczników na mapie. Może w innej grze faktycznie te pomysły nie sprawdzają się, ale w far cry jest ok. Mobilność postaci, szybkie punkty transportowania się, to wszystko sprawia że gra się w to przyjemnie. Gra ma już swoje lata, rok 2014, ale w sumie przetrwała dobrze próbę czasu. Gdzie nie gdzie można zauważyć powtarzalne elementy (np drzewka, chatki), ale graficznie daje radę. Na plus zaliczam tez żyjący świat. Większość czasu spędziłem w kooperacji ze znajomym. Niestety fabuły nie ruszysz w coopie, tylko side questy(których jest znacznie więcej od głównych). Jest to trochę dziwne, bo gra na okładce bardzo mocno promuje coop. Co do fabuły: jest głupia, ale posiada humor, który mi przypasował, więc w sumie na plus. Temat narkotyków w tym tytule jest dość często poruszany, w zabawny sposób, choć może trochę kontrowersyjny. No dobra pucharki, niby łatwe, ale jednak raczej musisz mieć kogoś do coopa, żeby zdobyć platynkę. Randomy raczej odpadają, bo chyba mało kto w to gra. Kiedyś z ciekawości odpaliłem na 15 min matchmaking do coopa i nikt się nie pojawił. Największy problem miałem z dzbankiem "zmyłka", bo tu się niezłe jajo odwaliło. Puchar polega na tym żeby 15 razy rozproszyć wrogów kamieniem. Rzucam kamieniem, rozpraszam wrogów i nic. Później w necie przeczytałem że nie wystarczy rozproszyć kamieniem, ale wróg musi się po czasie uspokoić i wrócić do swoich czynności. No fajnie po trzech godzinach rzucaniem kamieniem, o tym przeczytałem. No dobra dołączyłem do gry kumpla, bo jego mapa była usłana w większą liczbę wrogów i rzucałem kamykami. Kumpel wkurzony, bo patrzy przez dwie godziny jak ja rzucam kamykiem no i w końcu wpada puchar. Problem tylko w tym ze nie mi tylko mojemu kumplowi :D No jaja. Wkurzyłem się, nie ruszałem gry przez tydzień. Wróciłem już sam do niej, szukałem wrogów i rzucałem kamieniami. Zajęło mi to kolejne trzy godziny, bo mapę miałem wyczyszczoną z wrogów. Na szczęście gdzie nie gdzie się jeszcze "respili". Warto jeszcze wspomnieć o jednym pucharku PVP. Trzeba zagrać i ukończyć kilka trybów PVP. Za pierwszym razem jak podchodziłem to nie mogłem znaleźć ludzi do gry. Innego dnia jednak udało się i przyfarciło mi się bo ograłem od razu z ekipą wszystkie tryby wymagającego tego pucharka. Kolega z co-opa tez pomógł. Gra 8-/10 Trudność platyny: 4/10.

 

Spoiler

17e6e763a4420-5624A89EC4195F10412.53F393EDFE2B59B6_message_420487859681114_1642530701879.thumb.jpg.38c86216ce8a8222c91a12ab78f98f74.jpg

 

  • Plusik 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

UYT5HfC.jpg


Far Kraj Sześc - o samej grze rozpisałem się w dedykowanym jej temacie. Ogólnie podobała mi się, momentami nawet bardzo. Niestety fabularnie wyszło tak sobie, by nie napisać kiepsko. W każdym razie sumienne 7/10, czy nawet naciągane 8/10 ode mnie, bowiem bawiłem się bardzo dobrze. Sama platyna - klasyczny FC 3-4/10. Nic ciężkiego. Dziękowałem w temacie gry, ale raz jeszcze @Paolo1986 twoje zdrowie, za pomoc. Jakby nie ty, to kolejne tygodnie mijałyby przy 96% :drinks:

7xnG9CA.jpg

 

Cat Quest. Mój e-znajomy ogrywał i gorąco ów tytuł rekomendował. Sprawdziłem i faktycznie całkiem dobrze się bawiłem w Kocim Królestwie. :potter:
Pawsome/10 sama gra. 100% to łatwa, przyjemna sprawa na kilka(naście) godzin. Maks 4/10.


z9kLVty.jpg
 

Cuszima, to jedna z moich ulubionych gier 2020r. Mocne 8/10 śmiało można wystawić. 100% to także nie Darkest Dungeon, ani Dead Cells, szczególnie w wersji na nowe dziecko Sony - klikasz transfer danych i masz niemal wszytko. :touche:

A propos DD. Szkoda, że Vita nie ma oddzielnego zestawu osiągnięć. Przeszedłem raz jeszcze ten chory poziom Stygiant i miło byłoby mieć dwie platyny w tej kapitalnej grze. :diablo:

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wszelakie znajdźki nie są kłopotliwe i poradzisz sobie z nimi bez problemu @MEVEK I jest tego trochę, bowiem w skład kolekcjonerstwa wchodzi też niemal pięćdziesiąt broni, pięć legendarnych stworzeń, należy tez zwerbować także piątkę przybocznych i tak dalej. O bazach, zrzutach nie wspominam, ponieważ nie są traktowane jako znajdźki. Plus, wzorem FC3, przy części kolekcjonowania nie jest wymagane zdobycie 100% czegoś - skarby, wyścigi.

I tak, jest trofeum za kooperację - odbicie bazy FND z druga osobą. Nazywa się to "Co Dependent". :shotgun:

 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, MEVEK napisał:

  @Paolo1986@Sylvan Wielki

 

Tez aktualnie katuje FC6, a to sie dosc rzadko zdarza, wiec zapytam. Do :platinum: musze zbierac wszystkie listy i znajdzki pokroju lowienia ryb itd ? Mapa kest dosc opszerna wiec nie wiem czy dam rade.

Zobacz sobie 

Na. Łowcy trofeów tak wszystko opisane co i jak oby zdobyć platynę 

Odnośnik do komentarza

unknown.png

 

U mnie tak wygląda roczne podsumowanie, 31 tytułów odpaliłem na sonce w zeszłym roku według tego podsumowania, na Xboksie 22

 

#75 :platinum:

Pierwsza w 2022

Me6d70f.png

 

Platyna jest banalna, ale w moim odczuciu przez słaby gameplay mocno bolesna gdy trzeba przechodzić grę drugi raz w NG+ i nie ratuję tu tego że podejmując inne decyzje dostajemy nowe ścieżki. Gra sama w sobie to takie 7/10 platyna 2/10

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Far Cry 3 Remaster.

Ocena Gry 8/10

Trudność platyny 2/10

 

W końcu udało mi się dokończyć przygodę i muszę przyznać, że grało się naprawdę przyjemnie, a sama fabuła lepsza niż w czwórce. 

Jeśli ktoś ma obawy, że tak stara część będzie razić oczy, to nie ma co się martwić, graficznie nadal wygląda dobrze. Co prawda niektóre mechanki są już drewniane, jednakże gra nadrabi klimatem i warto dla samej fabuły zanurzyć się w tym świecie. Sam swoją przygodę z FC zacząłem od części 4, później 5 gdzie również zdobyłem platyny, więc w tej części nic mnie nie zaskoczyło. Obecnie zaczynam zabawę z 6 i mam nadzieję, że będzie to również ciekawa przygoda. Zabawne, że na Kubie jest kino Yara co sprawia, że nasze skojarzenia szybko kierowane są w jedno miejsce. 

Wracając do tematu, jeśli ktoś się zastanawia czy warto wrócić do starszej pozycji z ręką na sercu mogę polecić. Platyna jest znacznie łatwiejsza, gdyż w tej wersji odpada przechodzenie fabuły w dwie osoby.

 

Screenshot_20220127-152002_PS App.jpg

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2022 o 17:43, MEVEK napisał:

@Snake_Plissken mając 13:platinum:  jest w 2% (w skali roku?), ale @Sylvan Wielki z ta sama liczba platynowych pucharków juz nie. Jak oni to liczą ?


U mnie 13/902 = 0,0144 x 100 = 1,44. Tak się składa, że przy zaokrąglaniu liczby patrzymy na cyfrę znajdującą się po jej prawej stronie. Przy wartości od 0 - 4 zaokrągla się w dół. Od piątki do cyfry dziewięć zaokrągla się w górę.

Dlatego u Square 13/675 = 0,019 x 100 = 1,9. Zatem pomimo identycznej ilości :platinum: on ma 2%, ja 1%. Może w tym roku będzie lepiej.:rayos:

O, a właśnie @Figuś, jak udało ci się wykonać :trophy_bronze: rozczłonkowanie Draxem na Inkwizytorze w Strażakach. :philosoraptor:
Próbowałem już wszystkiego. Na hard doprowadzałem do tego, by boss ubił każdego (nie licząc mnie i Niszczyciela). Komenda ataku (trójkąt) nie pojawia się. Niezależnie czy przeciwnik jest oszołomiony (mając 40% energii), czy ma niski poziom zdrowia. W innym wypadku zawsze atakuje Groot, albo Gamora. Próbowałem przez 80min. dziesiątki razy. Zwykłe ataki, ataki specjalne, samo oszołomienie, easy, medium, hard.... Nawet w kolejnym rozdziale, gdy wiesz jak to wygląda i mamy procentowo większą szanse by Drax zaatakował sub bossa, ten tego nie robi. Ja rozumiem RNG, ale tu losowość, jest jak w przypadku pure bladestone w Demon's Souls na PS3. :sleep:

 

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...