Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie wiem, ale jak już będziesz na miażdżącym, to

Spoiler

możesz używać czitów a i tak trofeum wpadnie. Nie byłem za nic w stanie przejść walki w holu u Avery’ego, próbowałem milion razy, zostawiłem grę na pare lat a potem się tego dowiedziałem

i sprawa załatwiona.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

:platinum: Peegle 2 :platinum:

 

Gierka prosta w założeniach, ale wymasterowanie już takie proste nie jest.

Gierkę mam z EA Play więc dokupiłem DLC, które poza samym faktem, że mamy dodatkowe poziomy i postacie ułatwia tez platynę. Moce tych postaci mogą być przydatne w robieniu pobocznych zadań, których zrobić trzeba 180... czyli bez DLC to wszystkie. Z DLC dochodzi 60 więc musimy zrobić dowolne 180 z 240.

 

:platinum: Trudność platyny bez DLC to 8-9/10.

Z DLC to 5-6. Rozstrzał też dlatego, że potrzeba nieco szczęścia.

----------------

 

:platinum: Alienation :platinum:

 

Po świetnym Dead Nation z początku Alienation mnie nie przekonało (chyba po demku). Ostatnio, czyli kilka lat później dałem grze drugą szansę i... Rewelacja! Tym bardziej z kimś w kooperacji. 

 

Niestety platyna to zło...

Sama jej trudność to jakieś 2/10.

Niestety 1 trofeum, które wymaga zdobycia konkretnego typu broni (legendarna z 12 slotami na rdzenie).

Problem w tym, że bronie zdobywa się całkowicie randomowo otwierając skrzynki i zabijając przeciwników.

W niektórych grach są trofea, gdzie np. jest 50% skilla i 50% szczęścia.

Tutaj te 1 trofeum to tylko i wyłącznie 100% szczęścia. 

Mi zajęło to ponad 60 godzin i wbicie 30 + 269 lvl, wtedy z randomowego ufoka wypadła ta broń. 

Później robiąc inne trofeum dostałem tę broń na 28 poziomie, czyli po ok 4 godz gry.

Szukając info w necie widziałem, że  niektórzy dostali po kilku godzinach, a inni po 100...

Także...

:platinum: Trudność platyny to 2/10 + TONA szczęścia.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Emet napisał:

 Peegle 2 

 

Gierka prosta w założeniach, ale wymasterowanie już takie proste nie jest.

Gierkę mam z EA Play więc dokupiłem DLC, które poza samym faktem, że mamy dodatkowe poziomy i postacie ułatwia tez platynę. Moce tych postaci mogą być przydatne w robieniu pobocznych zadań, których zrobić trzeba 180... czyli bez DLC to wszystkie. Z DLC dochodzi 60 więc musimy zrobić dowolne 180 z 240.

 

 Trudność platyny bez DLC to 8-9/10.

Z DLC to 5-6. Rozstrzał też dlatego, że potrzeba nieco szczęścia.

----------------

 

 Alienation 

 

Po świetnym Dead Nation z początku Alienation mnie nie przekonało (chyba po demku). Ostatnio, czyli kilka lat później dałem grze drugą szansę i... Rewelacja! Tym bardziej z kimś w kooperacji. 

 

Niestety platyna to zło...

Sama jej trudność to jakieś 2/10.

Niestety 1 trofeum, które wymaga zdobycia konkretnego typu broni (legendarna z 12 slotami na rdzenie).

Problem w tym, że bronie zdobywa się całkowicie randomowo otwierając skrzynki i zabijając przeciwników.

W niektórych grach są trofea, gdzie np. jest 50% skilla i 50% szczęścia.

Tutaj te 1 trofeum to tylko i wyłącznie 100% szczęścia. 

Mi zajęło to ponad 60 godzin i wbicie 30 + 269 lvl, wtedy z randomowego ufoka wypadła ta broń. 

Później robiąc inne trofeum dostałem tę broń na 28 poziomie, czyli po ok 4 godz gry.

Szukając info w necie widziałem, że  niektórzy dostali po kilku godzinach, a inni po 100...

Także...

 Trudność platyny to 2/10 + TONA szczęścia.

 

Fajne to Peegle 2? Myślałem o tej grze jako coś dla relaksu, pytanie czy trofki są frustrujące, bo wygląda to trochę na festiwal przypadkowości?

 

Jesli chodzi o Alienation, to jak robiłeś tryb permadeath? Da się to ogarnąc solo?

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, smoo napisał:

 

Fajne to Peegle 2? Myślałem o tej grze jako coś dla relaksu, pytanie czy trofki są frustrujące, bo wygląda to trochę na festiwal przypadkowości?

 

Jesli chodzi o Alienation, to jak robiłeś tryb permadeath? Da się to ogarnąc solo?

 

Z permadeath jak pisali wyżej. Kopia save'a na wypadek śmierci kilka razy mi pomogła. Ogólnie w tym trybie raczej samemu bo przeciwnicy są wtedy w nieco mniejszych ilościach.

 

A Peegle dla relaksu spoko ale platyna wymaga nieco gimnantyki i szczęścia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2021 o 18:59, Square napisał:
W dniu 11.09.2018 o 14:55, Square napisał:

Marvel's Spider-Man - wpadła dzisiaj platyna po wielu godzinach grania, nie ma licznika czasu, ale te 27-30h miałem na bank. Jak to w sandboxach do kompletu trzeba wyczyścić mapę z atrakcji więc mamy do pozbierania plecaki, porobienie zdjęć punktów widokowych czy powstrzymanie różnych rodzajów przestępstw. Tych ostatnich jest moim zdaniem za dużo, w pewnym momencie może to przytłoczyć, ale wpada dość szybko. Warto robić te aktywności regularnie, bo dzięki temu możemy ulepszać ekwipunek i zdobywać kolejne stroje. Samo poruszanie się po mieście i system walki skutecznie nas do tego zachęca, bo daje mega satysfakcje gdy bawimy się różnymi combosami.

Oprócz przejścia fabuły, są też fajne misje poboczne, które prowadzą do ciekawych sytuacji. Z takich aktywności najtrudniejsze będą wyzwania, ale do kupienia wszystkich strojów nie jest wymagane zebranie wszystkich żetonów, więc nie trzeba się męczyć ze zdobyciem złota. Nawet po opcjonalnym ulepszeniu wszystkich gadżetów, zostaje nam 9 sztuk, więc w najgorszym wypadku można 3 wyzwania zostawić na srebrze.

Na hardzie gra nie sprawia jakoś dużo problemów, więc i platyna nie jest jakoś super wymagająca tym bardziej gdy nie ma trofeum związanego z poziomem trudności. Całość oceniłbym na 5/10, a sama gra to 10/10 w moim przypadku, cały czas bawiłem się wyśmienicie.

 

KxGVdF7.jpg

Marvel's Spider-Man Miles Morales - dodatek do jedynki bo tak należy go rozpatrywać ma bardzo zbliżony zestaw trofeów, bo ponownie dostajemy różnego rodzaju znajdźki obok standardowych pucharków za przejście gry czy walkę (które wpadają same) ale tym razem aktywności jak przestępstwa są bardzo ograniczone i wystarczy zrobić każde po jednym razie, a nie jak w oryginale osobno dla każdej dzielnicy. Tym sposobem platyna nie jest aż tak rozciągnięta. Niestety jeżeli chcemy mieć komplet to MM musimy przejść w trybie NG+ (ale ponownie nie ma dzbana za poziom trudności), co było minusem, bo sama gra jak dla mnie jest gorszą wersją przygód Parkera. Trudność oceniłbym na 4/10.

 

Marvel's Spider-Man 2 - komplet bardzo zbliżony do SM1 i MM. Jest trofeum za zrobienie wszystkich dzielnic na 100% w trakcie którego ukończymy większość pobocznych aktywności i zbierzemy żetony na kupienie wszystkich strojów czy ulepszeń ekwipunku. Żetonów jest więcej niż wymagane do więc niektórych wyzwań nie trzeba robić na złoto. Nie ma pucharka za poziom trudności czy NG+ więc wszystko można zrobić w jednym przejściu. Łatwa platyna do wbicia, oceniłbym na naciągane 4/10.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Resident Evil 3 Remake - nie rozumiem jadu jaki wylewa sie na ta produkcje. OG RE3 rozlozylem na czynniki pierwsze i jest to gra cudna, ale Remake tez ma swoje kolory i pozwala na przednia zabawe. Platynowalo sie to bardzo fajnie procz przejscia Inferno na S co zajelo mi tydzien. Po lancuchu zlozeczen, frustracji i bezblednego opanowania perfect dodgeow w koncu udalo mi sie oszukac te momenty, gdzie niestety musimy zdac sie na RNG. Platyna, prosta, ale S Inferno podbija ocene o 3 oczka. 
 

7,5IMG_8323.thumb.jpeg.9df904cd9bc0dd08ab8b66b54dc4b114.jpeg

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

:platinum: Untitled Goose Game :platinum:

 

Bardzo fajna i przyjemna gierka. Sam nie wiem czemu wcześniej ją ominąłem.

Platyna też dosyć prosta i przyjemna. Z początku przerażały mnie trochę speed runy ale jak się okazało są dosyć proste i większość poszła przy pierwszym lub drugim podejściu.

 

Gierkę polecam, a poziom trudności Platyny to 2/10 :platinum:

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

:platinum: Metal Gear Solid :platinum:

 

Trudność 4/10

 

Gra legenda, trofki raczej zrobione na "odwal się" ale to Konami;). Większość wpada sama. Tak na prawdę są 2 wyzwania. Ranga fox/big boss i mnóstwo misji VR.

 

Na szczęście rangę da się zrobić na japońskiej wersji z domyślnym poziomem trudności, bez tego trudność platyny znacząco by urosła (wersja EU woła na rangę fox przejścia na hardzie - i nie jest już kolorowo). Misje VR są męczące bo jest ich po prostu w cholerę dużo, jedynie kilka mocno upierdliwych.

 

Funu z platynowania raczej nie ma bo gra posiada mocno archaiczne sterowanie (szczególnie przy niektórych misjach VR to doskwiera). Jednak czułem się w obowiązku zrobienia tej platyny, bo jest najłatwiejszą z całej kolekcji a sama gra jedną z moich ulubionych. 

Edytowane przez michu86-
  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

:platinum: Little Nightmares II :platinum:

 

Na początek od razu powiem, że polecam tę jak i pierwszą część każdemu, kto jeszcze nie grał, szczególnie jeśli podobały się komuś gry takie jak np. Limbo czy Inside.

To bardzo klimatyczna i mroczna.. hm.. przygodówka, która nie raz potrafi przyprawić o dreszcze i podbić nieco tętno ;)

 

Sama platyna prosta i przyjemna. Przejście, zrobienie kilku czasem nieoczywistych rzeczy i nieco znajdziek (w sam raz). Czas na platynę to 4-7 godzin (zależy czy uda się nam zrobić wszystko przy pierwszym podejściu, czy będziemy musieli później skorzystać z wyboru rozdziałów).

 

Trudność platyny to jakieś 2-3/10 :platinum:

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

:platinum:#25 - Call Of Duty: World at War (PS3)

Screenshot_20231125_132937_PSApp.thumb.jpg.01a5b95958d64d35b04f67fc7124415e.jpg

 

Piekło, piekło na ziemi to było. Kampania na Weteranie jest absolutnie przegięta, chyba najtrudniejsza w serii. Ma to swój urok, bo można choć odrobinę poczuć jak bezwzględne i chaotyczne były starcia WW2.

 

Zdecydowałem się na platynkę, bo mam sentyment do tej części. Zawsze była w cieniu pierwszego Modern Warfare, ale nadrabia brutalnością i klimatem: Szturm na Reichstag i polowanie z miotaczem ognia na japońskich kamikaze pochowanych w tunelach - totalna apokalipsa. No i legendarny snajperski etap w Stalingradzie, a po napisach...NAZI ZOMBIES. Ale to 15 lat temu robiło robotę :banderas:

 

20231125_155619.thumb.jpg.f5ccf207e2ee0ae75dbee6e5c71993cc.jpg

Edytowane przez jimmyyy8
  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Bayonetta (PS4) - port na PS3 był jaki był, grę się przejść dało, ale jak w niektórych scenach klatki spadały do 10-15 FPS to można się było wkurwić. Więc jak zupełnym przypadkiem wpadła wersja na PS4 to sobie pomyślałem, że z miłą chęcią odświeżę miłe wspomnienia. Bayo darzę ogromnym sentymentem, pamiętam jak mi wszedł ten system walki, niby prosty, a jednak chcąc robić piruety i tańce trzeba się nagimnastykować i pomęczyć pada. Dla mnie platyna to zawsze jakiś tam wyraz wdzięczności dla twórców i postawienie kropki nad "i" w gierkach, które dały mi najwięcej zabawy. Nie to, że Bayo jest bez wad. Jak mi przyszło po raz któryś przechodzić sekwencje jeżdżąco-latane to chciałem pojechać do siedziby Platinum i strzelić komuś plaskacza w karczycho za wymyślenie tego gówna. Ale cała reszta to świetny mix gotyku, dobrego systemu walki, skocznej muzy i ducha japońskich gierek. Sama platyna nie tyle trudna co żmudna. Najwięcej czasu i energii zeszło na kończenie portali, ale satysfakcja z ukończenia niektórych po kilkudziesięciu próbach była ogromna. Najwyższy poziom trudności to też nie przelewki, choć różnica między InfiniteClimax a Hard jest mniejsza niż między Hard a Normal. Finałowa walka z Jubileusem na Infinite Climax to już napierdalanie po padzie jak po pianinie. Może kiedyś się szarpnę na Switcha żeby kontynuować trylogię, ale muszę trochę odpocząć od Wiedźmy :rotfl:

 

WhatsAppImage2023-11-29at17_17.44(5).thumb.jpeg.95a06fccca8ad53e2484153fd771b409.jpeg 

 

WhatsAppImage2023-11-29at17_17.44(1).thumb.jpeg.c02938acd0519dd360e264a674564b28.jpeg

 

WhatsAppImage2023-11-29at17_17.44(3).thumb.jpeg.4f7fbb5c9f8792bae369f51b98d39d4d.jpeg

 

Spoiler

WhatsAppImage2023-11-29at17_17.44(2).thumb.jpeg.3e426ded003f56fdea434078519db188.jpeg

 

WhatsAppImage2023-11-29at17_17_44.thumb.jpeg.53f24524d4994de42fb043fe1f7084f4.jpeg

 

WhatsAppImage2023-11-29at17_17.44(6).thumb.jpeg.851623f91f84a61915b946d6971aed3b.jpeg

 

WhatsAppImage2023-11-29at17_17.44(4).thumb.jpeg.682744a2491371c957ad015c93f91f2b.jpeg

 

Edytowane przez Rudiok
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...