Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Yakuza Zero :platinum:

 

Platyna: 58
Czas: ok. 144 h
Ocena gry: 9,5/10
Trudność platyny: 7/10
Fun z robienia platyny: 6/10

Najlepsza z serii, ze świetnym klimatem lat 80-tych. Absolutnie trzeba zagrać, przynajmniej w tę część. Niech każdy sam sprawdzi, czy zostanie fanem serii, czy to jednak nie jest gra dla Niego.
Gdzie indziej znajdzie się questa z przynoszeniem wizytówek w celu podtarcia d.u.p.y typowi, któremu skończył się w szalecie papier, czy "teleturniej", kto jest bardziej "badass" :)
W 0 do mniej więcej 8-mego chaptera to tutorial. Questy typu rozwój klubu, czy handel nieruchomościami mają więcej do zaoferowania, niż niektóre gry AAA :) Przebiegnięcie przez fabułę i nietykanie zadań pobocznych to zmarnowanie sobie zabawy.

A przed Kiwami koniecznie trzeba zagrać w 0 - te smaczki i nawiązania typu Pocket Circuit, kiedy w 0 uczestnicy zabawy były dzieciakami, a w Kiwami są już dorosłe. Zupełnie inaczej się to wszystko odbiera.

 

Platyna czasochłonna i wymagająca skilla w kilku przypadkach. Rewelacyjne minigry, natomiast jest dużo wyzwań w majhongu. Najbardziej nie lubię wyzwań z kasyna, bo nie lubię pokera, randomowości ruletki, czy blackjacka.

Jeszcze raz polecam, choć niekoniecznie by robić w tej grze platynę.

 

Yakuza Kiwami :platinum:

 

Platyna: 59
Czas: ok. 80h
Ocena gry: 8,5/10
Trudność platyny: 8/10
Fun z robienia platyny: 4/10

Remake pierwszej części serii. W stosunku do Zero jest to przygoda trochę mniejszego kalibru, co wynika właśnie z tego, że to remake. Historia jest krótsza i w samej grze jest o wiele mniej bajerów. Oczywiście nie znaczy to, że gra jest kiepska, bo jest bardzo dobra :) Żeby każdy deweloper potrafił tak odpicować i dopakować grę nowym contentem, to ta branża inaczej by wyglądała.

 

Platyna po raz kolejny czasochłonna, ale też irytująca, bo w tej części jest spooooro grindu. Najbardziej męczyłem się z zebraniem wszystkich broni (grind kasy) oraz zdobyciem w mahjongu tzw. full straight, które uparcie i jak na złość nie chciało wpaść. Szczególnie to grindowanie był irytujące, czasem się zastanawiałem, co ja kur... robię ze swoim życiem :yao:

 

Na razie robię odpoczynek od serii (skończyłem wszystkie części, tak jak i Judgment i Lost Judgment w których też zrobiłem platyny), by potem dorobić platyny w trójce (m. zdaniem najsłabsza część), czwórce i piątce. Z Yakuzą jest tak, że w nadmiarze potrafi zaszkodzić ;) To jej dawkowanie, czyli granie w dłuższych odstępach czasu, powoduje, że wtedy się ją docenia i wskakuje do top gier.

FB_IMG_1672791572377.jpgWidget span

  • Plusik 6
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Horizon FW - w takich gierkach robi się 100% albo w ogóle się w nie nie gra. Dlatego ciężko mi się gra o platyny kiedy wiem, że w tle są jeszcze dodatki, rozszerzenia i inne pierdy. 

 

Chorus - platyna wpada dość łatwo. Jedyna farma jaką odfajkowałem dość szybko to dwie umiejętności, których prawie nie wykorzystywałem w trakcie gry.

 

Jak & Daxter - dwódziesta rocznica wydania dwójki skłoniła mnie do szarpnięcia się na trzy platyny z trylogii. Z J2 będzie problem bo zebranie 268iu orbów będzie problemem.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Yap napisał:

Horizon FW - w takich gierkach robi się 100% albo w ogóle się w nie nie gra. Dlatego ciężko mi się gra o platyny kiedy wiem, że w tle są jeszcze dodatki, rozszerzenia i inne pierdy. 

 

Chorus - platyna wpada dość łatwo. Jedyna farma jaką odfajkowałem dość szybko to dwie umiejętności, których prawie nie wykorzystywałem w trakcie gry.

 

Jak & Daxter - dwódziesta rocznica wydania dwójki skłoniła mnie do szarpnięcia się na trzy platyny z trylogii. Z J2 będzie problem bo zebranie 268iu orbów będzie problemem.

Ja właśnie Jaka zaczynam i jestem w szoku, ponieważ ta gra nic się nie postarzała. Nadal to ta sama świetna gra.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 hours ago, Snake_Plissken said:

Możesz wspomagać się guidem lub wykorzystać glitcha.

Juz byl wkurw solidny kiedy skonczylem gre, rozjebalem wszystkie challenge, wyscigi itd kiedy okazalo sie, ze z ostatniej misji nie zebralem chyba 6iu. No kierwa, skoro daje sie opcje wyboru misji to mogli ulatwic graczom kolekcjonowanie znajdziek przez powtarzanie misji z tym co sie juz ma.
Yhh, nie znam sie na glitchach, ale juz przebieglem gre ponownie ze wszystkimi orbami. Tym razem wyscigi mialem w paluszku, a czasy pekaly jak balony.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2023 o 20:48, messer88 napisał:

W7PaoyO.png

 

Gra wybitna, nowa gra życia więc samo się zrobiło. 3 przejścia i za każdym razem świetna zabawa, a nawet lepsza wiedząc co i jak i testując inne brońki. Podobno można :platinum: zrobić na 2 przejścia, u mnie to było pierwsze na czysto, nie grałem w OG, drugie NG+ z opcjonalnym zakończeniem i plasma cutter only no i trzecie na impossible które wcale nie jest trudne poza początkiem gdzie mało HP i pasuje się pilnować. Parę ulepszeń kombinezonu i broni i trzeba by się mocno postarać żeby zginąć w walce, za to można też oberwać śmiertelnie od elementów otoczenia i udało mi się to dwa razy xD Można wtedy szybko wyjść do menu i tym sposobem uratować takie przejście gdzie trzeba zaliczyć całą grę bez śmierci. Cała reszta czyli znajdźki i apgrejdy, kille z broni zrobi się samo jeśli gra się spodoba. Gierka 10/10 Trudność 4/10

 

image.png.196563456d24f4cb68fb7a059101aee9.png

 

Ja też mam :claptrap: zdobyta 16 listopada 2010 roku, czyli ponad 12 lat temu... jak ten czas leci. Piękne wspomnienia z tej platyny :banana:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Teraz, Arkady napisał:

Kena, właśnie cisnę na mistrzowskim :)

@_daras_ Crasha z chęcią bym zrobił, trylogie machnąłem bez zająknięcia, ale to musi poczekać, zaraz Zelda:wub:

 

Ten Crash jest nieporównywalnie trudniejszy od trylogii, w której też mam 3 :platinum:.

 

Do Keny też wrócę, nie jest teraz przypadkiem łatwiej kiedy dodali NG+?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...