Skocz do zawartości

The Last Of Us Remastered Edition


KOŁD

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Elitesse napisał:

https://www.ppe.pl/news/156454/the-last-of-us-remake-powstaje-by-tworcy-mogli-plynnie-przejsc-do-projektu-studio-uczy-sie-tworzenia-na-ps5.html

 

Robią tą grę po to by się nauczyć programować na ps5. Czyli oni będą się uczyć, a gracze za to zapłacą ;)

Kto będzie chciał to zapłaci. Według mnie sprzedaży raczej dużej nie będzie (na PS5) bo wersja remastered jest git (a mogliby dać tylko wersję jakąś pro pod nową konsolę), ale to może być dlatego, że to stara gra i puszczą ja do steama dla hajsu. Ostatnio Sony swoje IP wali na PC więc tego.

Odnośnik do komentarza

Premiera na Steamie jest o tyle prawdopodobna, że casus Days Gone pokazał, że nie wszystko złoto ze stajni PlayStation, a Sony - nie mając modelu sprzedaży alternatywnego dla klasycznego retailu - jeśli źle wykalkuluje to może kosztować to graczy utratę ukochanego IP czy też całego studia.

 

Po prostu gry są za drogie i liczenie na to, że każda z nich sprzeda się i jeszcze na siebie zarobi jest nierealne.

 

Wybór - górnolotna idea tożsamości konsolowej Vs rentowność i przyszłość dla marek.

Odnośnik do komentarza

Gierki obecnie są mega drogie w produkcji a cena końcowa nie wiele się zmieniła od lat 80. Twórcy nadrabiają obecnie dodatkami, DLC, wydawaniem gier na więcej platform. Jednak przy rosnących kosztach jest to dalej mało, sytuację ratuje trochę cyfrowa dystrybucja gdzie sprzedaż gierki może trwać latami. Dlatego steam jest tak atrakcyjny dla MS i Sony. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, Ryo-San napisał:

Dobra czas się w końcu zabrać za calakowanie TLoU. W sumie to tylko dwa pytanka mam. Ten grounded faktycznie jest taki przeyebany? Może jakieś sensowne porady ktoś dorzuci? Ktoś? Coś? Z góry dzięki :cool2:

 

Brakuje HUDa. Dla mnie to była największa wada, przez którą jakoś nie mogłem się wkręcić w grę. Trzeba wtedy liczyć naboje i zgadywać jaki mamy poziom zdrowia.

  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ryo-San napisał:

Dobra czas się w końcu zabrać za calakowanie TLoU. W sumie to tylko dwa pytanka mam. Ten grounded faktycznie jest taki przeyebany? Może jakieś sensowne porady ktoś dorzuci? Ktoś? Coś? Z góry dzięki :cool2:

A do platyny potrzebny jest grounded? Z tego co pamiętam wystarczy Survivor a na tym poziomie gra się idealnie. Jest ciężko z nabojami i wyłączony jest nasłuch ale wczuwka jest elegancka no i trzeba dużo się skradać i bardzo często używać cegłówek/butelek.

Odnośnik do komentarza

Poziom Grounded polega głównie na wymistrzowaniu lokacji, bo generalnie jesteś na strzała, więc gra sie schematem schowam się, obserwuje ścieżki, którymi chodzą przeciwnicy i ich cichej eliminacji. Błąd i powtórka od check point. I tak generalnie przez całą gre. Da się spokojnie skończyć na 100 wiem bo sam zrobiłem to dwa razy na ps3 i ps4. Ale na PS5 juz nie ruszę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak fajnie, ze gry dają nam tyle możliwości rozgrywki. Ja ostatnio skończyłem oglądać na Netflixie serial Rain i zachciało mi się zagrać w jakieś "post apo", więc wybrałem TLOU i jadę sobie na normalu, żeby chłonąć świat i historię (dla mnie tryby grounded to tylko za karę ;), rozumiem tych co tak grają, ale to zupełnie nie dla mnie.)

Btw. Scenarzyści tego serialu chyba mocno inspirowali się historią Ellie.

 

Odnośnik do komentarza

Gra ktoś jeszcze w multi? Skończyłem właśnie droge łowcy i będę zaczynał jakoś na dniach świetlika. Łowce leciałem solo a teraz bym chętnie zagrał w teamie, najlepiej 4 osobowym. Na chwilę jest na dwóch: ja i @giger_andrustakże jeszcze dwie czy trzy by się przydały i można coś popykać razem :shotgun: Gram głównie tak po 21. Codzienne

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Ryo-San napisał:

Gra ktoś jeszcze w multi? Skończyłem właśnie droge łowcy i będę zaczynał jakoś na dniach świetlika. Łowce leciałem solo a teraz bym chętnie zagrał w teamie, najlepiej 4 osobowym. Na chwilę jest na dwóch: ja i @giger_andrustakże jeszcze dwie czy trzy by się przydały i można coś popykać razem :shotgun: Gram głównie tak po 21. Codzienne

Jak coś to możemy pograć.

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam czy na grounded jest sens pakować suple w rozwój paska zdrowia skoro i tak w zasadzie jestem na jednego strzała. No chyba że jak go trochę podkręce to będę na dwa strzały :unknown:

@YETI wyśle zapke na PSN i będziemy się jakoś łapać jak znajdę jeszcze jedną osobę

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Grounded skończony. W sumie to nie był aż taki straszny. Przed tym przejściem ostatni raz grałem w TLoU w 2016 (na PS3) na survivor i odnoszę wrażenie że tam w kilku momentach męczyłem się bardziej niż teraz. Nie wiem może wersja na PS3 jest po prostu trudniejsza albo to przez te 30fpsów na PS3 a może tylko mi się tak wydaje. Teraz grounded na NG+, wszystkie znajdźki, droga świetlika w multi i będzie 100 pro :cool2:

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy znajdźki przechodzą na inny run? W senie ominąłem kilka artefaktów i komiksów bo na grounded nie da się otworzyć ostrzem wszystkich ukrytych drzwi i nie wiem czy następnym przelotem będę musiał zbierać wszystko od nowa czy wystarczy że tylko zbiore to co ominąłem za pierwszym razem

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Fajnie było po latach wrócić do tego arcydzieła i wycisnąć z niego ostatni piksel :cool2:Przechodziłem TLoU chyba 6 razy na PS3 plus teraz dwukrotnie na PS4 i za każdym razem odkrywałem tą grę na nowo. Cały czas mnie czymś zaskakiwała. Tytuł bez dwóch zdań przełomowy, wybitny, genialny. Na stałe w moim top 3 gier ever. Może i nie ma takiego ładunku emocjonalnego jak RDR2 ale to ta sama półka. Pólka giereczek dopracowanych w najmniejszym detalu, które na zawsze zostaną w mojej pamięci :cray:

Aż się boje teraz odpalać dwójkę bo domyślam się że to już pewnie nie będzie to :sorry:

 af73f132a28c8.jpg

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 6
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...