Skocz do zawartości

Yakuza: Zero


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko - można przygodę z serią zacząć od trzeciej części? Czy fabuła jednak jest zbyt zakorzeniona w poprzedniczkach? Myślę sobie, że jak zrobili remake jedynki, to i pewnie zrobią remake dwójki. I wtedy mógłbym je ograć(a jak nie to sie wróci do oryginału po prostu) Tylko właśnie problem jest z tą fabułą, bo jak do ogarnięcia 3 i dalej potrzebne są poprzedniczki, albo jak są w nich spoilery mocne do 1 i 2, to się chyba przemogę i ogram te starocie.

 

Mozna jak najbardziej, 0 to idealny punkt wejscia do serii, co poteguje tylko fakt ze w tym roku wychodzi 'sequel' do 0 w postaci remake'u jedynki [Kiwami]. Dodatkowo, wiekszosc Yakuz to historie zamkniete, a nie ciaglosc fabularna w stylu MGSa, a jakby tego bylo jeszcze malo, to kazda [chyba, ale na pewno wiekszosc] czesc ma w menu retrospekcje z poprzednich odslon, np w 3jce masz retrospekcje 1nki i 2jki w postaci normalnych filmikow z napisami.

 

@Starh

 

Tak, 60fps.

Odnośnik do komentarza

 

Pytanko - można przygodę z serią zacząć od trzeciej części? Czy fabuła jednak jest zbyt zakorzeniona w poprzedniczkach? Myślę sobie, że jak zrobili remake jedynki, to i pewnie zrobią remake dwójki. I wtedy mógłbym je ograć(a jak nie to sie wróci do oryginału po prostu) Tylko właśnie problem jest z tą fabułą, bo jak do ogarnięcia 3 i dalej potrzebne są poprzedniczki, albo jak są w nich spoilery mocne do 1 i 2, to się chyba przemogę i ogram te starocie.

Pytałem się o to Lorda Bansaia i w sumie powiedział mi, że najlepiej od 0, bo to prequel. Przed trójką mnie przestrzegał, że już mocno archaiczna.

 

Ale jak zaczne od 0, to potem do poprzednich będzie jeszcze trudniej wrócić :P A jednak chce poznać serie w całości.

 

@Bansai

 

o trójkę pytałem, nie o zero :P

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

 

 

Pytanko - można przygodę z serią zacząć od trzeciej części? Czy fabuła jednak jest zbyt zakorzeniona w poprzedniczkach? Myślę sobie, że jak zrobili remake jedynki, to i pewnie zrobią remake dwójki. I wtedy mógłbym je ograć(a jak nie to sie wróci do oryginału po prostu) Tylko właśnie problem jest z tą fabułą, bo jak do ogarnięcia 3 i dalej potrzebne są poprzedniczki, albo jak są w nich spoilery mocne do 1 i 2, to się chyba przemogę i ogram te starocie.

Pytałem się o to Lorda Bansaia i w sumie powiedział mi, że najlepiej od 0, bo to prequel. Przed trójką mnie przestrzegał, że już mocno archaiczna.

 

Ale jak zaczne od 0, to potem do poprzednich będzie jeszcze trudniej wrócić :P A jednak chce poznać serie w całości.

 

@Bansai

 

o trójkę pytałem, nie o zero :P

 

 

O kurcze, sory, jestem obecnie w trybie Y0 hype :P

 

W dodatku na neogafie codziennie ktos zadaje to samo pytanie tylko ze o Yakuze 0 i juz z automatu strzelam tego typu posty xD Hendrix cwaniaczek pewnie czytal niektore.

 

Mozna zaczac, bo tak jak napisalem wyzej, w 3jce znajduje sie retrospekcja jedynki i dwojki w postaci filmikow, tylko ze 3jka zalatuje juz mocno archaizmem, dla mnie to wciaz swietna gra w ktora nie mialbym problemu grac, ale dla kogos kto probuje wskoczyc do serii? Roznie moze byc. :) Jesli japonszczyzna i lekki archaizm ci nie straszne to smialo mozesz sprobowac, tym bardziej ze gra pewnie grosze kosztuje.

 

A jesli chcesz zaczac od 3jki kompletnie bez znajomosci 1 i 2 to tez da rade, troche smaczkow Cie ominie, ale story w 3jce jest calkowicie zamkniete oprocz kilku odniesien na poczatku z poprzedniej czesci.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej można zacząć od Y3, sam tak zrobiłem :P jestem właśnie w połowie Y5 w której mam 48h na liczniku i kur.wa nie wyrobie się do wtorku na premierę Y0, chyba że dalej bym się poprostu przestrzelił przez fabułę zostawiając resztę w (pipi)ec.

 

Rob turbo wrotki przez fabule kolego. Musze sie z kims w tym temacie na biezaco jarac chyba c'nie?

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej można zacząć od Y3, sam tak zrobiłem :P jestem właśnie w połowie Y5 w której mam 48h na liczniku i kur.wa nie wyrobie się do wtorku na premierę Y0, chyba że dalej bym się poprostu przestrzelił przez fabułę zostawiając resztę w (pipi)ec.

Misia kolego już dawno nastukałem, tera się wkręciłem w tańce, a myślałem że przez ten rozdział przelecę z prędkością światła, ale mi się nie udało :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...