Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Też oglądam ten kanał,jeden z moich ulubionych zaraz obok Gamesack i Arhn.eu. Najbardziej lubię materiały od Gambrinusa, przyjemnie się je słucha.

 

Co się tyczy problemu,że dużo ludków tam publikuje to nie widzę to raczej jako plus niż minus. A jeśli coś by mi się miało nie podobać to wyłączenie filmiku trwa sekundę więc nie wiem po co się takim czymś przejmować.

Odnośnik do komentarza

 

Wreszcie tvgry zarzuciło jakimś ciekawym materiałem

 

yyy wreszcie? oni akurat robią sporo dobrej publicystyki od dłuższego czasu

 

 

 

Wiem że robią dużo, ale czy dobrej, to bym się kłócił. Odnoszę wrażenie że idą trochę za bardzo w ilość materiału, coraz to więcej absurdalnych czy oczywistych tematów poruszają - "Czy oceny w grach mają jeszcze sens?", "Gry które przewidziały przyszłość", i mój hit, "Czemu kosmitki w grach są zawsze seksowne", lel.

 

No i jeszcze jeden zarzut, jako kanał o gierkach mogliby się skupić na gierkach w filmach, a nie że stoi sobie gościu na tle... jakiejś rudery z graffiti (?) i gada do kamery, ostatnio sobie odpaliłem do obiadu no i jednak wolałbym patrzeć na filmy z gier a nie konkretnie na niego, bo po co. Czemu mam patrzeć na jego twarz gdy oglądam materiał o grach. O ten film mi chodzi.

 

A co do tego filmu o "dysonansie ludonarracyjnym" (boże, jaka nazwa) i podawaniem jako przykładu Lary Croft, to myślałem że już dawno było wyjaśnione że płakała nad jelonkiem bo nic jej nie zrobił, a bandytów zabijała bo... byli źli?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Cor

A co do tego filmu o "dysonansie ludonarracyjnym" (boże, jaka nazwa) i podawaniem jako przykładu Lary Croft, to myślałem że już dawno było wyjaśnione że płakała nad jelonkiem bo nic jej nie zrobił, a bandytów zabijała bo... byli źli?

 

Ja przykład z jeleniem odczytałem bardziej jako skrót myślowy. W treści materiału dobrze pokazali o co chodzi, zestawiając np. przeżywanie przez nią pierwszego zabójstwa w samoobronie, a krwawą łaźnią, jaką bez mrugnięcia okiem urządza w dalszej części gry. Tych krwawych finiszerów w postaci pociągania za spust z kałacha, czy shotguna, po przystawieniu ich do głów, lub brzuchów wrogów nie powstydziłby się sam Marcus Fenix, czy inny Joel.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tomb Raider to w ogóle jeden wielki dysonans.

Strasznie wiarygodna postać bezkitu :lol: Takich przykładów oczywiście jest więcej np Far Cry 3 - W scenariuszu młody niedoświadczony szczyl, a w grze masowy morderca wszelkiej flory i fauny na wyspach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i jeszcze jeden zarzut, jako kanał o gierkach mogliby się skupić na gierkach w filmach, a nie że stoi sobie gościu na tle... jakiejś rudery z graffiti (?) i gada do kamery, ostatnio sobie odpaliłem do obiadu no i jednak wolałbym patrzeć na filmy z gier a nie konkretnie na niego, bo po co. Czemu mam patrzeć na jego twarz gdy oglądam materiał o grach. O ten film mi chodzi.

Mah nigga. Zaraz ktoś Ci napisze, że budowanie tożsamości cośtam cośtam bla bla, ale wreszcie ktoś rozumie. Jak oglądam filmiki o gierkach to chcę widzieć gierki, a nie (w większości szpetne) mordy jutuberów :[

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ale dzisiaj złapałem zonka jak chciałem odpalić kanapowego co-opa w halo 5. podłączyłem 2 pady, szukam po opcjach, szukam no nie ma. co jest, myśle sobie. wchodzę na google, a tam...

 

halo 5 nie ma kanapowego co-opa, multiplayera też nie

 

xDDDDDDDDDDDDDD

 

zabijcie mnie, wskrzeście i jeszcze raz zabijcie. halo, bez splita xDDDDDDD. dobrze, że multiplayer jest fantastyczny, bo chyba gra poszłaby na allegro

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Tomb Raider to w ogóle jeden wielki dysonans.

Strasznie wiarygodna postać bezkitu :lol: Takich przykładów oczywiście jest więcej np Far Cry 3 - W scenariuszu młody niedoświadczony szczyl, a w grze masowy morderca wszelkiej flory i fauny na wyspach.

 

dokładnie z tego powodu nie lubię zarówno Far Cry 3 jaki i Tomb Raidera. Wziąłem jednak nową Larę i FC4, ale podejrzewam że tam będzie ten sam problem.

Odnośnik do komentarza

:banderas:

 

 

Dzięki za ten link, pewnie by mi umknęło! Jak zwykle świetny materiał od DigitalFoundry. Zwykle olewam 30-minutowe materiały o gierkach, ale tutaj oglądałem z rozdziawioną japą. Realizacja w stylu jakiegoś filmu dokumentalnego, bez pieprzenia i konibijstwa. I choć miałem DC, to nigdy nie grałem w Shenmue. Może to i lepiej - kawał świetnej historii jeszcze przede mną 8-)

Edytowane przez ProstyHeker
Odnośnik do komentarza

Tak ostatnio kontemplowałem ten temat w odniesieniu do różnych dzieł sztuki i popkultury, mianowicie poznawanie klasyków na ich premierę, kiedy jest na nie boom, wszelkie ochy i achy, a na przykład ogrywaniem ich teraz, przeplatając stare gierki z nowymi. Niby z tymi starszymi tytułami jest związane jakieś dobre, często nostalgiczne wspomnienie, które też może walnąć gdy będziemy gierkę ogrywać teraz. Z drugiej strony, bedąc teraz bardziej dojrzałym i doświadczonym w temacie można z większą roztropnoścą traktować cięższe gameplayowo i tematycznie tytuły, tym samym pełniej ich doświadczać. Ot taki wstęp do rozmyślań czy aby na pewno ci drudzy są na straconej pozycji wobec pierwszej grupy, wszak teksty typu "ty w to jeszcze nie grałeś??" itp. nie są jakoś niespotykane na forach o gierkach.

Odnośnik do komentarza

Ja ciągle gram w stare tytuły, z którymi nie wiąże mnie żadna nostalgiczna więź i bawię się przy nich za(pipi)iscie. Po prostu dobra gra obroni się sama. Z nowych rzeczy nie interesuje mnie praktycznie nic. Ba, ja nawet nie interesuje się współczesną branżą i nie mam pojęcia co jest teraz na topie, jakie tytuły to teraz gorące premiery. Wynika to głównie z braku czasu (praca, wyjazdy itp.), a i jakoś mnie nie ciągnie do nowych gierek. Po prostu odpalam to co mam na półce, a że backlog ogromny i różnorodny to nie mam jakichś ciągot do ogrywania gier "tu i teraz" bo zaraz jakiś szpil wyjdzie z mody i będzie przestarzały. Większą frajdę sprawia mi przeczesywanie aukcji w poszukiwaniu okazji na zdobycie jakichs starszych gier, które raczej tańsze już nie będą i jak napisałem wyżej, nie mam wobec nich żadnych sentymentalnych więzi, często to tytuły, o których nie miałem pojęcia w czasie ich premiery bo jestem względnie młody więc jak wychodziły to czesto nie miałem jeszcze nawet 10 lat. Ot, po prostu lubię grać w te oldskulowe gry, które sprawiają mi sporą radość często niższym kosztem. Nie chcę tu rozpoczynać kolejnej dyskusji z cyklu "kiedyś gry były lepsze", ale... takie jest moje subiektywne zdanie i dobrze mi z nim. Najzwyczajniej w świecie dobrze się bawię grając w starocie, a jeśli coś mi sprawia przyjemność to nie widzę sensu w uszczęśliwianiu się na siłę.

 

Tylko weź wytłumacz battlefieldowo fifowym kolegom, że kupiłeś właśnie jrpga z 2001 roku i jarasz się niezmiernie na samą myśl, że jak tylko będziesz miał ochotę i czas to po prostu sciagniesz go z półki i zagrasz. Awykonalne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kiedyś jak zagrałem w coś pół roku-rok po premierze, to czułem się, jakbym był już strasznie zacofany. Teraz bez spiny nadrabiam sobie zaległości sprzed 5-8 lat i jest ok, ale w głębi duszy czuję, że jednak to nie jest to samo, co bycie na bieżąco. Ogrywać takie MGS4, RDR czy God of War 3 w okolicach premiery to musiało być coś pięknego, nie da się tego nadrobić.

To, o czym wspomniał jeden z przedmówców (roztropność) ma też drugą stronę : z wiekiem podchodzę do tej formy rozrywki coraz bardziej na chłodno, co wiąże się też z mniejszą podjarką, czasem szukaniem dziury w całym itd.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...