Skocz do zawartości

OSCARY


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, maciucha napisał:

 

 

 

 

 

  

2 minuty temu, krupek napisał:

To Ty się obsrywasz jakby co najmniej wegeaktywiści ci pukali do drzwi jak jehowi, albo sprawdzano ci lodówkę pod nadzorem kuratora. Poczytaj trochę, jeśli naprawdę chcesz dyskutować, bo serio robisz z siebie błazna.

 

https://www.forbes.com/sites/briankateman/2019/08/27/is-a-meat-tax-a-good-idea/#4e69de8b2d3a

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krupek napisał:

To w kierunku poprawy wpływu na klimat, na świecie zbyt dużo się go spożywa, co ma realny wpływ na środowisko.

Tak, na pewno dlatego wprowadzają ten podatek, na pewno mają na myśli środowisko.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, krupek napisał:

No jestem w temacie i wiem o zamiarach wprowadzenia wyższych cen mięsa. To w kierunku poprawy wpływu na klimat, na świecie zbyt dużo się go spożywa, co ma realny wpływ na środowisko.

 

Nie wiem jak to się ma do napojów roślinnych. Nie martw się, mleko, ani mięso nie zniknie ze sklepów.

No ale jak. Najpierw aktywiści nie mają wpływu na moje życie a teraz przyznajesz, że będę musiał płacić więcej za jedzenie.

 

 

2 minuty temu, Rozi napisał:

Tak, na pewno dlatego wprowadzają ten podatek, na pewno mają na myśli środowisko.

Tak jak cukrowy ma wszystkim poprawić zdrowie

:kaz:

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Dla mnie sytuacja jest analogiczna jak z masłem roślinnym.
https://www.agrofakt.pl/maslo-roslinne-margaryna/

Cytat

Komisja Europejska wydała opinię o produkcie pod nazwą „Masło Roślinne”.  Zdaniem unijnych fachowców, ten produkt powinien być sprzedawany pod nazwą margaryna.

Tak samo powinno być teoretycznie z mlekiem.

 

Ale prawda jest taka, że wszystko zależy od etykiety. To tylko nazwa. A że ktoś próbuje przy jej pomocy manipulować. Nic nowego.

Żeby nie było, że offtop - cieszy Oscar dla Parasite.
Mam nadzieję, że w końcu obejrzę, bo zajawki i trailery bardzo mi się podobały.
Szkoda, że z tej okazji nie pokazują znowu w kinach.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
22 minutes ago, drozdu7 said:

Panowie cieszmy się filmami póki są jakie są. Od 2022 w walce o Oskary tylko filmy z mniejszościami rasowymi, lgbt itp 

Autorskie kino podporządkowane konkretnym wymaganiom. 

Jezu jaki ten świat jest chory.. 

 

Na początku myślałem, że to ASZdziennik, ale nie.

 

https://film.org.pl/news/nowe-zasady-akademii-oscary-tylko-dla-filmow-z-mniejszosciami-241459

 

Quote

A1. Aktorzy pierwszoplanowi lub istotni aktorzy drugoplanowi

Przynajmniej jeden z aktorów pierwszoplanowych lub istotnych aktorów drugoplanowych reprezentuje mniejszość rasową lub etniczną (Azjaci, Latynosi, Czarnoskórzy, Rdzenni Amerykanie, Afrykańczycy, Arabowie i inne grupy mniejszościowe).

 

:yao:

Edytowane przez Bartg
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Ja wiem, od długiego już czasu to taki słaby ten prestiż. Tylko właśnie więcej o jakichś metoo itp. Jakieś przecieki że akademicy głosują, nie oglądając wszystkich nominowanych filmów. 

 

Uff, dobrze że "Gladiator" powstał wcześniej, bo teraz to Maximus byłby ciemnoskóra transseksualna kobietą, walczącą o wolność z białym szowinistycznym cesarzem 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak się popatrzy na ostatnie lata to już wcześniej można zobaczyć te "tematy" w oskarowych filmach (choć wątek kobiecy trudno uważać za jakiś wyjątkowy temat), ale pod żadnym pozorem nie powinno normować się zatrudniania ludzi ze względu na ich płeć/rasę/orientację/wyznanie! Dzisiaj taka norma, jutro kolejna, pojutrze kolejna, a to wszystko sprawi, że pewne grupy ludzi będą jeszcze bardziej negatywnie nastawione do innych grup, aż w końcu coś potężnie yebnie i wszyscy znów będą się zastanawiać co poszło nie tak. 

 

Ta norma co prawda dotyczy "tylko" kategorii Najlepszy Film, ale nie trudno się domyślić, że stanie się to standardem w Hollywoodzie. Taki "Parasite" czy "Dunkierka" odpadłyby w przedbiegach, no chyba, że jacyś geje pracowaliby na planie filmowym (co za absurd).
 

A może wszystko będzie cacy? Walić już jednak same filmy, to nawet nie chodzi tylko o nie, tylko o pewną mentalność która się szerzy w innych sektorach gospodarki. Pracuję w banku i widzę te jawne rozmowy o parytetach, o "problemie", że na najwyższych stanowiskach kierowniczych nie ma kobiet i mniejszości etnicznych, a każdy sektor musi raportować procent zatrudnianych osób ze względu na płeć i lepiej dla nich, żeby było 50/50. 

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze jest to, że to właśnie takie akcje paradoksalnie są dyskryminujące. Po pierwsze, wiadomo: dyskryminacja "zwykłych", białych mężczyzn hetero. Po drugie, zwracanie uwagi na czyjąś orientację, rasę czy płeć i ocenianie go przez ten pryzmat jako bardziej "wartościowego" w produkcji filmu, ergo-wyróżnianie, zamiast traktowania równo. No jakbym był mniejszością to by mi trochę głupio było, że mnie ktoś zatrudnia ze względu na coś niezależnego ode mnie, a nie moje skille i rozum. Taka trochę wymuszona litość, jesteś specjalny, to masz tu balonik.

 

No i trzecia sprawa: jak ktoś już w innym miejscu w necie zauważył, takie kategoryzowanie pracowników siłą rzeczy wymaga rozeznania się, kto jest jakiej orientacji, wiary etc. Czyli zaprzeczenie prawa do prywatności w tych kwestiach. Generalnie: absurd, ale, jak już przedmówcy zauważyli, Oscary dawno się skończyły, teraz to tylko wisienka na torcie i kolejny powód, żeby mieć wywalone jaja na tę galę.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...