Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, aph napisał:

Tak, pakiet remasterow pokona next gena. Z humorkiem takie, nie.

 

Pierwszy rok PS5 (a może i więcej) to będą kotlety z PS4. Ja tam wolę kotlety od Nintendo. To są gry do których chce się wracać.

 

40 minut temu, aph napisał:

Proponuję nie porównywać ps5 do switch.

 

A dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
2 godziny temu, aph napisał:

Nic na to nie wskazuje.

Wszystko na to wskazuje jak na razie.

 

1 godzinę temu, zdrowywariat napisał:

 

Jaką różnicę potencjału? Wytłumaczysz?

Aphromo nie uznaje Switcha jako pełnoprawnej konsoli. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, suteq napisał:

Wszystko na to wskazuje jak na razie.

 

Aphromo nie uznaje Switcha jako pełnoprawnej konsoli. 

 

Dziwne, bo ta konsola jest najbardziej konsolowa ze wszystkich jakie kiedykolwiek powstały. Handheld mode, tablet mode, TV mode, dzielenie się joyami jak opłatkiem, z multum gier do kanapowego multi, a do tego jest najlepszą opcją do indyczków. I o dziwo to właśnie na Switcha dostaliśmy to czego oczekiwaliśmy po nowej, poprzedniej generacji, czyli zaawansowaną fizykę (BOTW). Chyba w tym naszym hobby chodzi o zabawę, a nie tylko o grafikę?

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem o jaki potencjał chodzi i jakie to niby innowacje ma konkurencja ale switch to konsola z krwi i kości a PS4/XboxOne to po prostu ewolucja tego, czym były PS3/X360 i nextgeny będą dokładnie tym samym, czyli alternatywą dla kogoś, kto nie ma PC'ta nie licząc tych paru exów. Piszę to jako osoba która ma większość z tych urządzeń wliczając mocnego kompa. Nintendo może i odstaje jeżeli chodzi o multiplatformy ale to nie znaczy, że się u mnie kurzy i jest systemem gorszego sortu w porównaniu do Ps4/PC.

 

Wiem po prostu, że po premierze tych wielkich next genów i tak będę odpalał hybrydę czerwonych bez skrzywienia.

 

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Nie no nie czarujmy się Ninny święte nie jest. Eshop tonie w iście gównianych gierkach czy to z komórek czy innych newgrounds za horrendalne ceny, gdzie praktycznie musiałem oduczyć się klikać w pozycje, które nic mi nie mówią bo znowu nadzieje się na jakiś kupsztal (a jest parę takich gierek, których zakup żałuję a refundu praktycznie nie ma). Siła i magia ich sprzętu leży w największych znanych indyczkach i tytułach first party.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, zdrowywariat napisał:

 

Dziwne, bo ta konsola jest najbardziej konsolowa ze wszystkich jakie kiedykolwiek powstały. Handheld mode, tablet mode, TV mode, dzielenie się joyami jak opłatkiem, z multum gier do kanapowego multi, a do tego jest najlepszą opcją do indyczków.

Najbardziej uboga biblioteka AAA gier, koledzy,opcja dla fanów HH i gier 1st party N, dodatek co najwyżej.

 

Konsola, który niestety przyplacila dobry pomysł toną dziadostwa, cięć kosztów, czy wreszcie zwykłej ludzkiej głupoty.

 

Szokujące, że zasłaniacie się indykami, no ale cóż, te słynne gry Nintendo " widać".

  • Plusik 1
  • Minusik 8
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, aph napisał:

Najbardziej uboga biblioteka AAA gier, koledzy,opcja dla fanów HH i gier 1st party N, dodatek co najwyżej.

 

Konsola, który niestety przyplacila dobry pomysł toną dziadostwa, cięć kosztów, czy wreszcie zwykłej ludzkiej głupoty.

 

Szokujące, że zasłaniacie się indykami, no ale cóż, te słynne gry Nintendo " widać".

 

Nikt się nie zasłania indykami, co nie zmienia faktu, że w "małe" gry najlepiej gra się na Switchu, bo można go zabrać ze sobą, i choć może do tego służyć jeszcze telefon, czy tablet, to wierzę, że takie na przykład Stardew Valley najlepsze jest właśnie na Switchu. Najbardziej uboga biblioteka AAA? Nie zapominaj, że Switch wyszedł długo po konkurencji, więc porównywanie bibliotek nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

Nikt się nie zasłania indykami, co nie zmienia faktu, że w "małe" gry najlepiej gra się na Switchu, bo można go zabrać ze sobą, i choć może do tego służyć jeszcze telefon, czy tablet, to wierzę, że takie na przykład Stardew Valley najlepsze jest właśnie na Switchu. 

Nie widzę przewagi, jaką daje mobilność w tym aspekcie, ale niech będzie.

8 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

Najbardziej uboga biblioteka AAA? Nie zapominaj, że Switch wyszedł długo po konkurencji, więc porównywanie bibliotek nie ma sensu.

Kwestia polega na tym, że tych gier AAA, 1st party 3rd party, kij niech już będą remastery, cokolwiek w sumie może być

,po prostu NIE MA,

jest dziura w budżecie i next geny nie poprawią sytuacji switch. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, aph napisał:

Nie widzę przewagi, jaką daje mobilność w tym aspekcie, ale niech będzie.

Kwestia polega na tym, że tych gier AAA, 1st party 3rd party, kij niech już będą remastery, cokolwiek w sumie może być

,po prostu NIE MA,

jest dziura w budżecie i next geny nie poprawią sytuacji switch. 

 

Jak możesz nie widzieć przewagi, jaką daje mobilność? Przecież takie indyki są idealne na krótką sesję. A na krótką sesję znajduje się czas często poza domem. Poza tym takie indyki najlepiej wyglądają na małym ekranie, poza wyjątkami, pixel art i te sprawy. Do tego gra się w nie prawilnie, a nie jak na telefonie z upośledzonym sterowaniem, wiem wiem można pada dokupić, no ale po chooy.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

Poza tym takie indyki najlepiej wyglądają na małym ekranie, poza wyjątkami, pixel art i te sprawy. Do tego gra się w nie prawilnie, a nie jak na telefonie z upośledzonym sterowaniem

Całkiem sensowne jak dla mnie. Szkoda, że większość nie życzy sobie dyskusji.

 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-04-01-opinion-a-super-mario-christmas-is-the-ideal-counter-to-ps5-and-xbox-series-x

 

Ale jasne PS5 na pewno wygra.

W ogóle w czym wygra?

W sprzedaży?

Do końca roku?

A to się ukaże na pewno?

Nic się nie wydarzyło na świecie ostatnio co może wpłynąć na ilość egzemplarzy wyprodukowanych?

Wiadomo coś o grach na PS5 (exclusivach), że będą na pewno?

 

Oczywiście tyczy się to także plotki o Marianach 3D.

Ale dużo serwisów potwierdziło.

Tylko też nie wiadomo jak miałoby to wychodzić (1 paczka? kilka osobno? naraz? w jakich odstępach).

Plus także problemy zaopatrzeniem (braki konsol, np. w stanach).

I potencjalne delaye.

 

Ale jako pomysł na sezon świąteczny nie jest zły.

 

I jeszcze raz - jak mierzymy sukces/wygraną?

Plus co innego sukces, a no innego to, że użytkownicy cieszą sie z portów gier, w które normalnie nie zagraliby (przenośność, brak drugiej konsoli, kasy).

Dobra kończę, bo ta rozmowa nie ma sensu.

 

Ja się ucieszę z sukcesu każdej konsoli i zamierzam kupić PS5 i XSX.

I mimo to grać w Galaxy pierwszy raz na Switchu.

Odnośnik do komentarza

Sukces to chyba ilość sprzedanych konsol? A głównym czynnikiem sprzedaży są gry. Wiadomo, które konsole przekroczyły 100 baniek? Zatem wiadomo, że w naszej branży największy sukces odniosły: PS2, DS, GB, PS4, PSX i Wii, ale PS3, GBA, 360ka i PSP z 80mln też nie mają się czego wstydzić, a NES z 60mln i SNES z 50mln w tamtych czasach to również bardzo dobry wynik. Jednymi z wielu porażek w naszej branży były PSVita i WiiU. Nie wiem, o co chodzi @aph z tym potencjałem, bo Switch ma duży potencjał, żeby przekroczyć 100mln. Mogę się nawet założyć o grę, że tak będzie, co panie apchooyasięznasz? Wierz mi, ludzie by nie kupowali Switcha, gdyby nie było na nim w co grać!

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Basior napisał:

I jeszcze raz - jak mierzymy sukces/wygraną?

Plus co innego sukces, a no innego to, że użytkownicy cieszą się.

Oczywiście sukces konsoli mierzymy w liczbie sprzedanych egzemplarzy. To jest zależne od wielu czynników takich jak gry,cena,moc,marketing, konkurencja itp.

 

Potencjał to możliwości konsoli, i znowu - nie musi to być decydującym czynnikiem dla sukcesu, bo np. Ps5 ma obecnie słaby marketing, nie każdy dev go wykorzysta a niektóre rozwiązania mogę nie być przyjęte przez rynek ( xbox one 2013).

 

Różnica polega na tym, że switch jest już w połowie życia i jego możliwości są z grubsza znane. O ps5 nie można tego powiedzieć.

4 godziny temu, zdrowywariat napisał:

 bo Switch ma duży potencjał, żeby przekroczyć 100mln.

Wiele wskazuje na to że tak się stanie. Sprzedaż jest rosnąca, lite itp. 

 

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.03.2020 o 09:24, Rozi napisał:

Czy ten problem z rysowaniem ekranu i plecków przez docka nadal  występuje? Czy wkładając konsolę ostrożnie i pod dobrym kątem, nie muszę się o to martwić? Czy potrzebna jest folia, albo szkło na ekran (wolałbym jednak ich nie przyklejać)?

 

Jasne, że występuje. Switch jest jedną z najgorzej, jeśli nie najgorzej wykonaną konsolą Nintendo i psuje się w nim wszystko. Najsłynniejsze oprócz joyconów i driftów jest to rysowanie się właśnie ,a różnych dolegliwości jest wiele. To, że ktoś akurat nie miał kłopotów nie oznacza, że one nie występują w dużym natężeniu. Litości, niech ktoś teraz nie dowodzi, że problem nie istnieje, "bo u niego wszystko w porządku". Dodatkowo nowe rewizje nie naprawiają w większości oczywistych powszechnych wad produkcyjnych, co już w ogóle jest s(...)twem.

Edytowane przez roivas
  • Plusik 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

No Nintendo robi cudowne gry to prawda. Ale nie można też robić z nich firmy bez skazy. 

Coś mi się wydaje że zobaczymy za jakiś czas mocniejszą wersję Switcha (pomimo ostatnich zapewnień N, to są jednak mistrzowie w wyciąganiu kasy) i konsola na dobre się rozkręci, bedzie jeszcze z 5 lat wspierana 

Odnośnik do komentarza

A ja nie chcę żeby aż tyle lat była wspierana. Chętnie przytulę w 2022 roku następcę, gry się teraz dobrze skalują więc będzie szansa na multiplatformy. Chodź bardziej realny termin to 2023-24 rok. Chyba ,że wyjdzie ta wersja PRO i wydawcy będą chętnie wydawać porty niemożliwe do zrealizowania na zwykłej wersji. Jednak takich gier na 3DSa i DSa była garstka więc wątpię żeby się to zmieniło. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, drozdu7 napisał:

No Nintendo robi cudowne gry to prawda. Ale nie można też robić z nich firmy bez skazy. 

Coś mi się wydaje że zobaczymy za jakiś czas mocniejszą wersję Switcha (pomimo ostatnich zapewnień N, to są jednak mistrzowie w wyciąganiu kasy) i konsola na dobre się rozkręci, bedzie jeszcze z 5 lat wspierana 

 

Mnie tam nie spieszno z żadną nową generacją, każda mogłaby trwać 10 lat, bo w 5 lat nie zdąży wyjść tyle gier ile bym chciał.

 

2 godziny temu, roivas napisał:

 

Jasne, że występuje. Switch jest jedną z najgorzej, jeśli nie najgorzej wykonaną konsolą Nintendo i psuje się w nim wszystko. Najsłynniejsze oprócz joyconów i driftów jest to rysowanie się właśnie ,a różnych dolegliwości jest wiele. To, że ktoś akurat nie miał kłopotów nie oznacza, że one nie występują w dużym natężeniu. Litości, niech ktoś teraz nie dowodzi, że problem nie istnieje, "bo u niego wszystko w porządku". Dodatkowo nowe rewizje nie naprawiają w większości oczywistych powszechnych wad produkcyjnych, co już w ogóle jest s(...)twem.

 

Chooyowe są analogi, i farba schodzi tak jakby, mam na myśli, że szybko widać zużycie na joyach i z tyłu konsoli, ale rysowanie to chyba rozdmuchana sprawa. Może ktoś wkładał po pijaku po dużym skosie, albo pół konsoli do docku, a drugie pół wystawało z jednej strony.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, roivas napisał:

 

Jasne, że występuje. Switch jest jedną z najgorzej, jeśli nie najgorzej wykonaną konsolą Nintendo i psuje się w nim wszystko. Najsłynniejsze oprócz joyconów i driftów jest to rysowanie się właśnie ,a różnych dolegliwości jest wiele. To, że ktoś akurat nie miał kłopotów nie oznacza, że one nie występują w dużym natężeniu. Litości, niech ktoś teraz nie dowodzi, że problem nie istnieje, "bo u niego wszystko w porządku". Dodatkowo nowe rewizje nie naprawiają w większości oczywistych powszechnych wad produkcyjnych, co już w ogóle jest s(...)twem.

jesli moge - z wad wystepuje praktycznie tylko drifting, tablet jest bezawaryjny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...