Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam zamiar w kwietniu kupić switcha w związku z czym mam pare pytań - temat ma 551 stron wiec nim się dokopie to chwila minie, a tak może ktoś poradzi:)

1. Czy pro controller jest wygodny/ewentualnie zamiennik firmy powerA? Chciałbym poznać opinie użytkowników. 

Przywyknalem do padów od x/ps4 wiec granie na joyconach raczej odpada.

2. Jak to jest z awaryjnością ? Wiem ze joycony driftuja ale jak z działaniem konsoli?

3. Czy te edycje typu Mario/animal crossing/monster hunter to są jakieś nowsze rewizje tak jak to było w przypadku ps4pro czy zwykle v2?

4. Jako ze podobno lubi się rysować - macie jakieś godne polecenia szkiełko czy zwykle z przedziału 20-50 zł wystarczy? 
Konsola będzie dla mnie i dla córki, na ps4 wszystkie godne tytuły ograne a ps5 ma problemy z dostępnością i hardware wiec z rok przynajmniej  chciałbym się pobawic ze sprzętem ninny. 
Z góry dziękuje za odpowiedzi:drinks:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Intotherain napisał:

Hej, mam zamiar w kwietniu kupić switcha w związku z czym mam pare pytań - temat ma 551 stron wiec nim się dokopie to chwila minie, a tak może ktoś poradzi:)

1. Czy pro controller jest wygodny/ewentualnie zamiennik firmy powerA? Chciałbym poznać opinie użytkowników. 

Przywyknalem do padów od x/ps4 wiec granie na joyconach raczej odpada.

2. Jak to jest z awaryjnością ? Wiem ze joycony driftuja ale jak z działaniem konsoli?

3. Czy te edycje typu Mario/animal crossing/monster hunter to są jakieś nowsze rewizje tak jak to było w przypadku ps4pro czy zwykle v2?

4. Jako ze podobno lubi się rysować - macie jakieś godne polecenia szkiełko czy zwykle z przedziału 20-50 zł wystarczy? 
Konsola będzie dla mnie i dla córki, na ps4 wszystkie godne tytuły ograne a ps5 ma problemy z dostępnością i hardware wiec z rok przynajmniej  chciałbym się pobawic ze sprzętem ninny. 
Z góry dziękuje za odpowiedzi:drinks:

1. Pro Controller jest mega wygodny, pod tym wzgledem top. Bateria trzyma długo na jednym ładowaniu, przyciski duże, przyjemnie klikają, analogi porządne (jak i caly pad w sumie), nie dryfują, no generalnie widać, że przedrostek PRO nie jest dodany tylko żeby fajnie brzmiało. Jedyny minus to D-pad, który jest źle zaprojektowany i czasem zdarza sie że klikajac np. prawo załapie górę bądź dół. Może to już poprawili, mam od premiery, mieli 4 lata, ale wątpię że coś zrobili w tym temacie. No i spusty są cyfrowe, ale to już nie wada samego pada tylko decyzja Nintendo. Dobrym zamiennikiem jest ponoc pad od 8bitdo, albo przejściówka (chyba też tej firmy) ktora pozwala na sparowanie np. pada od PS4. 

2. Mam Switcha od premiery, gram dużo, i poza dryfujacymi analogami w JoyConach, nie mialem żadnych problemow z konsolą. 

3. Zwykłe V2. 

4.Ja nie używam. Nakleiłam zwykła folię po kilku miesiącach i nie mam zarysowanego ekranu, ale też nie rzucam Switchem, trzymam go w docku albo w pokrowcu jak gdzies jade. Bez folii faktycznie było kilka rysek, prawdopodobnie od docka, ale nie na samym ekranie a na ramkach. Moja luba na swoim nakleila jakieś szkło i tak na styk jej do docka wchodzi. Warto mieć to na uwadze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 hours ago, voi tekku said:

1. Pro Controller jest mega wygodny, pod tym wzgledem top. Bateria trzyma długo na jednym ładowaniu, przyciski duże, przyjemnie klikają, analogi porządne (jak i caly pad w sumie), nie dryfują, no generalnie widać, że przedrostek PRO nie jest dodany tylko żeby fajnie brzmiało. Jedyny minus to D-pad, który jest źle zaprojektowany i czasem zdarza sie że klikajac np. prawo załapie górę bądź dół. Może to już poprawili, mam od premiery, mieli 4 lata, ale wątpię że coś zrobili w tym temacie. No i spusty są cyfrowe, ale to już nie wada samego pada tylko decyzja Nintendo. Dobrym zamiennikiem jest ponoc pad od 8bitdo, albo przejściówka (chyba też tej firmy) ktora pozwala na sparowanie np. pada od PS4. 

2. Mam Switcha od premiery, gram dużo, i poza dryfujacymi analogami w JoyConach, nie mialem żadnych problemow z konsolą. 

3. Zwykłe V2. 

4.Ja nie używam. Nakleiłam zwykła folię po kilku miesiącach i nie mam zarysowanego ekranu, ale też nie rzucam Switchem, trzymam go w docku albo w pokrowcu jak gdzies jade. Bez folii faktycznie było kilka rysek, prawdopodobnie od docka, ale nie na samym ekranie a na ramkach. Moja luba na swoim nakleila jakieś szkło i tak na styk jej do docka wchodzi. Warto mieć to na uwadze. 


Dziękuje za konkretna odpowiedz, już do mnie jedzie edycja Marian red (sentyment do czerwonego przez 3ds)  mh rise i pro controller rise:fsg: do zobaczenia na serwerach niebawem!:ohboy:

Odnośnik do komentarza

@funditto

W mh na ps4 miałem z 300 h wiec chwile mi zejdzie, hades, xenoblade pewnie dojdzie, disgaea 6 jak wyjdzie w tym roku, ogólnie jrpg/turowki, może zelda botw. A z corka Mariana na coopie, kirby, może jakieś łatwe indyki w stylu cat quest, taka listę mi już zrobiła ze jak patrzę na ceny to :facepalm:Wszystko to czego nie miałem na ps4:obama: a ze zyje na dwa miasta to opcja handheld jest tu zbawieniem oraz natychmiastowość pod względem transportu i podłączenia:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie pewnie już milion razy padło ale nie mam ochoty przeglądać tylu stron tematu, a z wyszukiwarką się nie lubimy. Jako nowy posiadacz pstryczka potrzebuje jakiegoś case'a i ochrony ekranu. Oficjalny case w zestawie z folią brzmi ok, ale widzę, że tam wejdzie tylko konsola, a chciałbym taki, który zmieści jeszcze ewentualnie ładowarkę na jakiś dłuższy wypad. Możecie polecić coś konkretnego sprawdzonego. No i czy lepiej folie czy szkło na ekran? Zawsze byłem zwolennikiem szkieł na telefonie.

 

Tu jest jakiś chiński no name, ale na zdjęciach wygląda jakby w tej kieszeni pomieścił ładowarkę. Do DSa mam chińskiego no-name'a i jestem zadowolony. Po 10 latach nadal jak nowy więc kupowanie firmowych case'ów za ponad 100zł mi się nie widzi.

 

https://allegro.pl/oferta/etui-futeral-wzmocniony-do-nintendo-switch-szklo-8333831082

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

@WisnieR Nie wygląda jak ładowarka switcha, ona jest większa i grubsza niż na tym zdj. Temu poniżej prędzej bym zaufał.

https://www.mediaexpert.pl/gaming/akcesoria-do-konsol/torby-i-etui/akcesoria-kons-nintendo-switch-pdp-etui-play-charge-elite-edition?gclid=Cj0KCQjw0oCDBhCPARIsAII3C_HwCubU-oxTDfbB9UNGjZsb1x4oAK2zkU_Lx8t-f8eYdJhfmTyp7mgaAhV8EALw_wcB

 

 

Co do folii nie przypomnę sobie nazwy. To była jakaś taniocha polecana tutaj i zdaje egzamin u mnie od 3 lat.

Odnośnik do komentarza

Lecimy dalej. Krótka piłka. 8BitDo Pro2 czy Oficjalny Pro Controller? Z Amibo nie korzystam, a wybudzanie konsoli ręcznie przezyję, bo i tak nie mam jej w docku na stałe. Czy tego 8Bita trzeba jakoś konfigurować wcześniej (czułość analogów itp.) czy po prostu plug and play. Nie dam rady grać na asymetrycznych analogach po 25 latach z Playstation......

Odnośnik do komentarza
29 minutes ago, WisnieR said:

Lecimy dalej. Krótka piłka. 8BitDo Pro2 czy Oficjalny Pro Controller? Z Amibo nie korzystam, a wybudzanie konsoli ręcznie przezyję, bo i tak nie mam jej w docku na stałe. Czy tego 8Bita trzeba jakoś konfigurować wcześniej (czułość analogów itp.) czy po prostu plug and play. Nie dam rady grać na asymetrycznych analogach po 25 latach z Playstation......

Jak nie dasz rady grać na asymetrycznych analogach to polecam 8bitdo sn30 Pro+

Sam mam SN30 Pro. Ergonomia nie jest super jak w nowszych padach ale nie jest też tragiczna. Jakość pada za to bardzo dobra.

 

EDIT:

Zaraz, zaraz. Żaden 8bitDo nie ma asymetrycznych analogów więc nie wiem w czym kłopot :)

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dopiero co kupił Switcha z dwiema grami, a już pokrowiec zamawia, pada, składankę Mario, pewnie Zeldę i kartę pamięci 512Gb do tego jeszcze.

 

Witaj u nas Nintendofagu! :obama:

 

Uprzedzę Cię z kolejnym pytaniem:

 

https://allegro.pl/oferta/nintendo-switch-stojak-na-gry-uchwyt-10243546290

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...