Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Bzduras napisał:

:hmm:

Houston, chyba muszę zapytać: co?

Zamiast wiesz - większy...

 

Chodzi mi o to, że obecne joycony są dopasowane do rozmiaru ekranu/tableta. A jeżeli ekran ma być większy to mogą być także większe joycony. Chyba żeby ekran wystawał.

Ew. switch nie miałby tych czarnych ramek i rozmiary byłby ten sam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Kris77 napisał:

Używasz tego z WD40 czy jakiegoś innego? Zamiast walczyć z patyczkami do uszu, to sobie z psikadłem kupię.

Inna firma. MA Professefional. Ostatnio nie żałowałem i dopsikałem więcej niż zazwyczaj iodpukać śmiga jak nowy.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Ukukuki napisał:

Głupie to jest czekanie latami albo miesiącami na nową wersje konsoli zamiast grać przez ten czas. To jest sprzęt za kilka stówek a nie nowy samochód. 

Dlatego sprzęty bierze się w okolicy premiery żeby nie mieć tak OLBRZYMICH dylematów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprzęty się bierze jak ma się na to ochotę. Nawet jeśli wyjdzie "pro" to co to zmienia? Myślicie że będzie w tej cenie co obecny model? Przeanalizujcie historię. Zawsze te nowe wersje były droższe. Jeśli będziesz miał ochotę to sprzedasz starego i weźmiesz nowego. Nintendo dementuje informacje żeby nie przyhamować sprzedaży obecnego modelu. Hakerzy wygrzebali sporo info z firmware'u, pisałem tutaj co dokładnie: chip ten sam (może lekko podkręcony) co w V2 i Lite więc w HH bez rewolucji. Czy kosmetyka typu ekran, może ramki i dock ew. Jeśli chodzi o JoyCony to akcesoriów z nich korzysta - wierzycie, że zmienią ich rozmiar albo kształt? Nie liczyłbym na to.

Odnośnik do komentarza

Wracamy do tego: Sprzęty się bierze jak ma się na to ochotę. Nie masz ochoty? Nie bierzesz i tyle. Ekran switcha to jeden z jego gorszych elementów. Ale Vita OLED też nie jest taka niesamowita - w słońcu nie było dużo widać, wypalała się z czasem (fioletowe poświaty, nierówna biel). Nie jest to level znany ze smartfonów niestety. Switch to co też ma bardzo słabe to automatyczne sterowanie jasnością - nie wychodzi chyba poza 70% maksymalnej jasności co frustruje.

 

Sam mam inne handheldy i Switch ma najgorszy ekran z nich no ale co zrobić, skoro w gry chcę pograć? Patrząc na rynek wtórny to spokojnie z niewielką stratą można się potem pozbyć konsoli więc jak ktoś ma ochotę grać - niech gra.

 

P.S. ja z kolei uważam, że branie na premierę to z reguły zły pomysł. Wady tzw "wieku dziecięcego" są z naprawiane w kolejnych rewizjach i tak też jest w switchu. Dodanie do joyów pianki izolującej anteny, w wersji V2 lepsza kultura pracy, niższe temperatury i dłuższy czas pracy na baterii. No ale kto bogatemu zabroni? Chcesz być pierwszy to kupujesz.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, NemoKOF napisał:

 

P.S. ja z kolei uważam, że branie na premierę to z reguły zły pomysł. Wady tzw "wieku dziecięcego" są z naprawiane w kolejnych rewizjach i tak też jest w switchu. Dodanie do joyów pianki izolującej anteny, w wersji V2 lepsza kultura pracy, niższe temperatury i dłuższy czas pracy na baterii. No ale kto bogatemu zabroni? Chcesz być pierwszy to kupujesz.

Uwielbiam ten argument. U mnie za to Switch od premiery (v1), ps4, ps4 pro, ps3, ps5, XSX wsio pięknie śmiga.

Ponadto jest jak coś gwarancja oraz przecież można sprzedać starszą rewizję, dołożyć kilka stówek i mieć nowszą/mocniejszą wersję. 


Mam ziomka, nie kupił PS4 na premierę, bo choroby wieku dziecięco, bo „nie ma w co grać”... Kupił po 1,5 roku, mimo że od premiery o niej gadał i myślał xd

Potem ślinił się na Ps4pro (bo nowy TV, bo hdr, bo więcej klatek), ale przecież nie kupi,bo 1,5 roku wcześniej kupił Ps4.

Potem kupił ps4pro. Ps5 nie kupi na premierę, ale wiem że ślinka cieknie. Dlaczego? Bo choroby wieku dziecięcego i przecież 2 lata temu kupił ps4pro...:yao:

 

No kerwa nie do ogarnięcia! Na tym forum widać czasami podobne rozkminy...

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dużo osób tak ma co interesuje się elektroniką, a bo za rok będzie lepsza wersja TV, albo poczekaj na promocje i tak to się kręci. Masz ochotę to kupujesz i korzystasz. Ja miałem V1, padaka to była jeśli chodzi o kontrolery, później sprzedanie starej wersji ze stratą 200 zł i kupno V2, teraz dokupiłem sobie jeszcze Lite. Wyjdzie nowa wersja to się sprzeda V2 i kupi. Nikt ci konsoli na 3 lata za 200 zł nie pożyczy. Jak wyjdzie Ps5 pro to też się kupi a starą wersję sprzeda. 

Odnośnik do komentarza

@balon @Ukukuki

Ja cały czas piszę o tym - chcesz? Kupuj! Zawsze są jakieś "ale", "za" i "przeciw". Mam switcha od premiery bo chciałem go mieć i tyle. Widzę, że jest poprawiony no i fajnie xd. Ps4 miałem na premierę, zagłuszała suszarkę żony ale miałem i nie żałuję.

 

Technologia ewoluuje, tysiące ludzi znajdą wady których nie znalazła wąska grupa testerów, tak jest i będzie. Zmieniają się procesy technologiczne i urządzenia pobierają mniej prądu przez co są chłodniejsze więc i układy chłodzące cichsze. No i ok xd Ja to piszę tylko jako informacja, której warto być świadomym. I tyle. Masz kasę i ochotę? Kupuj. Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, NemoKOF napisał:

Wracamy do tego: Sprzęty się bierze jak ma się na to ochotę. Nie masz ochoty? Nie bierzesz i tyle. Ekran switcha to jeden z jego gorszych elementów. Ale Vita OLED też nie jest taka niesamowita - w słońcu nie było dużo widać, wypalała się z czasem (fioletowe poświaty, nierówna biel). Nie jest to level znany ze smartfonów niestety. Switch to co też ma bardzo słabe to automatyczne sterowanie jasnością - nie wychodzi chyba poza 70% maksymalnej jasności co frustruje.

 

Sam mam inne handheldy i Switch ma najgorszy ekran z nich no ale co zrobić, skoro w gry chcę pograć? Patrząc na rynek wtórny to spokojnie z niewielką stratą można się potem pozbyć konsoli więc jak ktoś ma ochotę grać - niech gra.

 

P.S. ja z kolei uważam, że branie na premierę to z reguły zły pomysł. Wady tzw "wieku dziecięcego" są z naprawiane w kolejnych rewizjach i tak też jest w switchu. Dodanie do joyów pianki izolującej anteny, w wersji V2 lepsza kultura pracy, niższe temperatury i dłuższy czas pracy na baterii. No ale kto bogatemu zabroni? Chcesz być pierwszy to kupujesz.

 

Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, że sprzęt się bierze jak ktoś ma ochotę. A dalej, że na premierę to głupi pomysł. WTF? Jestem w stanie kupić konsolę dla jednej gry. A później ją odsprzedać. Bo tak jak napisałeś mam ochotę. Day1 i po 20 latach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, NemoKOF napisał:

Napisałem, że premierówki jako nowe rzeczy będą miały wady poprawione potem. Ale nie bronię nikomu ich kupić. Chcesz, kupujesz.

 

Ja napisałem o tym, co JA uważam ale nie zamierzam komukolwiek pisać co ma robić.

 

Nie, to nie jest głupi pomysł, skoro masz OCHOTĘ. I jest gwarancja. Głupi pomysł to jest czekanie na nie wiadomo co. Jakby nie było rynku wtórnego. I nie można było później wymienić na nowszy model pro. Jeśli się ma OCHOTĘ. Odstaw leki, albo bierz po pół :).

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, NemoKOF napisał:

No i ok xd Ja to piszę tylko jako informacja, której warto być świadomym. I tyle. Masz kasę i ochotę? Kupuj. Twoja sprawa.

No właśnie podałem przykład. Mój kumpel miał ochotę, ale szukał milion powodów aby nie kupić. Na tym forum widzę podobnie. Inna kwesta, że on jest raczej casualem, a nie jak tutaj ludzie, w większości bardzo wkręceni w gierki .

Oczywiście wiadomo, że piszę w kontekście jak ma się kasę. Jak nie ma, to się mówi, że nie stać obecnie i huu, a nie szuka się na siłę jakiś innych, racjonalizujących argumentów.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Po Waszych dyskusjach stwierdzam, że są dwa podejścia:

 

A) Stać mnie - wymieniam sprzęt kiedy mi się podoba. Nie ważne, czy kupiłem go 4 lata temu, rok, miesiąc temu czy wczoraj.

 

B) Liczę się z kosztami - nie mogę pozwolić sobie na wymianę od tak, bądź na stratę w okolicach 300zł zatem odkładam zakup.

 

A Wy wymieniacie się zdaniami tutaj jakby jedno podejście było bardziej rozsądne od drugiego i jeden drugiemu musi udowodnić swoją rację. Wy to widzicie? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MierzejX napisał:

B) Liczę się z kosztami - nie mogę pozwolić sobie na wymianę od tak, bądź na stratę w okolicach 300zł zatem odkładam zakup.

Nie chcę wyjść na jakiegoś odklejeńca, ale jak kogoś dorosłego, pracującego, nie stać raz na te 3 lata „stracić” 300-600 zł na swoje hobby to chyba jest to już poniżej progu ubóstwa i mocno niepokojąca sytuacja? :/Patrząc choćby na ludzi na tym forum (nie mówię o tych pijących jeszcze z cycka mamy), to ze świecą szukać takich przypadków.

 

Rozumiem bać się zakupu auta za 100+ tys, które właśnie co wyszło na rynek, a my chcemy nim pojeździć kilka dobrych lat. W tym przypadku gwarancja 2 lata i ewentualne choroby wielu dziecięcego to coś, co daje do myślenia. 
No ale takie podejście do kawałku plastiku w cenie średniego tel? C’mon.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś już gra w Bravely Default 2 ?
Mój drugi jrpg po Fire Emblem Three Houses. Mam nadzieję, że bardziej przypadnie mi do gustu...
Tamta gra pomimo ciekawej mechaniki walki fabularnie mnie zanudziła. Zbyt powolna.
W BH szukam pięknej grafiki i większej liczby równie ciekawych i rozbudowanych walk.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Cyjanon napisał:

Ktoś już gra w Bravely Default 2 ?
Mój drugi jrpg po Fire Emblem Three Houses. Mam nadzieję, że bardziej przypadnie mi do gustu...
Tamta gra pomimo ciekawej mechaniki walki fabularnie mnie zanudziła. Zbyt powolna.
W BH szukam pięknej grafiki i większej liczby równie ciekawych i rozbudowanych walk.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak, jest od tego temat.
 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.