Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kraboburger_SpongeBoba

Nintendo Switch jest jedną z najbardziej rozchwytywanych platform konsolowych ostatnich lat. W takiej oto Japonii w okresie pandemii biła ona jakieś długoletnie rekordy sprzedaży. To wiemy. Jednakże paradoksalnie... nie jest to konsola doskonała; w większości działających na niej gier kwestia rozdzielczości to góra ,,zwykłe HD"(o FullHD w przeważającej większości tytułów nie ma nowy; sam konsolę tą posiadam, grałem w "Wiedźmin 3" na niej - jak dla mnie wyszło... nic specjalnego, zło, dno i w ogóle ,,średniawa), interfejs i kolory są w miarę w porządku, a reszta to już standard Nintendo. Wierzycie, że:

 

,,Niedawne pogłoski wskazują na to, że „Switch Pro” miałby zaoferować ekran OLED o rozdzielczości 720p z możliwością gry nawet w 4K po zadokowaniu. I takie rozwiązanie miałoby sens: 720p przy wyświetlaczu wielkości 6-7 cali to dobry kompromis między jakością obrazu i czasem pracy na baterii (dodatkowo zwiększonym przez wykorzystanie bardziej energooszczędnego ekranu OLED), a wsparcie 4K to miły dodatek w czasach, gdy telewizory wspierające tę rozdzielczość stały się tak powszechne. Wydaje mi się jednak, że na natywne UHD nie mamy co liczyć, szczególnie przy tak dużej różnicy między trybem przenośnym i stacjonarnym i najprawdopodobniej w grę wchodzić będzie jakaś technologia skalowania obrazu, taka jak DLSS". 

 

,,Niby-premiera" konsoli zaplanowana jest na obecny 2021 rok. Obecnej generacji Nintendo Switch, częściowo ,,mam po uszy", a częściowo... to w końcu, cholibka, wciąż paradoksalnie sprawdzające się Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Heh, właśnie wszedłem tu poczytać, czy są jakieś konkrety na temat tej wersji "PRO" (i czy to w ogóle prawda, czy tylko ploteczki).

Mam też pytanie - ten cały Switch Lite - wiem, że nie ma opcji dokowania, bo to typowy handheld, ale jest opcja podłączenia go do TV w inny sposób, jeśli chcemy grać stacjonarnie?

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Wredny napisał:

Heh, właśnie wszedłem tu poczytać, czy są jakieś konkrety na temat tej wersji "PRO" (i czy to w ogóle prawda, czy tylko ploteczki).

Mam też pytanie - ten cały Switch Lite - wiem, że nie ma opcji dokowania, bo to typowy handheld, ale jest opcja podłączenia go do TV w inny sposób, jeśli chcemy grać stacjonarnie?

Nie można grać stacjonarnie na lite. Kup normalnego żeby potem nie marudzić. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@WrednyKonkretów nie ma. Będzie na pewno bo produkcja ekranów ruszyła. Być może dwie wersje. Ja jednak nie czekam i jako posiadacz lite jadę wieczorem po normalnego bo nie zamierzam grać mh rise na lite. Chociaż gra wygląda dobrze bo jest demo to wole spędzić 1000h przed telewizorem z normalnym padem. No i pro może być nawet w przyszłym roku a ja potrzebuję na za tydzień.

 

Edytowane przez devilbot
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Switch wszedł już w 5 rok żywota, więc zapowiedź nowego sprzętu w ciągu kilku miesięcy jak najbardziej prawdopodobna. Nowa Zelda pewnie skończy jak Breath of the Wild - w rozkroku między starym a nowym sprzętem. Nowa Bayonetta pewnie też, podobnie z nowym Marianem, czy takim Xenoblade. Może nawet Splatoon3 w przyszłym roku jest crossgenem? Choć czy "crossgen" to dobre słowo będzie zależeć od Nintendo - czy cały ten "Switch Pro" będzie przedstawiany jako kolejny nowy członek rodziny konsol Switch (analogicznie jak Lite), czy już jako całkiem nowa konsola "Switch 2" ale wstecznie kompatybilna z pierwszym Switchem.

 

WiiU - mimo narzekań - zawsze oferowało przynajmniej 4 tytuły na wyłączność w ciągu roku. Switch - mimo braku narzekań - nie oferowało zazwyczaj niczego więcej. Czy Switch na najbliższy rok ma zapowiedziane 4 ekskluzywy (te prawdziwe - nie te tzw. czasowe czy konsolowe, czy też porty i inne remastery), które mogą być nazwane system-sellerami? To może być znak, że premiery nowych gier zostały przesunięte na poczet nowej zabawki. A tak na serio - fajnie gdyby można było kupić nową wydajniejszą konsolę od Nintendo, by zagrać w gry lepszej jakości niż to co teraz oferuje Switch (czyli niewiele więcej niż 9-letnie WiiU) ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko pamiętaj, że Ninny ma wywalone w moc. To już się skończyło po Gacku. I Switch wyszedł długo po Xie/PS4, więc wątpię w Switcha 2. Raczej lekko usprawniene pro. A Switch 2 jakieś parę lat po Xie/PS5. Ninny teraz już tylko stawia na innowacje i gry dające dużo zabawy.

 

Ale z tym przeczekaniem masz rację. Czy to cisza przed burzą? Chciałbym.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Strasznie ogólnikowy news. Ciekawe co znaczy 'new chipset', bo jakoś nie widzę tego że Nintendo wrzuci do Switcha Pro coś naprawdę nowego co jest drogie w produkcji i odstawi podstawowego Switcha pod każdym względem (a patrząc na TegryX wszystko wydane po 2019 zrobiło by to na luzie). Bardziej bym się spodziewał że wpakują właśnie zmodyfikowaną Tegrę X3 z 8GB Ramu i parę rdzeni Tensor bo bez tego DLSSa nie uruchomią. Jak gierki podłączone pod TV będą działać w 1080p skalowane do 4k przez DLSS to będzie już bardzo duży przeskok i piksele nie będą razić na dużych TVkach.

Odnośnik do komentarza

Na razie to plotka. 

 

Jednak śmiechnę jak Switch dostanie pełne wsparcie DLSS i obskoczy dzięki temu elegancko 4K a PS5 i nowy Xbox dalej się będą dławić dynamiczną rozdziałką. 

 

Co prawda w takim wypadku na switchu to będzie i tak z kiepskimi teksturami i efektami ale jednak nie będzie to szachownica jak na next genach. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie wszystko od 1080p wzwyż na tv 58" wygląda bardzo ok, a jak kumpel przywiózł do testów PS5 i odpalony był Spider MM w trybie RT 60fps to nawet przez myśl mi nie przeszło że jest słaba jakość obrazu. Z drugiej strony jak zaczynałem Zeldę BOTW na Switchu to niska rozdzielczość trochę raziła. NVidia od 2-3 lat już mocno działa z DLSS więc jest duża szansa na to że Switch Pro będzie z tego korzystał. Właściwie to jest jedyne rozwiązanie dla Switcha Pro jeśli chodzi o poprawę tego jak gry wyglądają na telewizorach 4k, no bo nie wpakują do konsoli przenośnej bebechów na poziomie PS4 Pro ze względu na koszty i temperatury jakie by były.

Odnośnik do komentarza

PS4 jest na AMD a to są gorące GPU, zieloni jeśli chodzi o kulturę pracy są jednak klasę wyżej. Natomiast jeśli chodzi o GPU mobilne co tak naprawdę ładuje się do laptopów dla graczy są o wiele dalej niż AMD. Switch Pro jesli jest prawdą może okazać się całkiem fajnym i wyważonym sprzętem. Tylko ,ze Switch działa na ARM więc rewelacji też nie będzie. Jednak jak zepną swoje układy ARM z DLSS mogą sporo napieszać. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie o to chodzi że bardziej trzeba spojrzeć na rodzinę Tegra niż na to co się dzieje w RTXach. Patrząc na to co jest teraz dostępne, jak wpakują Tegrę Xavier to nadal będzie to sprzęt mniej więcej 2x mocniejszy niż zwykły Switch, do tego porządna implementacja DLSSa i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...