Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, XM. napisał:

Raczej Nintendo jest największą kurwa w tych sprawach bo jak wychodzi pro do ps4 to wszystko jest kompatybilne, a jak wyjdzie switch pro to bedee zdziwiony jak wsyzysko będzie dotychczas kompatybilne względem og switcha.

 

No nie wiem, pady od Wii były kompatybilne nawet z WiiU. W przypadku PS3 i PS4 w przypadku DualShocka 3 mogłem się cmoknąć, a miałem 3 sztuki i przydałyby się do jakiegoś multi.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, podgoor napisał:

 

No nie wiem, pady od Wii były kompatybilne nawet z WiiU. W przypadku PS3 i PS4 w przypadku DualShocka 3 mogłem się cmoknąć, a miałem 3 sztuki i przydałyby się do jakiegoś multi.

 

Nie tylko to bo Nintendo wiele razy pokazało że w gry z Game Boy-a można zagrać nie tylko na przenośnych konsolach wydając przystawki do SNES-a czy Game Cube 

Tak jak wspominałeś kontrolery z Wii pasowały do Wii U, a samo Wii było jak Game Cube, które odpalało gry ze starej konsoli tak samo jak pady czy karty pamięci.

 

Mając konsolę GBA oraz GC  można było  "przerobić" go na kontroler i kilka gier miały większe możliwości, a wystarczył kabelek za kilka dolców. 

 

Nie bronię Nintendo, ale wydaje mi się że jest bardziej przyjazne niż Sony 

 

Jakiś czas temu by też zgłoszony do biura patentowego  nowy kontroler i miał szyny więc może pasować do starego Switcha, fakt patent nie znaczy że tak będzie. 

 

 

Edytowane przez Tynio
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, XM. napisał:

Raczej Nintendo jest największą kurwa w tych sprawach bo jak wychodzi pro do ps4 to wszystko jest kompatybilne, a jak wyjdzie switch pro to bedee zdziwiony jak wsyzysko będzie dotychczas kompatybilne względem og switcha.

Chodzi Ci o te DWIE gry na New 3ds, które nie poszły na 3ds?

Odnośnik do komentarza

Gier było więcej co nie chodziły na 3DS/2DS

 

Xenoblade Chronicles

Binding of Isaac: Rebirth

Fire Emblem Warriors

Wind-up Knight 2

Runbow Pocket

Futuridum EP Deluxe

BlockForm

Pixel Hunter

Lifespeed (eShop)

Pinball Hall of Fame (Release date TBA)

Dragon Fang (Out in Japan Spring 2016)

forma.8 (Release date TBA - in 2016)

SNES VC

Minecraft: New Nintendo 3DS Edition

 

Do tego doszło też kilka gier, które na New 3DS/2DS XL chodziły lepiej i podbitą rodziałkę miały.

 

Podobna sytuacja była na konsolach DS, DSL  oraz DSi 

A to że Switch ma ponad połowę życia jest faktem i Nintendo robi taki dziwne ruchy pod koniec życia konsoli.

Było tak z 2DS XL który po 2 latach zakończył generację 

DSi wydany podobnie prawie na koniec życia DS

GB Micro czy takie Wii Mini 

 

Sporo tego jest i czasem były to porażki które dziś są poszukiwane na rynku wtórnym. 

Edytowane przez Tynio
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Ukukuki napisał:

Wydawanie wersji konsoli pro w połowie życia sprzętu i wydawanie gier działających tylko na ulepszonej konsoli nie da się logicznie obronić. Zwyczajne szczanie na klienta. 

Dobra, ale tak realnie - jak będą to ich gry to może i bym się zgodził. Ale jak przyjdzie wydawca i powie, że albo wyda porcik na pro albo w ogóle to co Niny ma być na nie? Inna sprawa, że bazowo to może być mało pro konsol, więc po co się pchać w taki rynek? Co prawda oni jak rozumiem z bloomberga chcą zaprzestać produkcji bazowej konsoli, a nie że będzie obok - obok ma być lite.

 

Ja mam inne obawy - że nie będzie bajerów pod konsolę. Że oled i trochę tam szybci albo na nowych gierkach. To już sony nie pcha się z upgrejdami gierek za bardzo, a Niny jest jeszcze bardziej leniwe (fps boost jednak fajna opcja od MS). Przy new 3ds też średnio co było nowego - jasne 3d był o wiele lepszy, szybciej się gierki trochę ładowały, ale tyle.

 

Chyba, że mityczny DLSS?

 

Info z restery zajumane:

Cytat

This is the summary of the info, apparently coming from a Chinese accessories manufacturer :

- Pretty much same size but with bigger OLED screen (7 inches?), so almost no bezels.

- Current joycons compatible.

- Surface-style flap for tabletop gaming.

- Micro SD slot behind this flap on the back. Easier to acess to.

- Slightly thicker dock with 2 USB 3.0 ports and ethernet port.

- 4K TV output.

- It would arrive Europe at the end of November (this is not confirmed) with very limited units.


Source is Vandal (in Spanish), it has been correct in the past regarding several topics:
 

vandal.elespanol.com

Nuevos detalles exclusivos de Switch Pro: pantalla, tamaño, dock, llegada a Europa...

Os traemos en exclusiva información inédita hasta ahora de la nueva Switch, con detalles como su nuevo dock, que tendrá algunas novedades, y cómo será la pantalla y el cuerpo de la consola.
vandal.elespanol.com vandal.elespanol.com

 

Edytowane przez Basior
..
Odnośnik do komentarza

Nie ma DLSS ponieważ biorą AMD, jest o wiele tańsze a tylko trochę gorsze od zielonych. I ma do zaoferowania APU.

 

2 godziny temu, Basior napisał:

Dobra, ale tak realnie - jak będą to ich gry to może i bym się zgodził. Ale jak przyjdzie wydawca i powie, że albo wyda porcik na pro albo w ogóle to co Niny ma być na nie? Inna sprawa, że bazowo to może być mało pro konsol, więc po co się pchać w taki rynek?

 

To mają dzielić swoją bazę użytkowników na lepszych i gorszych albo zmuszać do płacenia drugi raz za nową konsolę jak chcą zagrać w GTAV? Wiedźmina 3 i nowego Dooma dało się na lite uruchomić to nie widzę powodu aby producentom iść na łatwiznę. 

 

3 godziny temu, Basior napisał:

Co prawda oni jak rozumiem z bloomberga chcą zaprzestać produkcji bazowej konsoli, a nie że będzie obok - obok ma być lite.

 

Starych konsol jest kilkadziesiąt milionów, więc to i tak bez znaczenia w kontekście wersji pro i gier na wyłączność dla mocniejszej wersji. 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie w HH wystarczy, żeby było podobnie jak było na 3DS -> New 3DS - po prostu gry są robione pod nową wersję i chodzą gorzej na starej. Mi styka w ręku 720p + stabilne 60 fps. Niech robią np: stara wersja 30 z pływającą rozdziałką, nowa 60 w rozdziałce ekranu i to mnie osobiście zadowoli.

 

Bowser's Fury lata w HH w 30 fps a w docku w 60.

Odnośnik do komentarza

W swoim Switchu dokupiłem Hori Split Pada Pro bo nie mogłem znieść oryginalnych JoyConow. Okazało się że analogi w takiej grze jak stary residencik 4 wcale nie są lepsze niż JoyCony nadal jest martwa strefa ale to już wina gry bo w re4 na PS4 i XBoxie jest tak samo. Za to w nowszych grach jak Wiedźmin 3 i Luigi Mansion 3 bez Hori split Pada chyba bym Switcha wypierdolił za okno. Świetny produkt, teraz mogę Switcha trzymać komfortowo i grac całkowicie bez w trybie przenośnym. Zona w sypialni leży i czyta książki a ja obok w sluchaweczkach headshotuje Granados :banderas:

 

 

 

20210522-203301.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, BRY@N said:

To co zrobiłem może się wydawać śmieszne ale jedna partyjka z DS4 w demo Raymana pokazała kolosalną różnicę. Niestety te analogi w Lite są trochę za lite jak dla mnie ;)

Nieźle. Nie spodziewałem się, że to będzie się trzymać i wszystko się zmieści. Jakby to nie wyglądało -

gratki za udany pomysł :)

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, u55r napisał:

W swoim Switchu dokupiłem Hori Split Pada Pro bo nie mogłem znieść oryginalnych JoyConow. Okazało się że analogi w takiej grze jak stary residencik 4 wcale nie są lepsze niż JoyCony nadal jest martwa strefa ale to już wina gry bo w re4 na PS4 i XBoxie jest tak samo. Za to w nowszych grach jak Wiedźmin 3 i Luigi Mansion 3 bez Hori split Pada chyba bym Switcha wypierdolił za okno. Świetny produkt, teraz mogę Switcha trzymać komfortowo i grac całkowicie bez w trybie przenośnym. Zona w sypialni leży i czyta książki a ja obok w sluchaweczkach headshotuje Granados :banderas:

 

 

 

20210522-203301.jpg

Jak ktoś ma duże łapska to taki sprzęt jak najbardziej się przyda. Ergonomia na wysokim poziomie + normalny krzyżak do np; bijatyk/platformówek 2D. Jednak bardziej wolę grać na Pro Controller. 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Tak mnie jakoś naszło i odpaliłem new 3DSa, który leżał w szufladzie z rok.

Ok, wyłączony, ale bateria w połowie naładowana.

Działanie bez zarzutu, trochę muli, 3D jak marzenie, ekran mimo, że mały to świeci się spoko.

Nic nie trzeszczy, lata, dryfuje itp.

 

Naprawdę Niny ze Switchem jakościowo poszło w dół. Mam nadzieję, że new/pro będzie lepsze, bo jednak new 3ds też miał lepsze wykonanie od zwyklaka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...