Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, number_nine napisał:

Taka myśl mnie właśnie naszła, że smutny jest fakt, że na Switcha poza BOTW nie ma absolutnie żadnej gry, która pozostawiła u mnie zachwyt, albo na którą mam zajawkę i taki zachwyt mógłby się ewentualnie pojawić. Grając na PS4 spotkało mnie to wiele razy, dlatego konsole od N chyba zawsze będą dla mnie tą "drugą". Doceniam Switcha jako platformę do indyków czy innych mniejszych gier, ale na takie muszę mieć odpowiedni nastrój i czas... Poza tym takie gry przez swoją uboższą narracje i fabułę rzadko kiedy potrafią mnie wciągnąć na dłużej. 

 

Może to chwilowa faza w moim przypadku, bo niedawno kupiłem Switcha - tego nie wiem. W każdym razie, na ten moment obczaiłem dopiero dwa tytuły: Mario Odyssey i Pokemon Shield (Zelda czeka na swoją kolej, czytaj: długie jesienno-zimowe wieczory).

 

I muszę powiedzieć, że każda z tych gier jest w mojej opinii na swój sposób fantastyczna. Mario sprawił, że podczas gry micha cieszyła mi się jak ostatni raz ponad 20 lat temu, gdy ogrywałem Crasha 3 na PSX-ie. Od tamtego momentu żadna inna platformówka nie była w stanie mnie realnie wciągnąć i sprawić, że ponownie poczułbym tę zwykłą dziecięcą radochę ze skakania i zbierania kolejnych znajdziek oraz odkrywania świata, w którym się poruszam. Naprawdę niesamowite pokłady grywalności - 'czapki w ruch'. 

 

A Pokemony, mimo że podobno średnie i w ogóle takie mehhh (zarówno zdaniem recenzentów, jak i samych graczy), to dla mnie szybko okazały się cholernym majstersztykiem. Gra jest infantylna - zwłaszcza na samym początku, brakuje w niej pewnie wybranych elementów gameplay'owych z poprzednich odsłon (HM-y) i długo by zakładam można wymieniać jakieś braki. I to wszystko zapewne prawda. Ale już te usprawnienia, które sam dostrzegam (nie grałem w wiele odsłon, więc się nie odnoszę), jest zrobione w taki sposób, że siadając na półgodzinną sesję z konsolką w łapach, nagle na zegarze mijają mi bite dwie godziny. Dzielony EXP, a więc możliwość rozwijania stworków bez upierdliwego wybierania ich do kolejnych walk; podpowiedzi co do skuteczności ataków na danego Pokemona, klimat walk finałowych w Gymach przy dynamicznym bicie, a nawet samo bieganie po Wild Area... To wszystko sprawia, że łapanie Pokemonów nigdy nie było dla mnie tak wciągające.

 

Ja tym małym ustrojstwem, czyli Switchem, jestem zachwycony. Dość powiedzieć, że odkąd mam konsolkę Nintendo, ani razu nie odpaliłem 'dużego' sprzętu obecnej generacji. To też o czymś świadczy, bo zawsze uważałem się jednak za fana poważniejszych pozycji (serie RDR, TLoU, Gearsy itp.).

Edytowane przez l33t
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to kwestia lat ogrywania. Tak naprawdę Switchowe exy nie odstają od PSowych czy Xboxowych gier. Odnoszę tylko wrażenie, że oferuja specificzny klimat jakiego nie oferują pozostałe konsole. Lepszy czy gorszy. Jak dla mnie to zwyczajnie inna kategoria bo na pewno mam podobną ilość funu grając w ponure Gears of War w porównaniu z takim kolorowym BOTW.

Ja mam Switcha bo chciałem troche odmiany i zupełnie mi to pasi. Pewnie też dlatego, że mam gejmingowego kompa. Switch pasuje jako dopełnienie ale żeby zrezygnować z innych platform na rzecz tej konsoli to chyba nie. Uwielbiam Switcha za przenośność i bibliotekę pełną świetnych indyków. Dla mnie i tak obecnie grą którą zabrałbym na bezludną wyspę jest Escape from Tarkov. Jest cholernie trudny ale świetnie się w to gra i gdybym miał więcej czasu na gry to pewnie grałbym w to więcej a tak gram we wszystko inne bo mam mało czasu na multiplayerowe sesje.

Odnośnik do komentarza

Plotki, ploteczki.
Kilka źródeł (m.in. NintendoLife) podaje info, że od września do Online dodawane będą gierki z GameBoy i GameBoy Color.

https://www.nintendoswitch.pl/raport-gry-z-game-boy-i-game-boy-color-trafia-do-uslugi-nintendo-switch-online-we-wrzesniu/?fbclid=IwAR14o1JABZcJI4lPLnz64yXc6PqvWQsI9_r8jqihHHxoij9LFFYjWpKkkzA

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grabipl

Fire Emblem: Three Houses jest super, moja gra 2019 roku szczerze mówiąc. Spędziłem w niej chyba z 80h przy pierwszym przejściu i rozpocząłem drugie i tez przeszedłem do połowy. Odłożyłem ze względu na inne tytuły, ale wrócę.

Xenoblade Chronicles 2 to jedna z moich ulubionych gier na Switcha - może eksploracja jest biedna w porównaniu z Zeldą, ale za to fabuła (jeśli lubisz anime pełne wybuchów i zwrotów akcji) jest pierwsza klasa.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

https://www.eurogamer.pl/articles/2021-09-13-nintendo-obnizylo-ceny-switcha-w-europie
 

Cytat

Nintendo potwierdziło, że obniżyło sugerowane ceny detaliczne konsol Switch w Europie, zmniejszając kwotę zakupu o niecałe 30 euro (ok. 136 zł) - do poziomu 299,99 euro. Obniżki widać już choćby w sieci Amazon

Nowe ceny

  • Nintendo Switch Lite: 199,99 euro
  • Nintendo Switch: 299,99 euro
  • Nintendo Switch - OLED Model: 364,99 euro

 

hm, co raz trudniej zdecydować się na Oleda

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza

Oprogramowanie systemowe dla Switch o numerku 13.0.0 jest już dostępne

Spoiler
Cytat

Ver. 13.0.0

Bluetooth® audio support was added.

  • Headphones, earbuds, speakers, and other audio devices that connect with Bluetooth can now be paired with Nintendo Switch family systems for audio output.
    • Bluetooth microphones are not supported.
    • Up to two compatible wireless controllers can be connected to the system while using Bluetooth audio.
    • Bluetooth audio cannot be used while local wireless communication is active.
    • Depending on the Bluetooth audio device, there may be some audio delay.

 

“Update Dock” was added under System in System Settings for Nintendo Switch and Nintendo Switch – OLED Model systems, allowing for software updates to Nintendo Switch docks with a LAN port.

  • Dock software updates are not available for Nintendo Switch docks without a LAN port.
  • This feature was not added to Nintendo Switch Lite.

 

“Maintain Internet Connection in Sleep Mode” was added under Sleep Mode in System Settings.

  • When this setting is enabled, systems with wired internet connections will maintain internet connection even while in sleep mode. This allows for software and add-on content to download to the system while the system is in sleep mode.
    • The setting is enabled by default.
  • When this setting is disabled, the system will connect to the internet only periodically, which decreases power consumption and delays downloads while in sleep mode.

Note: Systems that are not updated to version 13.0.0 or later behave as if this setting is enabled.

 

The method to initiate “Calibrate Control Sticks” in System Settings was changed.

  • From System Settings, go to Controllers and Sensors, select Calibrate Control Sticks, then fully tilt the control stick in any one direction and keep it tilted for a few seconds to begin calibration.

 

Users can now view whether their wireless internet connection is using the 2.4 GHz or 5 GHz frequency band under “Connection Status” after selecting Internet in System Settings.

 

 

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

jprdl ja zawsze myślałem, że ten brak obsługi słuchawek po bt bierze sie z technicznych braków, a nie kwestii softu i już się poddałem, że kiedyś sparuję słuchawki. a tu jeb, po 4 latach od premiery konsoli wspaniałe Nintendo dało nam tą możliwość, która chujwi czemu nie była dostępna wcześniej XD

 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że większość osób, która faktycznie to zrobi, od razu będzie miała odpowiedź na pytanie "chuj wie czemu ta opcja nie była dostępna" i jaka jest "bariera". Duże konsole też nie mają bluetooth audio i też nie jest to dlatego że jest jakaś ogromna bariera hardware'owa zrobić połączenie które ma każdy telefon od kilkunastu lat. Jednak nie ma takiej opcji.

 

 

Ja odpaliłem ten update jak tylko usłyszałem, bo byłem jednak podekscytowany, tyle noszę ten kabel tylko dla Switcha, no bardzo chciałem to mieć. Ale nie powiedziałbym, że da się tak grać. Może kiedyś, jak zmienią codec. Albo może jeszcze bardziej kiedyś, jak będzie konsola przenośna z Bluetoothem 5.2. Dobrze mieć taką opcję, no ale jakbym robił gry, to bym nie chciał, żeby ktoś grał w moją grę w ten sposób. Jakoś zero zdziwka, że Nintendo nie chciało tego robić.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, ogqozo napisał:

Myślę, że większość osób, która faktycznie to zrobi, od razu będzie miała odpowiedź na pytanie "chuj wie czemu ta opcja nie była dostępna" i jaka jest "bariera". Duże konsole też nie mają bluetooth audio i też nie jest to dlatego że jest jakaś ogromna bariera hardware'owa zrobić połączenie które ma każdy telefon od kilkunastu lat. Jednak nie ma takiej opcji.

 

 

Ja odpaliłem ten update jak tylko usłyszałem, bo byłem jednak podekscytowany, tyle noszę ten kabel tylko dla Switcha, no bardzo chciałem to mieć. Ale nie powiedziałbym, że da się tak grać. Może kiedyś, jak zmienią codec. Albo może jeszcze bardziej kiedyś, jak będzie konsola przenośna z Bluetoothem 5.2. Dobrze mieć taką opcję, no ale jakbym robił gry, to bym nie chciał, żeby ktoś grał w moją grę w ten sposób. Jakoś zero zdziwka, że Nintendo nie chciało tego robić.

 

 

Czemu? Na nintendolife same komentarze, że działa flawlessly i zero problemów z latency i synchro.

 

 

Edit: pojawił się wątek na reseterze, podobno mocno zależne jest to od urządzenia, które podłączamy, niektóre działają dobrze, niektóre gorzej

https://www.resetera.com/threads/switch-bluetooth-audio-devices-latency-tests.486718/

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ogqozo napisał:

Myślę, że większość osób, która faktycznie to zrobi, od razu będzie miała odpowiedź na pytanie "chuj wie czemu ta opcja nie była dostępna" i jaka jest "bariera". Duże konsole też nie mają bluetooth audio i też nie jest to dlatego że jest jakaś ogromna bariera hardware'owa zrobić połączenie które ma każdy telefon od kilkunastu lat. Jednak nie ma takiej opcji.

 

 

Ja odpaliłem ten update jak tylko usłyszałem, bo byłem jednak podekscytowany, tyle noszę ten kabel tylko dla Switcha, no bardzo chciałem to mieć. Ale nie powiedziałbym, że da się tak grać. Może kiedyś, jak zmienią codec. Albo może jeszcze bardziej kiedyś, jak będzie konsola przenośna z Bluetoothem 5.2. Dobrze mieć taką opcję, no ale jakbym robił gry, to bym nie chciał, żeby ktoś grał w moją grę w ten sposób. Jakoś zero zdziwka, że Nintendo nie chciało tego robić.

 

Już nie wydziwiaj aż tak. Dla większości to wybór między graniem na głośniczku/mute, a graniem na słuchaweczkach jak człowiek, audofilska jakość i stękanie o kodekach to dla pasjonatów :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...