Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Ins napisał:

Ktoś wie jaka będzie polska cena Tetris Effect? Już się nie mogę doczekać jak odpalę go na switchowym oledziku :wub:

 

Na eshopie 160zł. Specjalnie czekalem na wersje Switchową bo tetris na tv jakoś średnio mi 

leży ;)

Pytanie czy jest szansa na wydanie pudełkowe. OLED to dobra okazja by powrócić do zaległych indyków wiec teris mógłby jeszcze trochę poczekać xD

Edytowane przez tomek27
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Luqat napisał:

 

Źle napisałeś. Nie mam tv oled. Co teras? Szach mat.

Nie - o coś innego mi chodziło:

 

Masz switcha żeby grać na nim stacjonarnie (na TV)? To wtedy wystarczy ci JAKIKOLWIEK model oczywiście wykluczając Lite. Bo ani nie zmienia nic dla ciebie lepsza bateria ani lepszy ekran. Jeśli gra na dowolnym TV a nie mobilnie to zmiana jeśli już posiadasz nie ma sensu a i jeśli planujesz grać tylko na TV to biorąc nowego nie ma sensu dopłacać i polować na OLEDa. Powody już wymieniłem.

 

Też nie mam TV OLED. Ale switcha OLED nie biorą, te samem bebechy i tylko zmieniony ekran za wyższą cenę niż na premierę uważam za naciąganie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tomek27 napisał:

Na eshopie 160zł. Specjalnie czekalem na wersje Switchową bo tetris na tv jakoś średnio mi 

leży ;)

Pytanie czy jest szansa na wydanie pudełkowe. OLED to dobra okazja by powrócić do zaległych indyków wiec teris mógłby jeszcze trochę poczekać xD

Niby pierwsze 2 tyg od premiery ma być zniżka -25% czyli 120zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, devilbot napisał:

Niby pierwsze 2 tyg od premiery ma być zniżka -25% czyli 120zł.

No gdzieś to widziałem ale założyłem że preorder ma już tą cene promocyjną.

Jesli faktyczne czasowo 120zł to chyba trzeba będzie brać teraz :)


Updated: No i faktycznie w promocji w eshopie za 120zł wychodzi

 

Źródło

Edytowane przez tomek27
Odnośnik do komentarza

Odebrałem swojego OLED. Pierwsze wrażenie/luźne myśli osoby, która wcześniej nie miała Switcha:

 

- Konsola w trybie przenośnym jest niewygodna. Kiepskie w wyczuciu przyciski i analogi wcale w tym nie pomagają. Nie mam pojęcia, jak może na tym grać w coś zręcznościowego i wymagającego precyzji.

- Jakość wykonania nie jest najwyższych lotów, choć czytam, że i tak jest lepiej, niż poprzednie modele.

- Straszny luz po wpięciu konsoli do docka. Nie wiem, czy to dobrze, czy nie, bo z jednej strony jest pole do manewru przy częstym przekładaniu, a z drugiej sprawia, że chyba lepiej wyjąć konsolę, żeby wymienić kartridż, niż robić to w docku. Szkło lub jakieś zabezpieczenie samego docka będzie jednak niezbędne, tym bardziej, że przed ekranem jest sam plastik. Póki co chyba podkleję, albo podłożę chociaż jakąś mikrofibrę, przynajmniej u góry.

- UI i ogólne opcje systemu banalne i raczej ograniczone. Sam system działa ok, ale eshop muli.

- Gry ruchowe spoko. Przy samych joyconach większość to i tak udawanie, ale jako platforma do lekkiego rozruszania się jest fajnym motywatorem.

- Na plus ilość sposobów na granie. Wbrew pozorom tryb stand z wypiętymi joyconami jest bardzo fajny.

- Konsola wpięta w dock ogólnie nie wygląda zbyt bezpiecznie. Chyba trzeba kupić pokrowiec i tam trzymać nieużywaną konsolę, aniżeli miałaby się kurzyć.

 

https://www.mediaexpert.pl/gaming/akcesoria-do-konsol/torby-i-etui/etui-nintendo-switch-oled-szklo - to szkło z oficjalnej dystrybucji będzie ok, czy lepiej szukać innych marek?

 

Ogólnie wiem, że nie jestem głównym targetem konsoli i kupiłem ją bardziej jako ciekawostkę + platformę do pojedynczych exclusive'ów. Na pewno nie jest to sprzęt, który bym traktował jako główny sprzęt do grania, a już na pewno nie w multiplatformy. Nintendo ma fajne pomysły, ale z wykonaniem dalej mają problemy.

 

No nic, czekam na kilka promocji w eshopie i premierę SMT5.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Suavek napisał:

https://www.mediaexpert.pl/gaming/akcesoria-do-konsol/torby-i-etui/etui-nintendo-switch-oled-szklo - to szkło z oficjalnej dystrybucji będzie ok, czy lepiej szukać innych marek?

Powinno być ok, ja nakleiłem od razu po wyjęciu z pudełka to i jest git:

https://www.mediaexpert.pl/gaming/akcesoria-do-konsol/szkla-i-folie/szklo-hartowane-hofi-glass-pro-do-nintendo-switch-oled

 

Co do reszty posta to zgadzam się z tym, co wyliczyłeś, acz mając porównanie z oryginałem to OLED jest jednak wykonany o niebo lepiej, oprócz tego docka i bujania się w nim konsoli. Nie zostanę też fanem tej klapki, która "wyłamuje się" z docka, w oryginalnym zawiasy były spoko i bardziej mi pasowały. Natomiast ekranik to jest ewidentny upgrade względem poprzednika. Enhanced audio nie słyszę, plimpa jak na moje ucho tak samo. Trzeba dłużej potestować w sytuacjach bojowych (pociągu z pełnym słońcem, przybywaj) i wtedy wyciągać jakieś wnioski, ale mając go już w dłoniach czy kupiłbym OLEDa drugi raz, posiadając V1? Ciężkie pytanie, bo z jednej strony włączam tę konsolę i japa sama się cieszy na lepszy ekran, ale czy to wystarczy? Jeszcze nie wiem.

 

A, i co mnie wkurwia (tak, nie denerwuje - wkurwia): dodali dwie gumowe wypustki obok kickstanda, które czuję pod palcami biorąc konsolę do ręki. Nie dało się ich wrzucić gdzieś bliżej środka konsolki?

Odnośnik do komentarza

Ja tam już po wieloletnim doświadczeniu z Nintendo mam chyba wyważone oczekiwania. Konsola jak by nie patrzeć to zabawka, producent chce zarobić, a cena też nie może powalić ;) w końcu to gry mają nas bawić, a nie sprzęt. I ciągle mimo że mam PS5, to jednak grywanie kanapowe na switchu to dla mnie najbardziej przystępna forma spędzania czasu przy konsoli.

 

Generalnie jak po ponad 4 latach na V1, OLED to dla mnie bardzo dobre ODŚWIEŻENIE. Tylko tyle i aż tyle. Jestem zadowolony z przesiadki - po kilku godzinach z konsolą.

 

I na + poprawa audio. W recenzjach nie rozwodzono się nad tym zbytnio ale jak dla mnie jest o poziom wyżej jeśli chodzi o głębie i czystość. A to dla mnie ważne bo słuchawki na Switchu mnie męczą, jednak oprawa audio w wielu produkcjach od N zasługuje na uwagę. 
 

Sprzęt myślę spokojnie wystarczy do następnej generacji. Na Pro nie ma co liczyć IMO. Szkoda tylko że nie wypuścili tego rok temu.

 

PS Mam też tego case’a od Nintendo z foliami - dostajemy dwie, na OLEDA i poprzednika. Generalnie jest to te same wykonanie co u poprzednika :)

Edytowane przez tomek27
Odnośnik do komentarza

Zauważyliście może w OLEDzie zbytnie nagrzewanie się konsoli? Zostawilem podłączona do kabla (oryginalna ładowarka) na jakiś czas ze zgaszonym ekranem, w tle ściągały się gierki, i jak po chwili dotknąłem Switcha ten byl bardzo ciepły, tak że aż wiatrak odpalił gdy włączyłem ekran. W V1 nigdy czegos takiego nie doświadczyłem, ktoś miał podobnie? 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, voi tekku napisał:

Zauważyliście może w OLEDzie zbytnie nagrzewanie się konsoli? Zostawilem podłączona do kabla (oryginalna ładowarka) na jakiś czas ze zgaszonym ekranem, w tle ściągały się gierki, i jak po chwili dotknąłem Switcha ten byl bardzo ciepły, tak że aż wiatrak odpalił gdy włączyłem ekran. W V1 nigdy czegos takiego nie doświadczyłem, ktoś miał podobnie? 

Też to zauważyłem przez chwile. Wydaje mi się jednak że miało na to wpływ dłuższe pobieranie + ładownie właśnie. Nie pamiętam żebym kiedykolwiek synchronizował/zaciągał tyle gier jednocześnie na V1.

Podczas gry wszystko wróciło do normy ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie Switch mocno się nagrzał w trakcie gry z docka. Bateria nie była w pełni naładowana, więc pewnie mogło to mieć wpływ, ale fakt, jak się pochyliłem, to powiedziałbym, że temperatura porównywalna z innymi konsolami stacjonarnymi.

 

Przy grze w trybie handheld było ok, nic się nie przegrzewało.

 

Z innej beczki, odrobina taśmy dwustronnej i mikrofibry i od razu inaczej konsola w docku leży. Dosłownie skrawek 0,5x1cm przy obu krawędziach od strony ekranu. A że miałem akurat czarną ściereczkę, to w ogóle tego nie widać, a przynajmniej nie będzie ekran bezpośrednio plastiku dotykać.

Odnośnik do komentarza

Kilka moich krytycznych spostrzeżeń/refleksji po dłuższym posiedzeniu :)

- Szary motyw / kolor w menu konsoli ukazuje swego rodzaju ziarno na wyświetlaczu jeśli bliżej się przyjrzeć. Nie jest to coś bardzo widoczne, ale potwierdza, że N nie sięga po topowe komponenty.

- Jak dla mnie nowa nóżka to nie jest zmiana 100% na plus. Zajmuje ona więcej miejsca co prawdopodobnie przekłada się na gorsze chłodzenie. Podobno dodaje 20g do wagi konsoli co jak dla mnie jest wyczuwalne. No i pytanie jak z wytrzymałością tych zawiasów. Szczerze, to wolałbym stare rozwiązanie i na przykład większą baterie bądź odchudzone/wyprofilowane plecki xD. Z nóżki i tak nigdy nie korzystam…

- Drobny tekst w menusach/grach jest mniej czytelny. Przypuszczam że to efekt mniejszego ppi. Oby twórcy zwrócili na to uwagę i stosowali większą czcionkę

- Ekran jest ciemniejszy na maks podświetleniu w porównaniu do V1 (kolor/kontrast jednak to nadrabiają z nawiązką IMO)

 

A więc coś za coś, niestety ;) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...