Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Do multiplatform można kupić duże konsole, a nie kurwa zabawkę z LCD działającą 2 godziny. Oczywiście jak te multiplatformy zadziałają, bo wiadomo jak to z komputerami jest. Tylko jak zainstalujesz protona i neutrona, bo inaczej to chuj.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rozi napisał:

Do multiplatform można kupić duże konsole, a nie kurwa zabawkę z LCD działającą 2 godziny. Oczywiście jak te multiplatformy zadziałają, bo wiadomo jak to z komputerami jest. Tylko jak zainstalujesz protona i neutrona, bo inaczej to chuj.

Jako użytkownik linuxa od dobrych 15lat stwierdze że przesadzasz z pozomem skomplikownia odpalania gierek na SD ale z tym lcd i bateryjką na 80-90minut grania to z perspektywy czasu lekka beka...i w sumie to nie lekka ;) 

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Co by nie kupił to będzie dobrze. Switch tańszy, przenośny i z zajebistą biblioteką gier. Niby już końcówka ale nie ma żadnych przesłanek ku temu żeby w przyszłym roku te 3-4 exy jeszcze na niego nie wyszły.

Ale Ps5 też będzie świetnym wyborem, tym bardziej jeśli ma zaległości z poprzedniej generacji. Do tego tona genialnych multiplatform. 

Wybór trudny trzeba sobie to powiedzieć wprost :)

Odnośnik do komentarza

Wybór jest przerąbany - docelowo chętnie ogram obydwie platformy ale na razie budżet i czas pozwalają tylko na jedną.

Chyba po prostu najprościej będzie zestawić listę gier , które chce w najblizszym czasie przejsc :D 

Tak na szybko w glowie wychodzi na korzysc ps5 (Za switchem mega ta mobilnosc ktora zawsze mnie rajcowala, ale moze faktycznie przy switchu 2 jak podrasuja sprzet i bedzie kompatybilnosc wsteczna to sie zdecyduje)

 

Panowie właśnie mi się problem sam rozwiązał - wyrwałem na olx oleda z zeldą za 1300zł także patrząc , że przy ps5 to minimum 1000zł w kieszeni to na ten moment do powrotu do gierek wydaje się najsensowniejszą inwestycją + używane gry na ninendo chyba nadal trzymają cenę bardziej niż te na pleja.

Edytowane przez wwsan88
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przyszedł mi ten Skull & co NeoGrip i o ile jakość wykonania jest Ok i ergonomia też całkiem spoko to mam problem jeśli chodzi o włożenie całości do docka.

Niby da się to włożyć ale przez wystający element z nazwą firmy na tyle dock się delikatnie rozszerza :gayos:

Pytanie czy na dłuższą metę coś takiego może uszkodzić docka? 
 

16BDB276-0DD3-4C3A-8EEC-2B00C6BE6927.jpeg

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2023 o 10:12, wwsan88 napisał:

Wybór jest przerąbany - docelowo chętnie ogram obydwie platformy ale na razie budżet i czas pozwalają tylko na jedną.

Chyba po prostu najprościej będzie zestawić listę gier , które chce w najblizszym czasie przejsc :D 

Tak na szybko w glowie wychodzi na korzysc ps5 (Za switchem mega ta mobilnosc ktora zawsze mnie rajcowala, ale moze faktycznie przy switchu 2 jak podrasuja sprzet i bedzie kompatybilnosc wsteczna to sie zdecyduje)

 

Panowie właśnie mi się problem sam rozwiązał - wyrwałem na olx oleda z zeldą za 1300zł także patrząc , że przy ps5 to minimum 1000zł w kieszeni to na ten moment do powrotu do gierek wydaje się najsensowniejszą inwestycją + używane gry na ninendo chyba nadal trzymają cenę bardziej niż te na pleja.

 

Jednak udało mi się zrobić tak jak pisaliście wyżej kupiłem też ps5 ze Spidermanem także pogram na jednej i drugiej i życie samo zweryfikuje który sprzęt zostanie :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.12.2023 o 09:26, Kafaresko napisał:

Szybkie pytanie, hori split pad pro/compact czy crkd nitro deck? A jeżeli hiri to pro czy compact? 

Ja mam tylko hori pro i polecam, na średnie/większe dłonie. Jest stabilnie, duże przyciski, znacznie lepsze triggery, dobre mocowanie. Wygodny i nie czuć zmęczenia przy dłuższych sesjach. Dodatkowy plus za 2 dodatkowe przyciski. Ja akurat nie potrzebuje wibracji, a do grania kiedy konsola jest zadokowana mam innego pada.

 

Chyba trudno będzie znaleźć kogoś kto ma te 3 sprzęty żeby wszystko porównał - pozostają recenzje na YT.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

pykam sobie w swoją drugą gierkę na switcha (xd) i muszę przyznać, że jestem zachwycony samymi gierkami (tak aż dwiema xd) jak i samą konsolką. 

tzn. sam switch urzekł mnie swoją prostotą, prosty dashboard, stara zasada wkładasz płytkę i grasz, szybkie sesje po przebudzeniu konsoli. i przede wszystkim graniem w trybie przenośnym, o ile całe życie gardziłem hanheldami. takiego 3dsa sprzedałem po 3,4 gierkach. tak teraz gra mi się rewelacyjnie. Co prawda na tv w takiego Odyssey też się gra świetnie, tak Mario Wonder już tylko handheld.

 

zrobiłem sobie listę gierek do kupienia, ogrania i jest tego trochę. a póki co nie liczę multiplatfrom czy indyków (oprócz Stardew Valley) tylko same exy.

 

miał być pod choinkę Alan Wake 2 ale w ostatniej chwili poprosiłem o coś na Switcha :D

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Słupek napisał:

jestem zachwycony samymi gierkami (tak aż dwiema xd) jak i samą konsolką

Ja też kupiłem niedawno i bardzo mi się podoba. Gram teraz w trzecią gierkę i no jest to zupełnie inny feeling niż duże konsole.

Sam jestem zdziwiony że gram tylko w trybie przenośnym. Bardzo udany zakup moim zdaniem i jak pomyślę że jeszcze tyle gier przede mną to micha mi się cieszy.

Btw. Też pod choinkę mam dostać gierkę dla dzieci xd

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Jak widać, nie ma lepszych świąt dla gracza niż święta z Nintendo Switch.

O to chodzi w grach wideo i telewizyjnych.

U mnie grane są wybrane trudne plansze z Super Mario Maker 2 i ACNH dla relaksu, szczególnie że wczoraj w wigilię na wyspie odbywał się toy day, więc każdy z villagersów musiał dostać wymarzoną zabawkę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nintendo ogłosiło najlepiej sprzedające się cyfrowo gry w roku 2023 - chociaż tylko w Japonii.

 

Nintendo Switch ダウンロードランキング|ゲームソフト | 任天堂

 

Na pewno zaskoczenie, że aż na pierwszym miejscu Suika Game. Jest to na pewno fenomen, no i cena kilkadziesiąt razy niższa od Zeldy zachęca, no i nie ma opcji kupienia pudełka hehe. Gra stworzona początkowo na projektory wyszła akurat w Japonii już dwa lata temu, ale dopiero ostatnio stała się popularnym zjawiskiem, i została wydana w innych krajach.

 

Poza tym chyba bez zaskoczeń, Pikmin 4 na razie wyżej niż Mario Wonder, nie wiem, kiedy skończyli okres liczenia. Ale tuż za Mario jest Dragon Quest Monsters 3, który wyszedł dopiero w grudniu. 

 

Oczywiście Mario Kart jak co roku sprzedaje się jak powalony mdr. Jedyne rzadsze w Europie tytuły w top 30 to kolekcja Megamana Battle Network oraz gry z serii Monotaru Dentetsu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

4 godziny to brzmi dość dziwnie. Z 30% na 90% na oryginalnej ładowarce to bym strzelał tak z półtorej godziny czy może dwie, przy 90% już idzie znacznie wolniej.

 

Nikomu podczas testów rozładowany kompletnie Switch nie ładował się do 100% znacznie dłużej niż ok. 3 godziny, nawet podczas grania, a Lite pobiera mniej energii niż hybryda.

Może kabel niedociśnięty lol?

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.12.2023 o 08:45, drozdu7 napisał:

Ja też kupiłem niedawno i bardzo mi się podoba. Gram teraz w trzecią gierkę i no jest to zupełnie inny feeling niż duże konsole.

Sam jestem zdziwiony że gram tylko w trybie przenośnym. Bardzo udany zakup moim zdaniem i jak pomyślę że jeszcze tyle gier przede mną to micha mi się cieszy.

Btw. Też pod choinkę mam dostać gierkę dla dzieci xd

Jest jakaś magia w graniu w gry Nintendo i indyki na Switchu w trybie przenośnym :) U mnie na większy spokój podczas grania na pewno  wpływa to, że nie widzę znajomych grających w coś online i FOMO, że „no super się bawię w grze solo ale oni tam grają i na pewno bawią się lepiej!” :D 

 

Testowałem ostatnio SD Oled i technicznie super jest sprzęcik, ale jednak dla mnie trochę za duży do grania przenośnego - probowałem naklejki antypoślizgowe, gripy itd i zawsze po grze czułem dyskomfort w nadgarstkach. Przy wadze Switcha Oled i gripie od Skulla, zero problemów. Więc sprzedałem SD, syn dostał Wondera na święta, a ja kupiłem Zeldę TOTK i będzie w co grać przez jakieś 100h :D Albo 500h jak Zelda podejdzie :leo:

Edytowane przez falcon87pl
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...