Skocz do zawartości

Sea of Thieves


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gierka chodzi za mną od dawna, ale raz już próbowałem przysiąść i po dwóch godzinkach nigdy nie wróciłem. Pierwszy kontakt nie porwał i jak to to z game passem już jest, były inne tytuły odciągające uwagę.

Pobiera się ponownie na konsoli, choć czasu nie mam teraz za duźo i to raczej fatalny czas na start nowego tytułu zwłaszcza w trubie sieciowym. Mimo że tak gram solo, co może nie jest optymalnym doświadczeniem, ale mam ochotę na zabawę w poszukiwanie skarbów. Jeżeli jeszcze dochodzi dodatek nastawiony na kampanie fabularną to jestem podwójnie zaintrygowany.

Zobaczymy czy drugie podejście będzie bardziej owocne.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, MLeKSk napisał:

Swoją drogą czy gra ma kanapowego coopa? Wiecie, jedna konsola, dwa pady i hej w morze?

niestety nie

15 godzin temu, MLeKSk napisał:

Acziki z poszczególnych sezonów będzie można zdobywać nawet po ich zakończeniu? Bo widzę, że trwa sezon drugi, a ludzie jeszcze z pierwszego zdobywają. 

wszystkie acziki, przedmioty kosmetyczne, cała zawartość jaka trafia do gry itd. zostaje w grze na stałe

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Ma_niek napisał:

Dodatek to typowo single? Odbilem sie od tej gry ale piratow uwielbiam i tak mysle zeby nie sprobowac

Można grać w coopie. Z tego co wyczytałem grając solo w drużynie będzie Jack i można sobie pływać najmniejszym stateczkiem. Nie będzie obcych graczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś miałem dłuższą chwilę przed południem i przysiadłem do gry. Jako że jestem kompletnym żółtodziobem to zacząłem od nowej przygody z udziałem Jacka Sparrowa. Udało mi się ukończyć pierwszy rozdział, wrażenia mam dość pozytywne mimo że opowieść snuje się dość mozolnie i jest trochę przegadana. 

Wstęp jest zdaje się stylizowana na park rozrywki Disneya i jest trochę zagadek logicznych, niezbyt trudnych. Pod koniec jest odrobina akcji i walki na morzu.

Dla mnie to dobry rozszerzony tutorial do nauki podstaw mechanik. Podejrzewam że dla kogoś kto zna grę od podszewki to może to się wydać jednak niezbyt ciekawe. Za to na słowa uznania zasługuje oprawa dźwiękowa i wizualna, to duży plus produkcji.

Z chęcią wypróbuje kolejne rozdziały, już wiem że jest tu sporo wyreżyserowanych scenek i nie ma co liczyć na zaskakujące zwroty akcji, taka milutka Disneyowska opowiastak. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

dobrze gada,

przez ponad 3 lata po premierze, gra dostała dziesiątki mniejszych i większych dodatków, wszystkie były darmowe i rozwinęły grę w znaczący sposób od fabuły, nowych misji, nowych lokacji, przeciwników i aktywności. Bez Pay2Win.

Wiem też że często lubią krytykować gry usługi (często słusznie) i przedstawiać kolejne negatywne przykłady tego modelu biznesowego, ale jak widać są też pozytywne przykłady, jak SoT który na premierę miał średnią na meta 69/100 i był krytykowany za brak zawartości, ale dzięki pasji twórców i wiernej bazie graczy rozwinęła się niesamowicie i teraz jest w miejscu w którym jest obecnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Gratki, ale nie mogli od razu wydać tego IDK 3 lata później, z pełną zawartością? :cool: 

co roku można by zadawać sobie to pytanie,

 

za rok też gra znowu będzie bogatsza i też będziesz się pytać czy nie mogli tego wydać 4 lata później z pełną zawartością? :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza

Znasz moje zdanie na ten temat:

 

  • gra z pełną zawartością na start + dodatki (vide Wiedźmin 3) - GOOD
  • gra ze szczątkową zawartością (nawet jak dobra) + łatanie po latach - NOT GOOD

 

Tak czy inaczej wierzę, że SoT jest już obecnie mocno doyebane zawartością i w dodatku ma zawartość dla samotników, ba! nawet korci mnie żeby pograć, ale doświadczenia z wersji na XOS raczej mnie odrzucają. Sprawdzę już na XSX.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

gra ze szczątkową zawartością (nawet jak dobra) + łatanie po latach - NOT GOOD

z tym że SoT nie było łatane latami,

przez pierwszy rok od premiery gra dostała Hungering Deep, Cursed Crew), Forsaken Shores, Shrouded (IMO jedna z najlepszych aktualizacji) i Anniverasy Update (który był ostateczną rehabilitacją gry), wszystkie późniejsze dodatki (Ashen WInds, Ships of Fortune, Haunted Shores, Fort of the Damned, Vault of Ancient itd.) przez ponad 2 lata to już tylko wisienki na torcie łącznie z ostatnim dodatkiem z Piratami z Karaibów

 

to nie jest tak że gra stała się kompletna i dobra wczoraj

Odnośnik do komentarza

Tak trochę w ramach przestrogi piszę, przedwczoraj wieczorem chciałem sobie przejść drugi rozdział nowych opowieści i zostało to uniemożliwione przez pewną załogę która zaraz pierwszym punktem kontrolnym skutecznie uniemożliwiała kontynuowanie wątku. Rzecz dzieje się pod wodą i to doś wąski tunel więc nie było możliwości ich ominięcia i musiałem nieco zmienić plany. Nie byłem nawet specjalnie wkurzony i myślę innym razem przejdę...

Kolejne podejście dnia następnego, popchałem trochę do przodu fabułę doszedłem do punktu gdzie powinien pojawić się pierwszy boss i tu psikus, nie pojawił się xd, beczka z kulami armatnimi pusta więc i tak bym ugrzązł w miejscu. No kolejny raz się cofam i zmieniam serwer.

Tym razem walka z bossem wygrana, okazuje się że jest jeszcze jeden pojedynek który wygrywam i idę dalej... Tylko przegapiłem jeden pokój jak się okazało kluczowy dla zakończenia misji i nie mogłem zawrócić...

Zaczynam jeszcze raz od walki z ostatnim bossem i udało się doprowadzić misję do końca.

Na internetach czytam że ludzie w jeszcze innych miejscach mieli problemy, wina w dużej mierze leży w tym że tak naprawdę jednocześnie kilka załóg moźe wykonywać tą opowieść i wzajemnie się blokować.

Podobno tylko druga część pod nazwą "Zatopiona Perła" jest skopana. Reszta jest wydzielona na osobny serwer i gracze sobie nie przeszkadzają, tu niestety są babole.

Polecam poczekać na łatkę, w tej chwili na drugiej księdze można sobie włosy powyrywać.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dalhi napisał:

Tak trochę w ramach przestrogi piszę, przedwczoraj wieczorem chciałem sobie przejść drugi rozdział nowych opowieści i zostało to uniemożliwione przez pewną załogę która zaraz pierwszym punktem kontrolnym skutecznie uniemożliwiała kontynuowanie wątku.

dzisiaj wychodzi hotfix który ma naprawić ten błąd. 

 

Ogólnie skończyłem na razie 3 opowieście, i o ile pierwsza i trzecia rozgrywa się w osobnych lokacjach gdzie nie może przeszkodzić nam inna załoga, to druga jest w otwartym świecie, więc można spotkać inne załogi i tu czuć spory krok w tył względem wcześniejszych opowieści, bo wcześniej Rare zawsze przygotowało kilka wariantów questów, dzięki czemu gdy kilka załóg robiło to samo zadanie fabularne to, co prawda historia była ta sama, ale lokacje  i same zagadki trochę się różniły dzięki czemu załogi nie spotykały się w tym samym miejscu (zwiększało to też replaybility misji). 

 

Co do samych misji to na razie wypadają spoko, czuć duże przywiązanie do materiału źródłowego, widać też że zagadki są prostsze i bardziej "cinematic" od tych z kampanii "Shores of Gold", trudno też gdzieś się zgubić i przez większość czasu idzie się jak po sznurku, walka i przeciwnicy też nie sprawiają problemu. 

Na plus bardzo fajna muzyka (zwłaszcza aranżacje utworów z Piratów z Karaibów) i widoczki 

1977475005_SeaofThieves.thumb.png.f3cbcc7068a61fced4d4a68c5ffe8722.png

183334628_Zrzutekranu(5).thumb.png.4b77dcf74c4436ed5f7034e5d0372812.png615803113_Zrzutekranu(7).thumb.jpg.ae87961cbb044d6c562821767a34dfd8.jpg

 

zostały mi 2 opowieści  które chciałbym ukończyć w ten weekend

Odnośnik do komentarza

no i skończyłem wszystkie opowieści na 100%, fajna przygoda, szczególnie finał kiedy wśród sztormu i strzelających piorunów walczy cała flota.

 

Jest kilka klimatycznych momentów jak np. ten kiedy wchodzimy do opuszczonego fortu w zaświatach a w tle zaczyna przygrywać znany utwór:

jest trochę humorku, są bitwy morskie, jakieś proste zagadki, dużo pływania pod pod wodą, kilku nowych przeciwników i jakaś prosta historyjka o tym jak to Davy Jones chce zniszczyć Sea of Thieves, czyli w sumie wszystko czego mozna by się spodziewać po pirackiej grze, więc jestem zadowolony i czekam co Rare wymyśli dalej. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

SoT to gra sesyjna, za każdym uruchomieniem gry startujesz w losowej tawernie, z pustym ekwipunkiem i nowym statkiem, zapisują się tylko skończone misje, złoto za sprzedane skarby itd. 

To to ja wiem, trochę już zdążyłem w to pograć. Pytam stricte o ten nowy tryb z piratów z karaibów, bo chętnie bym odpalił z dziewczyną któregoś razu zamiast zwykłego, który sprawdza się idealnie gdy mamy z godzinkę czy dwie na wspólne granie i nie wiem czy musimy przeznaczyć na to cały dzień czy jest jakaś forma zapisu.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Oski918 napisał:

To to ja wiem, trochę już zdążyłem w to pograć. Pytam stricte o ten nowy tryb z piratów z karaibów, bo chętnie bym odpalił z dziewczyną któregoś razu zamiast zwykłego, który sprawdza się idealnie gdy mamy z godzinkę czy dwie na wspólne granie i nie wiem czy musimy przeznaczyć na to cały dzień czy jest jakaś forma zapisu.

W misjach fabularnych są checkpointy, więc można wyjść i potem je dokończyć

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...