Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Całe szczęście można zrobić to w każdej bazie, w zakładce "Contacts". Przydatna opcja, miałem już kilka za "złe parkowanie", a także karę za zerwanie zlecenia.

Rzekomo ukradłem towar zleceniodawcy - byłem zmuszony zerwać kontrakt, bo załadowałem moją świeżo zakupioną Cobrę towarem, ale nie mogłem nią dolecieć do wyznaczonego systemu (za mały jump range, żadnej sensownej trasy z przesiadkami). Do systemu doleciałem moim wypasionym Sidewinderem i chciałem znów na niego wsiąść, ale okazało się, że nie mogę zostawić załadowanej Cobry i muszę opróżnić ładownię - wtedy zerwałem kontrakt, bo inaczej się nie dało, no i oczywiście kara :)

Odnośnik do komentarza

Bansai podpowiedział fajny i tani sposób na zdjęcie wszystkich bounty (przy okazji mandatów). Lecimy do stacji, kupujemy najtańszy statek Sidewinder, wylatujemy nim z bazy i robimy self destruct.

 

Takie tam na szybko:

 

qcjXSqx.png

 

5R5LUma.png

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy to problem u mnie ale siec mi nie działa w ps4. Jezeli to znowu konserwacja jakas to wybrali sobie naprawdę dobrą na to porę. Zdarzyłem na szczescie troche pograc popoludniu i mam za soba pierwsze udane lądowanie na stacji (wiem, sukces :D). Jedno mi tylko powiedzcie. Nie przewoziłem ładunku tylko dane, które - z tego co wyczytałem przy odprawie - zostaną automatycznie odczytane. Po wylądowaniu nie miałem zadnego info, ze misje zakonczylem, a co gorsza nie wpadla mi zadna kasa.I jeszcze jedno, jakie warunki trzeba spelnic zeby zrobic skok miedzygwiezdny. O ile sie orientuje, wystarczy miec odpowiednią predkosc i ustaloną trasę na mapie. Jest jeszcze cos?

Odnośnik do komentarza

ok, podstawy mam już opanowane :D Za mną juz kilka udanych misji w tym przechwycenie czarnej skrzynki i dostarczenie jej na miejsce. Mam teraz pytanie, a raczej prosbe o rade. Jedyne co zmodyfikowałem w swoim statku to zdjęcie działek (i tak nie chce ich uzywac). Czytałem, ze warto zainwestowac w wieksza ladownie ale cos nie moge znalezc tej opcji. Mam poki co 60 tys kredytów (wiem ze to mniej niz nic). Radzicie zeby od poczatku oszczedzac kase na lepszy statek czy pakowac w ten co mam od poczatku gry. W jakiej cenie jest np. taki viper i gdzie mogę go kupic. Na stacjach jak wchodze w zakladkę "market" widze tylko czesci do mojego statku. Napęd pozwala mi chyba latać na dystanie troche powyzej 5 lat swietlnych (?) przez co za duzo pozwiedzac nie moge, chyba 3 albo 4 najblizsze układy słoneczne. Wiem, ze to pytanie z dupy bo kariera kazdego kapitana powinna byc indywidualna ale taki mały tip dla poczatkującego pilota byłby w cenie :D

Odnośnik do komentarza

W pierwszy statek nic nie pakuj. Ja robilem tak, ze kupilem tylko ładownie i zarabialem na misjach kurierskich. W zakładce Market masz towary do handlu które mozesz kupować, lub sprzedać te które masz. Szukaj stacji która ma zakładkę Shipyard i tam patrzysz jakie statki na danej stacji mozna kupic i za ile.
Moduły statku przeglądasz w zakładce Outfitting, szukaj tam Cargo Rack, to jest ładownia. 

Odnośnik do komentarza

straszna ze mnie łajza, kupilem sobie do tej gry hotas 4 (jeszcze zanim odpaliłem grę). Lata się znakomicie, klimat jest mega ale ogrom opcji i wszystkiego mnie przytłacza. Ja nawet nie ogarniam tego radaru ani mapy. Poza tym nie mogę wylądowac na zadnej planecie, baa, ja nawet nie mogę sie o nią rozbic gdy jestem w bliskiej odległości moj statek zaczyna lewitowac i nie moge sie do niej zblizyc nawet na milimetr (kod z pudelka wklepałem). Dzisiaj przysiąde do tej gry na dłuzej o sprobuje ja rozgryzc. Nie ukrywam, ze napisy PL by duuuzo ułatwiły. Wiem, ze muszę przekroczyć tą magiczną granicą, za którą gra przestaje byc frustrująca (tak miałem podczas swojej pierwszej przygody z soulsami). No nic, koniec żalów. Wracam lamić dalej.

 

Jakby co to chetnie odkupie Hotasa 4 :ogor:

 

Chce kupić tę wersję za 100zl na pss na początek. Co zyskam przy dokupieniu season passa? Wersja za 100 jest jakoś widocznie wybrakowana czy nie można tylko planet zwiedzać?

 

Lądowanie na planetach, misje z tym związane, misje pasażerskie i prawdopodobnie Engineers opdadają bez season passa.

 

Mozna spokojnie grac bez tego, ale jak planujesz zostac na dluzej to lepiej kupic albo potem dokupic.

Odnośnik do komentarza
Ze co? Kupuje gre i nie moge zwiedzać planet bez jakiegos seson passa? To jakis wieksza akcja z dymaniem graczy?

 

I tak i nie. Po prostu do Elita będą wychodzić duże płatne dodatki i Horizons jest pierwszym w jego skład wchodzi:

Lądowanie na planetach bezatmosferycznych,

Inżynierzy - Specjalni NPC którzy mogą modyfikować twoje bronie i statek (swego czasu był ostry ból dupy ludzi, że npc też byli w stanie mieć te modyfikacje i musieli to znerfić)

Możliwość wynajęcia npc by latał z tobą drugim statkiem (bodajże tego jeszcze na ps4 nie ma albo mnie poprawcie, w każdym razie wchodzi w skład Horizons),

The Commanders - Możliwość latania statkiem z grupą graczy, słowem jak ktoś chce się bawić w star trek (tego na ps4 też jeszcze nie ma ale pojawi się w przyszłości).

 

Tu więcej

http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Elite_Dangerous:_Horizons

Odnośnik do komentarza

Dostałem misję rozwalenia generatora w bazie planetarnej. Jak podjechałem, latał nad nią jakiś myśliwiec Federacji Pilotów, pomyślałem, że ochrona robi patrole. Nie odlatywał, a misja dobrze płatna, więc zacząłem niszczyć generator z myślą, że najwyżej jakoś potem zwieję. Rozwaliłem wszystko, skazując zapewne kolonię na powolną śmierć, po czym dostaję wiadomość od Federacji: 'Wszystko ok, spokojnego lotu komandorze'.

 

 

No fajnie tu u was xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miał tak ktoś może? Standardowy FedEX do systemu LHS 450, stacja McKay Prospect, przylatuję na miejsce, scrolluję listę dostępnych stacji i... nie ma takiej.

Jako że podróż kosztowała mnie sporo paliwa, bo musiałem to zrobić na kilka skoków (zlecenie za 150tyś, więc warto jak na mój status), zadokowałem w najbliższej stacji, zatankowałem, przeglądam szczegółową mapę systemu i... nic. Dwa słońca, pas asteroid i dwie stacje, z czego na jednej właśnie jestem, a druga to też nie ta, której poszukuję. Kuźwa, normalnie do celu doprowadził mnie pokładowy GPS, wyznaczający trasę, więc to nie tak, że ja coś namieszałem.

Czy może ta stacja jest tu gdzieś, tylko jeszcze nie odkryta, czy ki hooy?

Odnośnik do komentarza

Czasami zdarzają się małe bugi, zazwyczaj wystarczy wtedy zrobić save and quit a potem wczytać ponownie stan gry. Jeśli nie dostajemy pozwolenia na dokowanie, czasem pomaga oddalenie się od stacji na ok. 8 km i ponowne podejście.

 

A ja mam takie pytanie: jak obliczyć czy wystarczy paliwa na dotarcie do jakiegoś układu?

Odnośnik do komentarza

 Jedyne co zmodyfikowałem w swoim statku to zdjęcie działek (i tak nie chce ich uzywac). Czytałem, ze warto zainwestowac w wieksza ladownie ale cos nie moge znalezc tej opcji. Mam poki co 60 tys kredytów (wiem ze to mniej niz nic). Radzicie zeby od poczatku oszczedzac kase na lepszy statek czy pakowac w ten co mam od poczatku gry.

Moduły sprzedajesz za 100% ceny, więc nic nie tracisz i możesz dzięki temu poeksperymentować. Co do tego że nie możesz znaleźć - nie wszystkie moduły są dostępne na danej stacji. Do sprawdzenia co i gdzie możesz kupić polecam eddb.io. Podobnie ze statkami, też poszczególne modele możesz kupić tylko na konkretnych stacjach. Ceny statków i modułów możesz sprawdzić na coriolis.io/.

 

Ja z kolei mam pytanie o Community Goal. Poleciałem do tego systemu, w którym teraz są 2 cele, w tym jeden dotyczący zbierania nagród. Szukam jakiegoś RES lub nav beacon i nic mi się nie pokazuje - to jakiś bug, czy po prostu w tym systemie tego nie ma?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...