Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Fak! Właśnie miałem misję odzyskania czarnej skrzynki, namierzyłem cel, ale leciałem zbyt szybko i "target destroyed". Jedynie resztki towaru latają w przestrzeni, ale skrzynki już nie ma, więc pewnie będę zmuszony przerwać misję i podpaść zleceniodawcy... Szkoda, że gra od razu sama nie robi update'u misji. No chyba że to oznacza jakąś nadzieję, że może znajdę ten sygnał raz jeszcze i będę mógł odzyskać Black Boxa?

 

Za mną też pierwsza misja na planecie. Łazik jest świetny, szkoda tylko, że nie ma więcej miejsca na cargo i po dwóch zebranych kanistrach, muszę robić transfer do statku. W każdym razie świetna zabawa i miła odmiana od latania z punktu A do B.

Odnośnik do komentarza

Dzizas, ja wczoraj po kupieniu vipera wybrałem sie w pierwszą misję. Czułęm jakis podstęp bo zadanie było wyjątkowo łatwe a niespodziewanie dobrze płatne. Miałem zawiesc przesyłke (2 sloty cargo rack) na stację oddaloną o 7 lat swietlnych. Moj nowy statek akurat juz mogl pokonac ten dystans jednym skokiem. Wyznaczyłem sobie drogę i po skoku (tutaj sorry jesli cos pokrece) znalazłem sie naprzeciw gwiazdy neutronowej, która zaczeła mi doslownie smazyc tyłek (a nie wykupilem ubezpieczenia! - reszte kasy jaka zostala mi po kupnie statku przeznaczyłem na powiekszenie cargo). Nie mogłem wlaczyc supercruise bo (o ile dobrze zrozumiałem) byłem pod działaniem siły grawitacji gwiazdy.Po kilku minutach szukania odpowiedniego wektora, który pozwoliłby mi uciec przed siłą jej oddziaływania, moj statek eksplodował. Na szczęscie, ku mojemu mocnemu zdziwieniu "odrodziłem" sie na stacji w moim Viperze. Pozniej doczytałem, ze nawet jak nie ubezpieczyłem statku, to po jego zniszczeniu mogę go odkupić za 10% wartości ceny. Jesli nie mam tyle gotówki (a nie miałem), należnosc bedzie ściągana z moich przyszłych zarobków az do pełnego spłacenia tych 10% (poprawcie mnie jesli sie mylę).

Odnośnik do komentarza

Jak chodzi o misje to czasami można się naprawdę zdziwić :D Ja miałem raptem transport danych (choć faktycznie był naprawdę dobrze płatny względem innych) i podczas lotu raptem 3 układy dalej 3x próbowano mnie wyrwać z FSD. 

Czy ktoś planuje w ogóle jakieś wspólne latanie w najbliższym czasie? ;)

Odnośnik do komentarza

Ja sobie zmieniłem rozglądanie się - zamiast żyroskopu, używam prawej gałki (oczywiście po kliknięciu R3). Reszta bez zmian.

 

A odnośnie tego, co pisałem wcześniej, o zniszczeniu czarnej skrzynki - misja nie przepada, bo skrzynka się zrespi, trzeba tylko znów lecieć na orbitę planety, w okolicach której wyłapaliśmy sygnał i czekać na info o kolejnym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fer-de-lance? Mocne. Ja się przesiadłem na Diamondback Explorera, podoba mi się ten batyskafowy design. Ma też jednego dużego hardpointa, na który zamontowałem gatlinga i nie jestem pewien co wrzucić na dwa średnie.

 

Hqy2Ke5.jpg

 

5PA6Oyy.jpg

 

JAk cudowna jest ta wewnętrzna różnorodność stacji kosmicznych.

Edytowane przez gkihdghdhj
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się co do Aspa: mam DE i Aspa E - oba po inżynierach, oba z odchudzonym wyposażeniem i pierwszy ma spokojne 50Ly (a da się i ciut więcej) natomiast drugiego więcej niż 40+ (42-43? może 45) nie da się wyciągnąć.

 

Asp był najlepszy przed patchem. Teraz w tej półce cenowej króluje DE.

 

Anacondy nie mam ale pobawiłem się http://www.edshipyard.com - rzeczywiście wsadzając najlepszy FSB po inżynierach i oraz niskolvl wyposażenie w dodatku klasy D plus puste wyposażenie dodatkowe wyciągnąłem 53LY. I da się pewnie więcej. Tylko ze taka conda nadaje się tylko do dalekiej exploracji.

 

PS

Aby stacja nas nie zeskanowała najlepiej ustawić się na wprost wejścia w odległości około 10km, dać pełen gaz, poprosić o zgodę na wlot i z dużą prędkością (>150) wlecieć do środka. W środku nie skanują a podczas wlotu nie zdążą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O, nawet nie wiedzialem ze cos zmienili, faktycznie teraz ASPX jest na 3cim miejscu po odchudzeniu DBX'a.

 

Czasem ustawienie sie na wprost wejscia zbyt dlugo zajmuje jak wskakujemy od tylu, dlatego zawsze najlepiej jest miec heat sink jak bawimy sie w przemycanie. Gdyby ktos byl jeszcze ciekaw to chaff nic nie pomaga przy probie unikniecia skanu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...