Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz robić misje dla frakcji które mają takie logo 

 

Zur6jge.jpg

 

 

 

Musisz nabić reputację u federacji do poziomu friendly i rank petty officer - Po prostu rób dla nich misje i ci wyskoczy wiadomość że masz przyznany dostęp do sol.

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten hype forumowy mi się udzielił i w poniedziałek odebrałem swoją kopię. Jak usiadłem o 16, to skończyłem przed 2. :dafuq:  Dawno żadna gra nie wciągnęła mnie do tego stopnia, żeby siedzieć w robocie i planować kolejne ruchy. Świetne jest to, że każdy może po swojemu ułożyć drogę na "szczyt" i jest tyle różnorodnych opcji - piractwo, bounty hunting, górnictwo, szmuglowanie a nawet galaktyczny uber. Niestety moim zdaniem dużo osób psuje sobie rozgrywkę, chcąc jak najszybciej zdobyć grube miliony i najlepsze statki, stąd dużo narzekania w internecie, że gra to nudny grind. To, czy tak faktycznie będzie zależy tylko i wyłącznie od gracza i jego podejścia. 

Kilka faili już zaliczyłem, największy chyba jak po pijaku zamiast przygotować broń, wcisnąłem boosta i na pełnej prędkości wleciałem w inny statek i rozje.bałem się na milion kawałków. xD Coś czuję, że jeszcze trochę mi zajmie ogarnięcie tych wszystkich frakcji, powerplay i innych smaczków, ale póki co skupiam się na zostaniu jak najlepszym łowcą nagród. :cool:

 

No i polecam te dwie stronki:

https://eddb.io/ - szczegółowe informacje nt. systemów, stacji, co można gdzie kupić itd. Przydatna rzecz.

https://coriolis.io/ - można sobie "na sucho" rozplanować budowę statku i oszacować ile nas wyniesie upgrade.

Edytowane przez jacoPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gdyby ktos jeszcze mial problemy z advanced combat tutkiem no to nagralem przed chwila swoje swieze podejscie:

 

Mocno spieprzylem walke z pierwszym typem ale i tak sie udalo. Oszczedzac rakiety az do walki z 2 statkami, uzywac chaffa, zwalniac do niebieskiej strefy podczas ostrych manewrow, skupic sie na 1 typie oraz wladujcie energie cala [prawy dolny rog] w WEP i SYS.

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wygrałem moje pierwsze dwa Deathmatche i chyba jednak uda mi się wbić to trofeum :)

Dzisiaj niestety jakieś problemy, udało mi się zagrać jeden meczyk tylko (srogie wpyerdohl, bo testowałem nowe giwery), a później nie chciało łączyć, albo znajdowało tylko dwóch/trzech typków. Ja rozumiem, że samotna eksploracja wciąga, ale nikt nie chce postrzelać do innych? :)

Odnośnik do komentarza

Ok, wyleciałem z pierwszego hangaru, rozejrzałem się i przeskoczyłem w stronę pierwszej napotkanej planety. Mogę do niej tylko podlecieć, nie mogę lądować, znaczy pewnie mogę, ale czas przylotu pokazuje mi za rok. Czy żeby lądować muszę mieć na pokładzie łazik i czy jest on na wyposażeniu, czy muszę go dokupić..?

Odnośnik do komentarza

Ok, wyleciałem z pierwszego hangaru, rozejrzałem się i przeskoczyłem w stronę pierwszej napotkanej planety. Mogę do niej tylko podlecieć, nie mogę lądować, znaczy pewnie mogę, ale czas przylotu pokazuje mi za rok. Czy żeby lądować muszę mieć na pokładzie łazik i czy jest on na wyposażeniu, czy muszę go dokupić..?

 

Na stacji musisz zakupić Hangar i Łazik do niego. O ile się nie mylę, to w ogóle muszą być systemy lądowania planetarnego , ale nie jestem pewien czy trzeba je kupować, czy ma je każdy statek od nowości. 

 

Swoją drogą, nie na każdej planecie wylądujesz, niektóre, te z atmosferą, można zwiedzić tylko z góry ;) 

Odnośnik do komentarza

Przytrzymaj :triangle: i wciśnij "prawo" (jeśli jest podobnie jak na XO). Wejdziesz w mapę układu: na planetach z niebieskimi znaczkami można wylądować.

Każdy statek posiada ustrojstwo do lądowania i każdym statkiem wylądować można na planecie która na lądowanie pozwala (na gazowych gigantach się nie da, z atmosferą obecnie też nie - podobno kiedyś w patchu to się zmieni). Natomiast jak przedmówca napisał: do łazikowania trzeba kupić hangar i łazik.

Łazik posiada skaner ogólny i skaner "paskowy" o większym zasięgu. W zależności od układu pasków i dźwięków można odszukiwać minerały, bazy i zbiorowiska śmieci (choć na te ostatnie dwa są szybsze sposoby).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...