Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Mam już prawie 4 godziny za sobą. Wracam właśnie na komisariat i cały czas się łudzę, że w mojej wersji gry nie będzie Mr. X. 
Generalnie gra się bardzo dobrze, do czego przyzwyczaiły mnie już nowożytne Residenty. Jest klimacik, gra wciąga i straszy, a do szczęścia jedynie brakuje modów z fajniejszymi wdziankami dla Claire znanymi z PC. :kaz:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja pierdolę, mało go co prawda było w pierwszym podejściu, ale ten Mr. X to niezły pojeb :pawel:

 

Ten dźwięk jego kroków to jest coś pięknego, obsralem się za każdym razem, kiedy je słyszałem. 

 

A, no i chciałem zapytać jeszcze o coś. Wiem, że to pytanie padało już tutaj pewnie wiele razy, ale nie znudzę się za bardzo jak od razu po skończeniu kampanii Leona wskoczę w buty Claire? Świetna była to gra, ale jednak jak zdecydowana większość to to samo co u Leona, to nie wiem, czy nie zrobić sobie trochę przerwy i wrócić za jakiś czas, czy cisnąć od razu. 

Odnośnik do komentarza

No w sumie to i tak mam ochotę na trochę więcej, a Claire ma inne bronie i bossów pewnie też (a no i lokacje, o której wspomniałeś), więc masz rację - trzeba grać.

 

A tego Tyranta jest u niej więcej czy mnie więcej tyle co u Leona? Stresował mnie typek, ale no powinno być go więcej trochę. No chyba że to dopiero przy okazji Leon/Claire B. 

Odnośnik do komentarza

No i mieliście rację.

 

To drugie przejście to na ten moment podoba mi się chyba nawet jeszcze bardziej, bo człowiek ma już prawie wszystko obcykane, ale też nie do końca, bo jednak jest tutaj troszkę nowych rzeczy.

 

W ogóle ten komisariat jest tak świetnie zaprojektowany, że tu praktycznie nie trzeba korzystać z mapy. Klimacik, wiadomo, pierwsza klasa, a to co mi się tutaj również podoba, to to, że zwykli zombie są tutaj groźni przez całą grę. Nawet pod koniec kampanii Leona trzeba było uważać - świetna rzecz. 

 

Claire gra się chyba troszkę łatwiej, bo zdecydowanie częściej zabijamy jednym strzałem w głowę, a i lickery padają na strzała. Przyjemna odmiana, nigdy ich nie lubiłem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A te scenariusze B to nie są takie standardowe new game plus, gdzie przechodzi ekwipunek, prawda? Bo jak pod koniec kampanii Leona zaczynałem się wystrzeliwać z magnuma, to kilka razy przeszło mi przez myśl, czy dobrze robię, bo może byłoby mi bardziej potrzebne w ewentualnym następnym przejściu. 

 

Wolałbym zaczynać od zera w sumie, choć słyszałem już, że u Leona B

 

Spoiler

Mr. X jest niemal od samego początku :obama:

 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Ludwes napisał:

W ogóle ten komisariat jest tak świetnie zaprojektowany, że tu praktycznie nie trzeba korzystać z mapy.

A to domena chyba wszystkich horrorowych RE, w których masz jedną większą miejscówkę i nie lecisz przed siebie (czyli z pominięciem 4, 5 i 6). Po prostu przez backtracking i eksplorację pomieszczenia na tyle wbijają się w głowę, że po ograniu gry możesz narysować w miarę wierną mapę z pamięci, bo układ pomieszczeń po prostu poznałeś w trakcie grania. Zajebisty design :fsg:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Ludwes napisał:

No i mieliście rację.

 

To drugie przejście to na ten moment podoba mi się chyba nawet jeszcze bardziej, bo człowiek ma już prawie wszystko obcykane, ale też nie do końca, bo jednak jest tutaj troszkę nowych rzeczy.

 

W ogóle ten komisariat jest tak świetnie zaprojektowany, że tu praktycznie nie trzeba korzystać z mapy. Klimacik, wiadomo, pierwsza klasa, a to co mi się tutaj również podoba, to to, że zwykli zombie są tutaj groźni przez całą grę. Nawet pod koniec kampanii Leona trzeba było uważać - świetna rzecz. 

 

Claire gra się chyba troszkę łatwiej, bo zdecydowanie częściej zabijamy jednym strzałem w głowę, a i lickery padają na strzała. Przyjemna odmiana, nigdy ich nie lubiłem.

 

Postmuzealna architektura, idealna do zwiedzania. Jeśli poszperasz trochę w timeline, R.P.D. ulokowano w budynku dawnego muzeum. Widać to w oryginale, oraz we współczesnej wersji. Piękno wcielone. 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Leoś jednak mocno łatwiejszy do ogrania ze względu na lepsze bronie. Ammo do shotguna wszędzie pełno, a jeden celny headshot z takiej giwery to gwarantowany zgon zombiaka, w dodatku miotacz ognia >>>>> to elektryczne badziewie Claire, idealny na bossów. Podobnie było w oryginalnym RE2, gdzie bronie laseczki były strasznie znerfione względem pukawek Kennedy'ego.  

Odnośnik do komentarza

Początek Claire był trochę łatwiejszy, bo raz, że już ograłem kampanię Leona, a dwa, że ten jej granatnik ma lickerów na strzała (inna sprawa, że można ich omijać, ale tego nie robiłem, lol), ale im dalej w grę, tym Leon ma troszkę łatwiej. Magnum i miotacz jest dużo lepszy niż to, co jest ich odpowiednikiem u Claire, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, GSPdibbler napisał:

Zakupiłem grę na ps5 i nie mam żadnych trybów graficznych do wyboru i wyskakuje że cyt. "Nie można korzystać z tej funkcji w przypadku bieżącej konfiguracji" Jest sledzenie promieni, ale żadnych trybów do wyboru.

a masz TV 120 Hz z VRR? Jeżeli nie, to masz tylko wybór 4k60 z RT, albo 4k60 stable bez RT z tego, co pamiętam. 

Tutaj więcej 

 

czyli podobnie jak w RE8, albo lecisz targeted 60 z RT (raczje bliżej 45 fps), albo betonowe 60 bez RT. Tryb 120 Hz to pod nowe TV. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.