Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

kYVdXTi.jpg

REmake kupiłem bazowo na PS4(Pro) na premierę 4 lata temu. Mam też wersję na Xbąka. To ją ostatnio odfoliowałem i raz jeszcze tę wspaniałą grę ukończyłem. Co za przygoda. Jakie wykonanie (gra ma darmową aktualizację pod obecną generację). Wybitnie odrestaurowana ikona survival horror. :yahoo:
I ten %&*#% dreptający swoimi ciężkimi buciorskami za nami po posterunku. :notlikethis:
@mario10 nic nie bój. Będziesz zachwycony. :good2: Smacznego dania w sosie nostalgii. :bluber:

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem przejść sobie oryginalną dwójkę  (po raz pierwszy) i dla porównania grałem sobie też w rimejk i to aż chore jak ta gra się dobrze trzyma pomimo wieku. 4 scenariusze ograne w przeciągu tygodnia. Po skończeniu dalej utrzymuje że rimejk jest genialny ale jednak sporo go wykastrowali :/ czasami wyszło to na dobre (ćmy i pająki :dynia:) ale np. jeśli chodzi o miejscówki to uważam że gdzie komisariat w obu grach jest wybitny tak reszta gry jest zwyczajnie lepsza w oryginale chociaż muszę przyznać że uwielbiam ten czyściutki design NEST z rimejku ale kanały z kolei są mega przedłużone względem wersji z 98" Największy zarzut i tak trafia do różnorodności scenariuszy. Rimejk wystarczy ograć 2 razy i fajrant po kolejne 2 to już tylko dla największych zajawkowiczów bo nowości tam  tyle co kot napłakał. Oryginał tutaj nokautuje remake + przeplatanie się scenariuszy ma sens? Nie wiem, te wydarzenia z rimejku sprawiały wrażenie że się wzajemnie wykluczały i nie miały sensu w większości przypadków.

 

No genialna gierka, warto było nadrobić. Teraz chwila przerwy od residentów bo już skończyłem chyba 5 w tym roku a potem jadę z trójką i tu chyba będzie bardziej bolało ogrywanie rimejku po oryginale xD

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja miałem inne odczucia odnośnie oryginalnego RE2. 4 scenariusze ukończyłem w czasie o wiele krótszym niż 2 przejścia RE2 Remake. Poziom trudności nie istnieje bo dostaje się masę ammo i można wesoło wybijać wszystko co się rusza po 20 minutach gry, zagadek praktycznie nie ma, bossowie to popychadła. Jak grało się za gówniaka (w niemiecką wersję) to wiadomo że było trudniej ale teraz po 20 letniej przerwie to nie wiem po co miał bym wracać do oryginalnego RE2 skoro remake robi praktycznie wszystko o wiele lepiej a mam nadal genialne klasyczne odsłony w formie RE1 Remake i RE3 (które jest bardziej wymagające od RE2).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tutaj ciekawostka oba leony a skończyłem w 4.30 xD co prawda rimejk znam na pamięć bo wbiłem platynke więc speedruniarz ale grałem sobie powoli, podziwiałem gierke bo dawno nie grałem. A wszystko co piszesz to prawda gra jest śmiesznie prosta ale przy tym wciąż mega przyjemna.  Oryginał warto przejść dla sceny gdzie na Anete spadają rury :dynia: już dawno się tak szczerze nie zaśmiałem przy graniu w gre jak podczas tego filmiku

Odnośnik do komentarza

Oryginał to była pierwsza gra, którą ograłem na szaraku. Pamiętam jak kuzyn zabrał mnie na giełdę i tam kupiłem konsolę i od razu gościu ją przerabiał tajniacko w namiocie :)  Ależ się bałem jak w nocy ją ogrywałem, ale gra była kosmos przechodziłem na zmianę scenariusze A i B, a później pamiętam jak kolega na karcie pamięci przyniósł save z misją Hunka i Tofu. One też są w remaku?

Odnośnik do komentarza

Tak sobie popykałem chwilę, prolog i tam się władowałem pod zamkniętą bramę po dziennik policjanta nie przeszukując holu i poszedłem z 5 szt amunicji :) ale się udało uciec. No złapałem hype bo gra się świetnie. Choć byle łajza przyjmuje 6 strzałów w głowę z pistoletu. A nie zauważyłem żeby się plama krwi robiła pod nimi jak umierają. Zapowiada się granko wieczorem jak będzie ciemno :)

Odnośnik do komentarza
16 hours ago, Pupcio said:

Tutaj ciekawostka oba leony a skończyłem w 4.30 xD co prawda rimejk znam na pamięć bo wbiłem platynke więc speedruniarz ale grałem sobie powoli, podziwiałem gierke bo dawno nie grałem. A wszystko co piszesz to prawda gra jest śmiesznie prosta ale przy tym wciąż mega przyjemna.  Oryginał warto przejść dla sceny gdzie na Anete spadają rury :dynia: już dawno się tak szczerze nie zaśmiałem przy graniu w gre jak podczas tego filmiku

W 2007 cisnąłem mocno speedruny w Residenty i Silent Hille, tu mój najlepszy czas. Oczywiście tryb Original, a nie jakieś Arrange z submachine gunem.

 

00002.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

W 2007 cisnąłem mocno speedruny w Residenty i Silent Hille, tu mój najlepszy czas. Oczywiście tryb Original, a nie jakieś Arrange z submachine gunem.

 

00002.jpg

 

Czaicie, wychodzi dzisiaj gra którą w ciągu miesiąca jakiś speed runner obrabia tak, że przechodzi ja w ciągu 1h 20min i trzeba za nią dać prawie 3paki? Ale by się gównoburza rozpętała. I te nagłówki na ppe: Gre X Y mozna ukończyć w półtorej godziny. Czy jest warta swojej ceny? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Plugawy napisał:

 

Czaicie, wychodzi dzisiaj gra którą w ciągu miesiąca jakiś speed runner obrabia tak, że przechodzi ja w ciągu 1h 20min i trzeba za nią dać prawie 3paki? Ale by się gównoburza rozpętała. I te nagłówki na ppe: Gre X Y mozna ukończyć w półtorej godziny. Czy jest warta swojej ceny? 

Przecież dokładnie tak jest. Chyba, że o to ci chodziło to przepraszam.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem :) w każdym razie nikt nie płakał z tego co pamiętam przy premierze dwójki, bo wszyscy chyba się spodziewali ile to będzie trwało. 

 

Godzinę temu, Pupcio napisał:

No przecież rimejk trójki jest na godzine :pawel: 

 

Nie grałem jeszcze :( jest na godzinę bo taka gra czy pewnie dlatego, że cześć zawartości wycięli. 

Odnośnik do komentarza

Blisko premiery to ukończenie RE2 na PS1 zajęło mi z 20h (wszystkie scenariusze), ale miałem wtedy z 10 lat.

21 minut temu, Plugawy napisał:

Nie grałem jeszcze :( jest na godzinę bo taka gra czy pewnie dlatego, że cześć zawartości wycięli. 

Godzina to speedrun, podliczenie czasu na koniec nie zawiera cutscenek ani dialogów, samego gameplayu jest mniej więcej tyle co w oryginale (~5h przy pierwszym przejściu) ale w to co jest elegancko się gra i masteruje, mimo że dużą część oryginału wycieli. 5h RE3 >>>>>>> 10h Callisto Protocol

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...