Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zakupiłem prosiaka, z chwilowego braku jeszcze gier pełnych ściągnąłem sobie to starusieńskie stare Demo w Komisariacie.
O ile przejście do momentu pierwszego zombiaki fajnie ok. To...

Jak wy możecie tutaj celować i strzelać?:blink: Zaczynam tutaj rozumieć tych co wolą klawiaturę i myszkę. Ok. Można się przyzwyczaić, ale jednak gdy trzeba celować w głowę i to w miejscu bez wyjścia bo możesz zginąć, to ja ch**ry dostawałem:blink: Celowanie na padzie w tego typu grach to naprawdę mordęga. To już nie czasy Ps1. Gdyby była możliwość spokojnego opanowania tego, ćwiczenia.

Dla mnie gry już horrorowate i podobne zaczynają bardziej frustrować. Kiedyś uwielbiałem się bać w SH 1 na psx czy potem wersje na pc 2 i 3. Dead Space 1 i 2 ogrywałem z 2 albo 3 razy. A teraz.:blink: Myśl o tym, że muszę się frustrować utratą zdrowia i małej ilości amunicji i apteczek doprowadza u mnie do skurczy mięśni i grymasów. Pikawa mi skacze, ale mnie z powodu strachów w grze, co właśnie... frustracji radzenia sobie w tego typu produkcjach.

Starość... Wolę odpalić teraz sobie coś spokojnego na lajcie niż tego typu gry przechodzić.

Piszę, bo fajna okazja licytacji się trafiła 40 coś zeta i dobija do końca i nie wiem co zrobić ,ale chyba odpuszczę i popilnuję inne tytuły. Zresztą i tak wydałem 2 stówki na 4 tytuły:unknown:Może kiedyś jako ostatni tytuł ogram RE tego:ermm:

  • beka z typa 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście muszę mieć mocno ochotę na tego typu grę. Do RE7 zbierałem się kilka lat ale jak już wsiąkłem to od początku do końca. Teraz gram w RE2, ale chociaż to fantastyczna gra czuję, że gram na siłę. Może faktycznie w aktualnym stanie nie mam ochoty na nic stresującego ani angażującego. W Death Stranding też nie potrafię się wsiąknąć, chociaż sama gra super i na pewno nie odpuszczę. Za to odpalam Super Mario Galaxy i gram jak wariat. To samo z Advance Wars czy Gran Turismo 7. Ale to są gry, które mogę odpalić na 10 min, robić sobie przerwy, wracać i grać dalej. W fabularne sztosy jak RE czy DS takie granie nie przechodzi. Więc może odpuść i zagraj w coś mniej angażującego czasowo i intelektualnie. Może właśnie tego Ci trzeba

Odnośnik do komentarza

@Homelander
Tu chodzi o to, że z wiekiem człowiekowi zmieniają się gatunki i priorytety i gusta. Mnie każda pierdoła, nawet tak jak Sam spadają ze skałek w DS, czy pojazd dziwnie jeżdżący, nie tam gdzie chce włączą u mnie tryb "frustrata":blink: Każda wtopa, ginięcie, błąd mój powoduje, że człowiek traci "cierpliwość. Coś co za małolata było lekceważone i pomijanie, bo grało się do SKUTKU. 5 porażek, 10 porażek czy 20 porażek. Po prostu były próby i tyle. Teraz nie.

A biorąc pod uwagę, że tego typu gatunki jak w RE choć mniej straszą, ale mają survivalowe elementy z refleksem i jeszcze strzelaniem na padzie, chmara monstrów, mało życia i uważność na zdrowie, to dodatkowy... "stres":blink:
Do 25 coś to tego typu gry horrorowate były u mnie na 1 miejscu, a potem... Jak myślę o odpaleniu tego typu produkcji to dostaję gęsiej skórki ,ale nie ze względu na straszenie tylko stres dodatkowy:blink:

Dlatego tak bardzo się cieszę że mam Ps4 mającą tyle przygodówek i historii, bo mogę sie... odstresować, niż dodatkowo sie stresować:blink: Jeszcze filmy obejrzę Hojojki, tylko one są taką wtopą, że bardziej śmieszą, niż straszą. Ale gry. Chodzić na kuckach, słuchać jakiś dziwnych dźwięków... Bryyy:kekw:

Ja się sam z siebie z tego śmieję ale cóż zrobić.

Co do licytacji to oglądałem ja do konca i gdy dochodziła do 50 zeta, to typek walnął 100 i juz poszło xD Kieds kupię i sobie na normalu ogram. Ja lubiałem klasyki i na hardzie grałem, ale teraz Hojojki t bardziej wolę na maks normalu przejść, niż się męczyć:reggie:

Starość nie radość:unknown:

Edytowane przez Soyokaze
  • beka z typa 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To graj na easy z auto aim albo oglądaj sobie gameplaye na YT jeśli jakiekolwiek wyzwanie Cię stresuje. Jeszcze bym zrozumiał gdyby ktoś kto ma pierwszy raz pada w rękach grał w Soulsy gdzie nie może ustawić sobie poziomu trudności, ale RE2? Właśnie część funu w tym tytule to dobre dysponowanie zasobami, a jak wpadał jakiś losowy headshot który oszczędzał te 5 naboi to :banderas:

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Soyokaze napisał:

Od dłuższego czasu widze, że trzeba albo wszystko lubić albo na wszystko sie zgadzać. Własne indywidualne zdanie jest albo krytykowane albo wyśmiewywane. Dlatego tak rzadko tu zaglądam.

Jak grasz w survival horror i narzekasz na elementy które robią z gry właśnie survival horror a nie wesołą strzelankę to nie bądź zaskoczony że jesteś wyśmiewany.

  • Plusik 1
  • This 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skończyłem Resident Evil Remake 2 i 3. Razem ich przejście zajęło mi około 17 godzin. W szczególności druga część jest po prostu świetna, dałbym im odpowiednio 9/10 i 8/10. Trzeci Resident jest niewiele, ale jednak słabszy. Trochę brakowało mi w nim większej ilości zagadek,  poza tym mogłaby być ona tak z 2 godziny dłuższa. Natomiast w zamian dostajemy w niej dobre momenty akcji, jak np. w szpitalu, w mieście lub uciekając przed Nemezisem. Zlikwidowano w tych remake'ach chyba wszystkie główne rzeczy, które mi przeszkadzały w pierwszej części Resident Evil HD. Nie ma ekranów ładowania, ekwipunek jest większy, walka wygląda super i ogólnie przyjemniej się w nią gra. Miałem kilka momentów, kiedy byłem otoczony i musiałem uciekać w byle jakim kierunku, oddając gdzie popadnie strzały shotgunem, byle sie uratować - także było dobrze :). Polecam, w szczególności część drugą. Jak się spodoba - warto zagrać w trzecią. Tymczasem ja zostałem można tak to nazwać fanem Residentów i jak będe miał czas to skończę czwartą część, którą niestety posiadam tylko w wersji z 2005 roku. No ale jak kiedyś kupię sobie PS5 to będę mógł zobaczyć jak wyszedł remake i zagrać dla porównania. ;)

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Na niwie zajawki spowodowanej ukończeniem genialnego RE4 nieomal z marszu, wykorzystując promocję w postaci 42 złociszy zacząłem RE2. Od razu powiem, że kiedyś jeszcze na xboxie przechodziłem tę grę, ale zaciąwszy się gdzieś tam (chyba nie wiedziałem jak i gdzie uciekać przed tym nieśmiertelnym kapelusznikiem) postanowiłem ponownie zagrać i od razu mam pytanko: zagadeczki związanej z otwarciem biurka Leona na komisariacie rzecz jasna nie sposób nie rozwiązać, skoro notatka wyjaśnia łopatologicznie jak to zrobić. Ale np na drugim bodaj piętrze są chyba dwie szafy również z zamkiem cyfrowym, ale ni chuja nie potrafię znaleźć wskazówki jak to ugryźć. Podobnie nie wiem jaki jest kod do sejfu w gabinecie w pobliżu biurka Leosia. To trzeba rozkminić jakoś, czy gdzieś nieopodal jest jakaś wskazówka?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

6MV1xzp.jpg


Kapitalny REmake powoli dobija do 13 milionów sprzedanych egzemplarzy. Gra detronizuje przy tym dotychczasowego lidera serii - RE VII.:steamroller:

Tym samym rimejk zostaje jedną z najchętniej kupowanych gier firmy Capcom. Na podium wciąż Monnster Hunter: World.

Kultowa seria o zombiakach rozeszła się w 146 mln sprzedanych egzemplarzy.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Capcom nie zlicza wszystkich wersji danej gry, więc wynik jest przekłamany. Cały czas najlepiej sprzedającą się grą w serii jest RE5.  8,8 mln na X360/PS3, RE5 Gold Edition 2,30 mln na PS3/X360 i  2,8 mln na XO/PS4 co daje łącznie 13,9 mln, a nie ma tutaj danych np ze Switcha, czy PC, więc wynik może być jeszcze wyższy. 

 

https://www.capcom.co.jp/ir/english/business/million.html#tab6

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...