Skocz do zawartości

Gran Turismo Sport


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Też przetestowałem rano - model jazdy jest wyśmienity, chyba tylko ten z Assetto Corsa (wersja PC, w konsolową nie grałem) bardziej mi się podoba. 

 

 

Grałeś na kierownicy?

Ciekawi mnie sprzedaż, siła marki zrobi swoje?

 

Moim zdaniem znowu będzie wielomilionowa sprzedaż, posucha w tym temacie na PS4 + siła marki zrobią swoje.

Odnośnik do komentarza

@Raven

Yep, specjalnie od kumpla pożyczyłem wczoraj - wieczorem pewnie na padzie pojeżdżę (dalej bez asyst naturalnie). Polecać GT nie mam zamiaru - to będzie bardzo specyficzna gra, dla określonej grupy odbiorców. Serio, nie wiem jakim cudem Kazowi dało się przekonać "górę" do swojej wizji (no dobra, te 70 kilka mln sprzedanych kopii pomogło). Zrobił grę - znowu - dla siebie :v

Odnośnik do komentarza

Strasznie jestem ciekawy jak Gran Turismo się na kierownicy prowadzi. Jeśli mówisz, że jest równie dobrze jak w AC na PC to musi być naprawdę dobrze. I aż mi się wierzyć nie chce, bo na padzie ten model jazdy zawsze był mocno średniawy. Odwrotnie chyba jak Forza w moim mniemaniu, gdzie na padzie jest ogień a po podłączeniu kierownicy okazuje się, że mogliby trochę dopracować ten aspekt.

Odnośnik do komentarza

@raven

Nie równie dobrze, ale wystarczająco blisko. Jest naprawdę dobrze w tym względzie. Wracając do sprzedaży - jak poprzednik - również uważam, że nie ma posuchy w tym względzie, konkurencja wśród wyścigów jest spora. No i nadal uważam, fanów racerów jest mniej niż kiedyś (i są rozbici na wiele platform). Nowe pokolenia wolą inną rozgrywkę.
 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak można mówić, że jest posucha na ps4 z grami wyścigowymi. Mi brakuje czasu żeby regularnie ogrywać PC2, AC, DR nie mówiąc już o bardziej arcadowych jak DC czy D4. 

 

Krukowi chodziło o ekskluzywne tytuły - jeden Driveclub na prawie 4 lata życia konsoli to jakiś mocny trolling ze strony Sony. W tym czasie konkurencja ma już 3 części Forzy Motorsport + 2 części Forzy Horizon. 

 

Ale tak jak pisze Hendrix - rynek mocno się zmienił pod tym względem. Kto wie czy jednak mocne postawienie na online nie będzie jednak dobrym ruchem ze strony Kaza.

Odnośnik do komentarza

Model jazdy, grafika i dźwięk był lepszy w Drive Club

Dlatego zamknęli Evolution, aby Kaz nie miał wewnętrznej konkurencji i dalej trzaskał kolejne części co 5-6 lat, z modelem jazdy pudełka od zapałek.

Dzisiaj po robocie też to przetestuję, ale nie jestem przekonany, jak jeszcze na poprzedniej generacji, że GT>>>>Forza.

Odnośnik do komentarza

Tak, dokładnie - chodzi mi o tytuły ekskluzywne. O coś, co wyróżnia platformę na tle innych. Drivecluba mam, grałem i bardzo lubię, ale z Gran Turismo ma tyle wspólnego, że też są w nim samochody. Ot, dawniej uwielbiałem jak GT2 na PSX czy GT4 na PS2 czy nawet GT6 na PS3 wnosiło do biblioteki konsoli coś niepowtarzalnego. PCars mam na wszystkim, Assetto Corsa na konsolach jest wersją gorszą od PC-towej. Ot, jako fan tego typu rozgrywki i ktoś, kto spędził z GT2 i GT4 wiele godzin czuję się trochę zaniedbany.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tutaj widać ewidentnie odcinanie kuponów od marki, którą seria miała w przeszłości. Każdy chyba pamięta kultowe GT3 i to, że z każdą kolejną częścią serii porównywało się ją właśnie z "trójką". Tamte czasy niestety minęły bezpowrotnie i mam wrażenie, że kiedyś po prostu bardziej się starano. Teraz to dopisanie 4K albo HDR ma robić marketing, a nie sama gra i jej content - takie mam przynajmniej momentami odczucia.

Odnośnik do komentarza

Wie ktos gdzie sie kalibruje pedaly? Na T3PA pedal gazu mam przypisany pod sprzeglo :/

If you're using a T300/T500 try pressing the Mode button on the wheel base, I use that to swap mine to left foot throttle.

 

Cytat z forum GTSport odnośnie bety - jak widać od marca tego jeszcze nie poprawili :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie ja skończyłem wszystko w Kampanii i pojeździłem trochę dla przyjemności. Nie jestem fanem wyścigówek, nie walczę o każde 0,0001s, odpaliłem tytuł na padzie, wyłączyłem większość asyst i powiem tak....

 

Gran Turismo jest nudne, gram od pierwszej odsłony i przynajmniej na padzie w ogóle nie emocjonuje. SI nie stwarza zagrożenia, jeździ jak po sznurku, a Ty skupiasz się na torze. Nie ma momentami takiego dramatyzmu jak w dzisiejszych wyścigach, ale mimo to potrafi wciągnąć i mnie wciągnęło. Gra mi się fajnie, przynajmniej dla kogoś takiego jak ja, gdzie GTS to będzie odskocznia od innych gier a nie tytuł w którym nie pójdę spać zanim nie pobije swojego rekordu.

 

Wizualnie to tak - samochody oczywiście pierwsza klasa, oświetlenie i HDR najwyższy poziom, refleksy, efekty przezroczystości i post-produkcyjne - nie ma się czego czepiać. Nawet to to otoczenie wreszcie wygląda nieźle, oczywiście - budynki to proste bryły, tekstury mamy często słabej jakości (np. asfalt), ale wreszcie są drzewa 3D, a daleki plan nie kuje fatalną jakością jak to się zdarzało wcześniej. 

 

Cienie w kabinie nie powalają, natomiast wizualnie prezentuje się to ciągle bardzo ładnie. Porównania do DC są naprawdę niepotrzebne, bo to są zupełnie inne gry. Po pierwsze w DC konsola nie musi liczyć tylu parametrów jazdy co tutaj, a do tego potrzebna jest moc, dodatkowo zaś GT działa w 60 klatkach a DC tylko w 30 i możemy się spierać jakby DC wyglądało po takich cięciach które pozwoliłby te 60 uzyskać, według mnie na jakości straciłoby to wiele i wtedy sens miałyby jakiekolwiek porównania.

 

Najgorzej oczywiście wypada przewidywana zawartość premierowa i cena jaką SONY oczekuje, ale już dostałem ofertę na takie dość tanie bundle z Australii, gdzie gra jest PL, więc najpewniej szybko cena spadnie:

 

6014107-l.jpg?v=1505473944

 

PS: Wie ktoś, czy to demo obsługuje VR? Bo niby w Szybkim Wyścigu widzę taką opcje, ale nie chce mi się tych klamotów na daremno składać.

Edytowane przez Graczdari
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też tak mi wywaliło własnie. Kurrva ale miód  giera, na padzie grałem rano to mówie anuluje jednak pre order, chu.j znowu zamówiłem, bo na kierze inna bajka, ffb nawet daję rade (coś jak w assetto, nawet trochę mocniejszy, ale mniej czuć na nim - można go jeszcze kalibrować troszkę [mało opcji, ale są]).

 

Nie wiem gdzie shifter mogę skalibrować, teraz mam tą nakładkę do + i - biegów i ładnie działa (można zamiennie korzystać z łopatkami), a chciałbym mieć normalny H-shifter + sprzęgło, nie wiem czy jak zmienie dekiel na th8pa na H to GT to wykryje, czy ki ch.uj?

 

Ogólnie też brak HDR w tv doskwiera, musiałem rozjaśnić dość mocno, bo w tunelach ciemno jak w piź.dzie u pani malinowskej.

Odnośnik do komentarza

No co za kibel. Właśnie rozstawiłem kierę celem przetestowania modelu jazdy, a tu serwery padły i zagrać się nie da :/

 

Wcześniej odpaliłem i pograłem chwilkę na padzie i zdaje się, że jest ok. Jak ktoś pisze, że model jazdy jest w stylu tego z Mario Kart, to chyba ma jakieś ziaziu w główkę :) 

Jest na prawdę bardzo dobrze jeśli o konsolowe pół-simy chodzi. Po wyłączeniu wszystkich asyst czasem jest nawet trudniej jak w PC2... tam taka Toyota GT86 prowadzi się sama, a w GTS bardzo trzeba uważać by nie odwinąć spina. 

Odnośnik do komentarza

No co za kibel. Właśnie rozstawiłem kierę celem przetestowania modelu jazdy, a tu serwery padły i zagrać się nie da :/

 

Wcześniej odpaliłem i pograłem chwilkę na padzie i zdaje się, że jest ok. Jak ktoś pisze, że model jazdy jest w stylu tego z Mario Kart, to chyba ma jakieś ziaziu w główkę :)

Jest na prawdę bardzo dobrze jeśli o konsolowe pół-simy chodzi. Po wyłączeniu wszystkich asyst czasem jest nawet trudniej jak w PC2... tam taka Toyota GT86 prowadzi się sama, a w GTS bardzo trzeba uważać by nie odwinąć spina. 

Szkoda, że nikt się jeszcze do modelu zniszczeń nie przyczepił, bo to jest naprawdę jedyny minus taki konkretny, ale czystą jazdą i rankingiem który będzie ją wymuszał chcą to ominąć (w sumie podobnie jak w iRacing było do niedawna, bo teraz nawet tam maski odpadają itp).

Odnośnik do komentarza

Serwery wróciły . 

 

a co do modelu zniszczeń to przypominam, że w przypadku pojazdów cywilnych większość umów licencyjnych wyklucza ukazywanie destrukcji w znaczącym stopniu :P Pewnie dlatego też nie bawili się w to, poza tym kolejne cenne części mocy obliczeniowej.

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Szkółka działa offline, u mnie też padły ale gram

 

Ja duży minus widze i narzekałem na to w becie, brak poczucia prędkości - czy jedziesz 100 czy 200 prawnie nie czuć różnicy

w tej ostatniej misji tym citroenem jak się leci, to czuć prędkość. Chyba, że grasz na kamerze zza auta, to wtedy nie widać...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...