Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Bartg napisał:

Swoją drogą fatalnie musiał się sprzedać PES, że juz w game passie.

No nie jest to tajemnicą :usmiech: PES 2019 Lite plus GP liczą jeszcze jakieś grosze, ale wydaje mi się, że jeszcze jedna, dwie edycje i PES się zawinie. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, _Be_ napisał:

No nie jest to tajemnicą :usmiech: PES 2019 Lite plus GP liczą jeszcze jakieś grosze, ale wydaje mi się, że jeszcze jedna, dwie edycje i PES się zawinie. 

Geniusze z EA może coś wymyślą, żeby zayebac i Fife xD w tym roku BF w przyszłym Bioware definitywnie do piachu, za dwa Fifa? 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, mozi napisał:

Mam pytanie bo nigdy nie miałem game passa - mogę wziąść 14 dni próbnego + 1 miech za 1pln czy to tak nie działa?

Jeżeli teraz weźmiesz 14 dni to powinieneś się wyrobić z kupić jeszcze za 1 zł. Aczkolwiek nie jestem w 100% pewny, czy faktycznie później ci się pojawi opcja za zeta. W moim przypadku dopiero niedawno mam taką możliwość, wcześniej ciągle miałem standardową cenę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.12.2018 o 11:47, Daddy napisał:

easye'go jak pieczę XGP że na PC dostaje jakieś okruchy ze stołu a nie wypasioną ofertę z Xboxa   xDDD

 

Panie Spencer kto ma czas na ogranie tych wszystkich sztosów?

Tak, zwłaszcza, że 3/4 tytułów mam już na koncie na innych platformach, na które i tak już życia zabraknie. Dziwi mnie tylko fakt, ze MS pobiera taka sama opłatę na Windows storze za GP, gdzie jest 10 gier na krzyż...

Odnośnik do komentarza

No bo to niby jest jeden i ten sam GP. Ja mam część gier pobranych na konsoli a cześć na piecu żeby  to co się da ogrywać w standardzie master race. Plkus z tej apki windows store możemy instalować gry na konsoli itp, więc wszystko niby jest połączone. muszą tylko więcej gier wkręcić do tego play anywhere i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Xbox GamePass jest usługą, jak nazwa wskazuje, kierowaną głównie do Xboxa który to jest głównym targetem growym MS-u.

Domyślnie to tak nie ma prawa działać. Po to rozwijają studia wewnętrzne żeby zwiększyć potencjał GP aby rozwijać usługę poza sztywnymi ramami konsoli i tutaj pojawia się Project Cloud, który w momencie udostępnienia GP na miliony urządzeń z androidem zwiększy potencjał sprzedażowy tej usługi wiec śmiało można założyć, że PC prędzej czy pózniej też będą objęte usługą taką jaka jest teraz na konsolach. 

Odnośnik do komentarza

Zamysł powinien być taki że Xbox i PC są sobie równe, ale obecnie wciąż widzę konsolę MS jako ich główny target. Sądzę że granica zatrze się w momencie premiery nowej generacji konsol, kiedy wizja streamowania na urządzenia mobilne stanie się rzeczywistością, kiedy to Xbox stanie się w pełni usługą.

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy gry usługi a teraz będą konsole usługi? :obama: Ale gdzie PC nie jest równy z konsola? Gry 1st party i te które są w play anywhere są w GP kwestia tego jak po prostu wydawcy 3rd party się na to zapatrują i może po prostu nie chcą wchodzić do tej uslugi (jak chociażby wydawca Ashena, który zrezygnował z być w PA na rzecz sklepu Epica - pewnie korzystniejsze stawki były bo z tego co wiadomo Epic ma mniejsze prowizje od wszystkich platform) 

Odnośnik do komentarza

1. Na konsoli opłacasz Golda,

2. Niepełna usługa GamePass na PC.

3. No i moje marzenie, jednak pełna integracja klawiatury i myszki do Xboxa. Na PC wybór kontrolera jest standardem (ciągle trzymając się ram 1st party).

 

Patrząc na to co oferuje mi MS wciąż widzę Xboxa jako platformę docelową ich tytułów i usług, a PC-ta jako jego uzupełnienie. Jeśli spojrzeć na blachę tylko z perspektywy aplikacji Xboxa i MS Storu to mamy biedę jak na Podkarpaciu.

Odnośnik do komentarza

Ale to sie pewnie wyrówna szybciej niz myślimy, ogólnie patrząc na te wszystkie abonamenty zastanawiam się jak będzie wyglądał niedługo handel grami. Origin/EA Access, Xbox Game Pass, Epic wprowadza własny sklep, nawet juz Twitch z Amazonem rozdają gry, bo pewnie zaraz będą mieli swoja platformę z abonamentem. Za parę lat handel grami dla zwykłych sklepikarzy może przestać być opłacalny, inna sprawa, ze jak oni znikną z rynku, to ceny abonamentów wywindują tak do góry, ze jeszcze niektórzy zaplączą i zatęsknią za czasami, gdzie po prostu mogli kupić interesujące ich pudełko. 

 

GP w zeszłym roku był taszy, podobnie jak EA Access, który już jakiś czas temu podzielił sie na 2 abonamenty Basic i Premier, wszyscy co jakiś czas robią super promocje, rozdają dostępy za free, robią to tylko po to, by przyzwyczaić graczy do swojej usługi. Kiedys narzekałem, ze na PC jest za duzo platform do grania, teraz jednak w dobie ,gdzie wszyscy chca nam opchnąć jakiś abonamnet uważam, ze to zdrowa konkurencja.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Microsft inwestując miliony jeżeli nie miliardy w studia, gry, infrastrukture i usługi patrzy znacznie szerzej i dalej niż plastikowa konsola. Marka Xbox w przyszłości wyjdzie z pudełka i stanie się usługą, dostępną na każdej platformie. Czyli tak jak Bartek wcześniej pisał - Konsole Usługi 

 

Tą samą drogą będą musieli pójść inni producenci jak Sony i Nintendo. Do tego dojdą zupełnie nowi gracze na rynku jak Google i Amazon więc w przyszłości Console Wars odejdzie do lamusa, a czeka nas prawdziwe USŁUG WARS, gdzie ogromne korporacje będą walczyć o portfel gracza. Ciekawe czasy nadchodzą :) 

Odnośnik do komentarza

więc to jest ten tajny sposób MS na zminimalizowanie laga w graniu  przez chmurę. Brzmi logicznie, ale to gadanie o dzieleniu procesów na jednostkę  lokalną i chmurę, po raz pierwszy usłyszałem przy premierze Xboxa One w 2013, więc uwierzę że to działa dopiero jak to zobaczę. 

Edytowane przez oni
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...