Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucałem gdzieś w dziale wywiad z wydawcą "no more robots" na temat gamepassa i według niego jedyny negatyw wrzucenia gry do usługi to właśnie oceny. Ludzie bezpośrednio nie wydają kasy na gry i próbują gatunków, które wcześniej im się nie podobały/ nie mieli okazji spróbować i wystawiają 1 gwiazdkę po 5 minutach gry.

Odnośnik do komentarza

Jakby co mówiłem o ocenach od recenzentów na MC które są bardziej miarodajne (czasami zdarzają się 'dziwne' średnie, ale nadal w przedziale +- 2 pełnych punktów) niż użytkowników którzy dają 0/10 z byle powodu. Najlepsze chyba było do tej pory hurtowe wystawianie 0/10 dla DMC od Ninja Theory bo 'To nie mój Dante' xd

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

zapisze sobie ten post :cool:

 

Nie wyobrażam sobie żeby ta gra zebrała oceny gorsze niż 8.

 

I mimo wszystko cieszę się, że nie wyszła w pośpiechu rok czy dwa lata temu. Dzięki wsparciu MS mogli w spokoju nad nią pracować i przywrócić zawartość która wcześniej usunęli z braku czasu i funduszy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, 20inchDT napisał:

Wrzucałem gdzieś w dziale wywiad z wydawcą "no more robots" na temat gamepassa i według niego jedyny negatyw wrzucenia gry do usługi to właśnie oceny. Ludzie bezpośrednio nie wydają kasy na gry i próbują gatunków, które wcześniej im się nie podobały/ nie mieli okazji spróbować i wystawiają 1 gwiazdkę po 5 minutach gry.

 

Można to prosto rozwiązać, przy ocenie niech będzie widoczna ilość czasu spędzonego w grze. Można też ucinać te oceny gdzie gracz spędził poniżej 30m. 

 

Na steam jest podobny system tylko tam chyba zliczają wszystkie oceny. Jednak widzisz ,że typ wystawił po 5 godzinach negatywną ocenę a obecnie w grze ma 20h xd więc chyba taka zła jednak nie była. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam wystawiłem negatywną ocenę po 1000h gry w DOTa2 za nie reagowanie twórców na toksyczne zachowania graczy xd Są mecze gdzie 6 graczy potrafi typowi wlepić negatywa i co z tego jak go spotykasz w nastepnej grze. A można by takich ludków mieszać z ludźmi o podobnym poziomie oceny. Ja jak coś jestem pozytywnie oceniany przez 90% graczy więc chciałbym grać z ludźmi na podobnym poziomie. Jak coś gram już od 8 albo 9 lat i problem przez te lata wyglada tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

Można to prosto rozwiązać, przy ocenie niech będzie widoczna ilość czasu spędzonego w grze. Można też ucinać te oceny gdzie gracz spędził poniżej 30m. 

 

Na steam jest podobny system tylko tam chyba zliczają wszystkie oceny. Jednak widzisz ,że typ wystawił po 5 godzinach negatywną ocenę a obecnie w grze ma 20h xd więc chyba taka zła jednak nie była. 

 

Wydawca The Medium wprowadził ciekawe rozwiązanie z wystawieniem grze oceny i małej recenzji po jej ukończeniu. Coś takiego mogłoby się sprawdzić też w przypadku innych gier. Wtedy niesprawiedliwa średnia jaka jest wyciągana z ocen nie biłaby tak po oczach, a niezadowoleni z jakości gracze mogliby dawać swoje opinie w komentarzach i tam dawać oceny niemające wpływu na ogólną średnią. Przecież dostawcy konsol spokojnie mogliby zbierać takie dane i przekazywać je do serwisów, które zajmują się zbieraniem ocen i opisem gierek. Ewentualnie ocenianie gry kilka razy po jakimś % jej ukończenia i wyciąganiu na koniec średniej choć z tym byłoby pewnie więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bigby napisał:

 

Nie wyobrażam sobie żeby ta gra zebrała oceny gorsze niż 8.


Jak nie gorsze niż 8, to 8-10. Odważnie, nie powiem. Sam mocno dopinguje i liczę na dobrą grę i kontynuację, ale wg mnie dość optymistycznie to widzisz.

Osobiście obstawiam  jedne z mocniejszych 7 w branży. Jak tak będzie to będę happy, bo na bank za konwencję i gatunek u mnie pójdzie dobre oczko do góry.

 

 

1 godzinę temu, messer88 napisał:

Fajny ten Alan Wake :asax:

 No kurła, pewnie. Najfajniejszy!

Odnośnik do komentarza

Pudełeczka mają klimacik. Cały rytuał ze zmianą gierki, trzeba wstać z kanapy, poszukać gierki przy okazji podziwiając swoją piękna kolekcje życia. W czasie instalacji gierki można podziwiać pudełko i ulotkę jak jest. 

 

A tak serio zbieranie gierek kompletnie nie jara mnie na sprzętach które wymagają instalacji gierki. Kiedyś pod tym względem było lepiej, brałeś dowolną gierkę z półki i już grałeś. Teraz to pasuje mieć spory dysk albo mega szybkie łącze. Jedyną zaletą fizycznych wydań jest ich wartość i możliwość odsprzedaży. Chociaż człowiek z wiekiem zaczyna coraz lepiej zarabiać i jednak nie chce mu się pakować i dymać na pocztę dla 40 zł zysku.

 

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Ukukuki said:

Pudełeczka mają klimacik. Cały rytuał ze zmianą gierki, trzeba wstać z kanapy, poszukać gierki przy okazji podziwiając swoją piękna kolekcje życia. W czasie instalacji gierki można podziwiać pudełko i ulotkę jak jest. 

 

A tak serio zbieranie gierek kompletnie nie jara mnie na sprzętach które wymagają instalacji gierki. Kiedyś pod tym względem było lepiej, brałeś dowolną gierkę z półki i już grałeś. Teraz to pasuje mieć spory dysk albo mega szybkie łącze. Jedyną zaletą fizycznych wydań jest ich wartość i możliwość odsprzedaży. Chociaż człowiek z wiekiem zaczyna coraz lepiej zarabiać i jednak nie chce mu się pakować i dymać na pocztę dla 40 zł zysku.

 

 

Teraz pudełka mają sens z jednego powodu - są zazwyczaj tańsze niż wersje cyfrowe. Ze zbieractwa się już wyleczyłem, kiedyś kupowałem 10 tytułów miesięcznie, teraz 10 rocznie MAX.

 

Ostatni przykład to Bloodstained, wygasł w GamePass i chciałem kupić - w Store około 160zł a pudełko nówka 59zł więc jest to lepszy wybór z czysto ekonomicznego powodu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...