Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Observer napisał:

 

Więc feministka która recenzowała dla Gamespotu:

- użyła craftingu tylko raz

- tylko raz poszła do sklepu w świecie gry

- nie obchodziło ją upgradowanie broni

- tylko raz użyła mantis blade

- nie robiła misji w których pomagasz policji, bo ona nie lubi policji (popiera Black Lives Matter)

- "nie miała czasu" sprawdzić co ma w inventory

- narzeka że broń nie działa jak w Call Of Duty,

- nie ma pojęcia co to Cyberpunk, gra ją odrzuciła negatywnym dystopijnym klimatem, liczyła że cyberpunk jest wesoły

- CDP zgrzeszyło przedstawiając różne mniejszości w nie tylko pozytywny sposób

 

Dała grze 7/10.

 

Honk, honk.

 

 

 

 

 

To że czegoś nie użyła to pikuś, ale to jej postrzeganie gry i wykreowanego świata, czy ona przed recenzją miała w ogóle jakieś rozeznanie na jej temat?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Nie rozumiem, dlaczego burzycie się tą recenzją, jakby Wam ktoś napluł w twarz. 

Poszczególne media są odpowiednio sprofilowane i mają prawo wymagać określonych standardów. Każdy ma prawo do swojej opinii i cieszyć się, że jakoś jest ona opisana i uargumentowana, w przeciwieństwie do komentarzy w rodzaju "gówno, 2/10". 

Ci, którym dane klucze interpretacji nie odpowiadają, nie muszą zwyczajnie czytać krytyków sprofilowanych w jedną czy w drugą stronę, bo w dzisiejszych czasach wybór jest ogromny. 

Potem się dziwicie, że ludzie mają graczy za infantylnych debili. 

 

Chodzi o to, że ten gunwospot ma ogromny wpływ na branżę grową, niż inne portale, które mają jaka tako kompletne pojęcie o graniu w gry.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Observer napisał:

Honk, honk.

 

 
LGBETY FEMINISTKI LEWAKI

 

Ty wez juz wdech wydech i policz do 10 bo od dwoch dni cie tak telepie ze juz mam na 112 wykrecone na wypadek jakbys pierdolnal. Na transy i inne teczowe akcje zesraly sie moze dwie redakcje a ty juz napisales o tym 15 postow. W takiej histerii to ty kurwa tej premiery na koncu nie dozyjesz :reggie:

Jak zwykle wychodzi ze znowu najwiekszego pierdolca na punkcie teczy maja prawaczki udajacy regularnych typow bo tylko oni zapluli monitor i wzieli na powaznie zjebane redakcje ktore zanizaja ocene z takich powodow XD

  • Plusik 5
  • Haha 6
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Faka napisał:

 

Chodzi o to, że ten gunwospot ma ogromny wpływ na branżę grową, niż inne portale, które mają jaka tako kompletne pojęcie o graniu w gry.

A czy 7/10 to taka obelga, kiedy gra jest zabugowana, a mierząc się z estetyką ściśle sprzęgniętą trans-gender nie odrabia lekcji do końca? 

Litości. Kontrowersje w żaden sposób nie szkodzą recepcji produktu, kiedy coś uruchamia dyskusje i internetowe inby, dzieje się wręcz przeciwnie (patrz: TLOU2). 

Odnośnik do komentarza

Recenzja Mario na pegazusa w jej wykonaniu:

- nie lubię skakać, więc nie przeszłam pierwszego etapu

- nie mogłam założyć pomarańczowych spodni, więc brak swobody

- przeciwnicy przedstawieni w złym świetle, a niektórzy wyglądają jak qpa albo koopa, więc brak poprawności

- MOŻNA CHODZIĆ TYLKO W PRAWO, A JA NOE CIERPIĘ CHODZIĆ W PRAWO - TYLKO W LEWO

 

3/11

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Nie rozumiem, dlaczego burzycie się tą recenzją, jakby Wam ktoś napluł w twarz. 

Poszczególne media są odpowiednio sprofilowane i mają prawo wymagać określonych standardów. Każdy ma prawo do swojej opinii i cieszyć się, że jakoś jest ona opisana i uargumentowana, w przeciwieństwie do komentarzy w rodzaju "gówno, 2/10". 

Ci, którym dane klucze interpretacji nie odpowiadają, nie muszą zwyczajnie czytać krytyków sprofilowanych w jedną czy w drugą stronę, bo w dzisiejszych czasach wybór jest ogromny. 

Potem się dziwicie, że ludzie mają graczy za infantylnych debili. 

 

Te argumenty są na poziomie zbitego dziecka, nad ktorym sie znecali w szkole. Napisanie tego jako głównego problemu, który się danej osobie nie podoba i ocenie całej gry przez pryzmat tego jednego elementu jest po prostu krzwdzące dla tej gry i nie zgadzam sie - takie patusy nie powinny mieć prawa do wyrażania opini, bo robią to po prostu źle.

 

Prosty przykład:

Może mi się nie podobać bloodborne bo nienawidzę klimatów lovecrafta i w ogóle wszystko tam fuj wygląda - sama gra za to cymesik

RDR2 - klimat cowboy'ów dla starych ludzi - wszystkie inne luksja.

 

Ale ktoś tą babe zatrudnił i redaktor tego pseudo serwisu dał aprobate na takie pseudo-dziennikarstwo.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, oFi napisał:

 

Te argumenty są na poziomie zbitego dziecka, nad ktorym sie znecali w szkole. Napisanie tego jako głównego problemu, który się danej osobie nie podoba i ocenie całej gry przez pryzmat tego jednego elementu jest po prostu krzwdzące dla tej gry i nie zgadzam sie - takie patusy nie powinny mieć prawa do wyrażania opini, bo robią to po prostu źle.

 

Prosty przykład:

Może mi się nie podobać bloodborne bo nienawidzę klimatów lovecrafta i w ogóle wszystko tam fuj wygląda - sama gra za to cymesik

RDR2 - klimat cowboy'ów dla starych ludzi - wszystkie inne luksja.

 

Ale ktoś tą babe zatrudnił i redaktor tego pseudo serwisu dał aprobate na takie pseudo-dziennikarstwo.

Och, przepraszam, ale nie mogłem nie odbić tej piłeczki: ta frustracja jest na poziomie chłopczyka, który nigdy nie był z kobietą. 

Swoją drogą kobiety recenzentki bardzo doceniały RDR2 za bardzo dojrzałe opowiedzenie historii i świetną problematyzację społeczeństwa dzikiego zachodu. 

 

Polecam: 

https://www.dwutygodnik.com/artykul/8131-smutek-kowboja.html 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Faka napisał:

Trochę śmieszą mnie te komentarze, że nasi grają po polsku z dubbingiem i wyśmiewają. Jakoś w innych krajach to ludziom nie przeszkadza i grają w swoim ojczystym języku i nikt ich z tego powodu nie wytyka. Ha tfu.

Skad wiesz ze nie? Cyberpunk z czeskim dubbingiem :banderas:

 

Oczywiscie ze kazdy niech gra jak chce bo to jego sprawa. Z tym ze oryginalny voice zawsze bedzie lepiej zrobiony niz obcy dubbing. Ale to nie znaczy ze dubbing to kicha. Zreszta nie wiem jak wy ale mnie no grajac ostatnio w coda bardzo wkur.wial dubbing , w dodatku nie dalo sie go wylaczyc. Po prostu te glosy sa takie sztuczne ze kojarza mi sie z bajkami dla dzieci. Czaicie ja tutaj lece wykur.wic lepe na ryj fidelowi castro a goscie do mnie mowia jak w czarownicy 2. No dajta spokoj. Super sie mi gralo z dubbem w takiego ratcheta, czy nawet spidera ale przy niektorych produkcjach po prostu u mnie to nie przejdzie

 

Swoja droga zastanawia mnie czy nie fajniej byloby do gier wprowadzic po prostu lektora jak w filmach. Ciekawe jakby to wyszlo. Dziwne ze branza chyba nawet nie probowala takiego rozwiazania

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kanabis napisał:

Swoja droga zastanawia mnie czy nie fajniej byloby do gier wprowadzic po prostu lektora jak w filmach.

 

Pamiętam jak w jednym z zagranicznych artykułów o "dziwnych rzeczach w Polsce" ktoś poruszył temat lektora. Parafrazując autor pisał o tym, że nie spotkał się nigdy z sytuacją w której kwestie aktorów niezależnie od wieku i płci monotonem wypowiadała ta sama osoba. Dla kogoś nie wychowanego na polskiej telewizji taki zabieg byłby, delikatnie mówiąc, dość osobliwy.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Bzduras napisał:

Może przy którymś tam kolejnym playthrough spróbuję, ale patrząc na różnorodność npców w grze, gdzie połowę klimatu będą robić specyficzne dla danej grupy akcenty, jakoś nie widzę tego tytułu z polskim dublażem.

 

W polskiej wersji będziesz miał takie akcenty, że wszyscy czarnoskórzy będą brzmieć jak Mirosław Zdrojewski, a szef azjatyckiego gangu przemówi głosem Frycza. :kaz:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

 

Pamiętam jak w jednym z zagranicznych artykułów o "dziwnych rzeczach w Polsce" ktoś poruszył temat lektora. Parafrazując autor pisał o tym, że nie spotkał się nigdy z sytuacją w której kwestie aktorów niezależnie od wieku i płci monotonem wypowiadał biały heteroseksualny mężczyzna. Dla kogoś nie wychowanego na polskiej telewizji taki zabieg byłby, delikatnie mówiąc, dość osobliwy.

fix

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Naprawdę sądzicie, że coś jeszcze na tym świecie nie jest polityczne, zwłaszcza produkt o masowym zasięgu?

 

Wszystko sie może kojarzyć z polityką na tej samej zasadzie jak każdy przedmiot może się kojarzyć z zabawką seksualną. Jak ktoś ocenia Cyberpunk przez pryzmat swojej politycznej przynależności, to tak jakby oceniał pady do nowych konsol przez pryzmat tego jak gładko mu wchodzą w dupę.

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Pamiętam jak w jednym z zagranicznych artykułów o "dziwnych rzeczach w Polsce" ktoś poruszył temat lektora. Parafrazując autor pisał o tym, że nie spotkał się nigdy z sytuacją w której kwestie aktorów niezależnie od wieku i płci monotonem wypowiadała ta sama osoba. Dla kogoś nie wychowanego na polskiej telewizji taki zabieg byłby, delikatnie mówiąc, dość osobliwy.

Serio? Nie wiedzialem ze to tylko u nas. Dla mnie lektor brzmi w chu.j lepiej niz dubbing. No i jednak slyszymy oryginalny glos wiec brzmi jak tlumacz nie "glos zastepczy"

W takim razie szkoda ze nie ma co na to liczyc. Tyle ze to nie jest tak ze za dubbing nie odpowiada producent gry a wydawca? Wiec jak dubbing pl ma leciec tylko na polski rynek to moglby jakby chcial zrobic tak sprosna i zboczona rzecz jak lektor zamiast dubbingu tak nie ok?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Observer napisał:

 

Wszystko sie może kojarzyć z polityką na tej samej zasadzie jak każdy przedmiot może się kojarzyć z zabawką seksualną. Jak ktoś ocenia Cyberpunk przez pryzmat swojej politycznej przynależności, to tak jakby oceniał pady do nowych konsol przez pryzmat tego jak gładko mu wchodzą w dupę.

 

 

A słyszałeś, że to gra o rządach korporacji i perspektywie uprzemysłowienia transgresji pod postacią implantów?

Na dodatek oparta na wizjach zaangażowanych politycznie pisarzy, w większości lewicowych?

Odnośnik do komentarza

trochę tak jak Anime/chinskie gierki, chuj nie rozumiem japońszczyzny ale lepiej jej słuchać i czytać tekstt angielski niż sluchac jakieś amerykańskie cringe glosy

 

Wiedźmin był czysto pisany po polsku przez Sapkowskiego, wiec lepiej brzmi tak, ale Cyberpunk mimo robiony przez polaków to widać ewidentnie ze angielski jest pierwszym językiem

Odnośnik do komentarza

@Observer

No nie wiem, absolutnie każda osoba ma prawo oceniać daną rzecz, szczególnie gdy owa rzecz JEST wpisana w pewien kontekst, na podstawie własnych przekonań, odrzucenie tego jest pomysłem nie tyle absurdalnym, co niebezpiecznym. I mean, jeśli sam możesz krytykować taki stan rzeczy, to odbieranie możliwości krytyki innym jest delikatnie mówiąc - niedorzeczne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No, ale to jest jak wyżej napisał @BrandonLee_z_TheCrow gra, więc recenzja powinna być rzetelna, niezależnie od przekonań. Ja nigdy, grając w grę nie miałem rozkmin, że gram chłopem, babą, psem, ufoludkiem czy kozą i nie zastanawiałem się jakiej kto jest płci, a tym bardziej przyrównując siebie do postaci czy odwrotnie. Według mnie, ocenianie gry, tylko przez taki pryzmat, a nie korzystanie z ficzerów, na których gra się m.in. opiera, to delikatnie pisząc hipokryzja. Nikomu nie zabraniam krytyki czy własnej opinii, ale niech, jest pełna i ma ręce i nogi...nie mówiąc o innych...elementach.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.