Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, UberAdi napisał:

Mniejsza o poglądy tej dziewczyny która recenzowała Cybera dla Gamespotu ale po prostu ktoś tu chyba zapomniał czym jest recenzja gry. Kwestie światopoglądowe i to jak Cyberpunk sobie z nimi poradził to rzecz na jakieś osobne artykuły a od recenzji powinno się wymagać rzetelności. Jeśli na recenzję wpływają poglądy recenzenta do tego stopnia, że mechanika gry, sidequesty i inne elementy zawarte w tytule schodzą na dalszy plan lub są olewane tak jak przez tą panią to jaki jest sens recenzji? Człowiek się zaczyna zastanawiać, jakie są kryteria pracy w takim Gamespocie skoro widocznie nie trzeba się nawet znać na grach.

 

Z tym, że polecam poczytać tę recenzje - https://www.gamespot.com/reviews/cyberpunk-2077-review/1900-6417622/ tam jest dużo na temat questów, postaci, tego jak działa rozwój postaci i ogólnie jak jest skonstruowany świat a lewactwo w tej recenzji pojawia się jednym akapicie 

 

Cytat

The ads are one of many, many aesthetic choices in Cyberpunk 2077 that are grating with no real point. There's one ad in particular that was the topic of much discussion pre-release; it features a feminine person with a giant, exaggerated, veiny erection in their leotard and advertises a drink called Chromanticore with the tagline "mix it up." It is everywhere. And while the "purpose" of it may be to show what a sex-obsessed, superficial, exploitative place Night City is, there's nothing in the main story or any of the side quests I did that gives it even that much context--I found just one message on one of the many computers I logged into that commented on how low-brow Night City culture is. The result is that there's a fetishization of trans people at every turn, in a game with only one very minor trans character (that I found, at least) and no way to play as an authentically trans character yourself.

 

Reszta to jest masa akapitów na temat składowych tej gry i uzasadnione dlaczego według recenzentki gra zasługuje tylko na 7/10. Dziwi mnie to, że wywołało to takie poruszenie bo są recenzje, które oceniają tę grę jeszcze niżej chociażby Jeff Grubb z Venturebeat dał 6/10 i jakoś jest o tym cisza xd ale pewnie nie użył słowa _trans_ 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, C1REX said:

Właśnie sprawdziłem benchmarki na PC i opad szczęki. Nic dziwnego, że mieli wyzwanie z xboksem one s, jak nawet dwuletnie PC mogą się dławić w 1080p.

 

Benchmarki są z Denuvo, które było w kopiach recenzenckich,a którego nie będzie w pełnej wersji, a które mocno dławi grę.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
8 minut temu, bluber napisał:

Reszta to jest masa akapitów na temat składowych tej gry i uzasadnione dlaczego według recenzentki gra zasługuje tylko na 7/10. Dziwi mnie to, że wywołało to takie poruszenie bo są recenzje, które oceniają tę grę jeszcze niżej chociażby Jeff Grubb z Venturebeat dał 6/10 i jakoś jest o tym cisza xd ale pewnie nie użył słowa _trans_ 

Jak 6/10 jest dobrze uargumentowane przez autora to ja nie mam nic przeciwko. :lapka: 

 

Problem jest taki, że faktycznie w niektórych recenzjach ludzie bardziej skupiają się na ocenianie gry pod względem swojego światopoglądu aniżeli przedstawieniu jakości poszczególnych elementów składowych gier i tego jak prezentują się jako całość. Prezentacja mniejszości w grach jest ważnym elementem ale nie można wychodzić z założenia, że wszyscy ludzie z wszystkich mniejszości są 100% dobrzy bo tak nie jest a mam wrażenie, że tego chcą lewoskrętni dziennikarze i jak ktoś zrobi coś przeciwko nim to jest od razu mieszany z błotem. No niestety, ale świat nie jest taki kolorowy i nigdy nie był. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Bartg napisał:

 

Benchmarki są z Denuvo, które było w kopiach recenzenckich,a którego nie będzie w pełnej wersji, a które mocno dławi grę.

 

Z tym, że denvuo dławi CPU także tego...

3 minuty temu, suteq napisał:

Jak 6/10 jest dobrze uargumentowane przez autora to ja nie mam nic przeciwko. :lapka: 

 

Problem jest taki, że faktycznie w niektórych recenzjach ludzie bardziej skupiają się na ocenianie gry pod względem swojego światopoglądu aniżeli przedstawieniu jakości poszczególnych elementów składowych gier i tego jak prezentują się jako całość. Prezentacja mniejszości w grach jest ważnym elementem ale nie można wychodzić z założenia, że wszyscy ludzie z wszystkich mniejszości są 100% dobrzy bo tak nie jest a mam wrażenie, że tego chcą lewoskrętni dziennikarze i jak ktoś zrobi coś przeciwko nim to jest od razu mieszany z błotem. No niestety, ale świat nie jest taki kolorowy i nigdy nie był. 

 

No tak jak na forumku bylo je,bane po The Last of Us II z powodu światopoglądu - odklejenie i tyle. Ważne żeby się tym nie przejmować i po prostu dobrze się bawić i nie dawać jebania o takie bzdury to świat będzie przyjaźniejszym i znośniejszym miejscem

Odnośnik do komentarza

Ja tam nawet nie widzę tej flagi, a Wy tutaj dorabiacie jakąś lewacką fabułę do każdego szczegółu. Wygląda to tak, jakby świat nagle się obudził, że Redzi = lewaki.

W przypadku W3 też były zarzuty, ale trochę z drugiej strony, że nie można grać czarnoskórym, że tylko hetero związki etc. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...